Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Lebeděv vs. Jones II.: budeme svědky další brutální show?

  • Napsal Antonín Vavrda

Lebeděv vs. Jones / zdroj: Profiboxing.czLebeděv vs. Jones / zdroj: Profiboxing.czPRAHA – O prvním setkání Denise Lebeděva (25-2) s Guillermem Jonesem (39-2-3) se toho loni v květnu napsalo dost a dost. Souboj o titul WBA v křížové váze se totiž postupně proměnil v brutální řež, kde šlo především prvně jmenovanému o zdraví.

Panamský obr tehdy doslova umlátil Lebeděva a sebral mu pás mistra světa. O něj ale vzápětí přišel kvůli dopingovému prohřešku. Výsledkem celého cirkusu bylo, že oba si nyní střihnou odvetu. Jak dopadne? Těžko soudit, tradiční srovnání ale chybět nemůže...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Ani jeden ze soupeřů není nějaký expres a rychlík na nohou a na první pohled působí relativně těžkopádně. Jenže další pohled již toto vyvrací. Rychlost kombinací i jednotlivých úderů je u obou nadprůměrná, jak Rus, tak panamský veterán umí soupeře trefit skutečně rychle a navíc přesně.

Verdikt: Lebeděv 7 ; Jones 7

Síla: Zde není pochyb o tom, že se možná jedná o střet aktuálně nejlépe vybavených křížových vah. Oba mají vynikající knockoutovou bilanci, oba dokázali poslat k zemi několik známých jmen. Je až neuvěřitelné, že si Jones dokáže svojí sílu udržet i poté, co začínal kariéru dokonce ve velterové váze! Je ale pravdou, že poslední duely před limitem častěji vyhrával postupnou demolicí, než jednoúderovým knockoutem. V tomto ohledu je Lebeděv přece jen větším střelce.

Verdikt: Lebeděv 9 ; Jones 9

Obrana: Pokud by to nebylo příliš kruté, snad bych dal v této kategorii i nejnižší možnou známku. Defenziva jako taková totiž u obou vlastně neexistuje, jak Lebeděv, tak Jones jsou mašiny, které neustále útočí a je jim de facto jedno, kolik toho schytají od soupeře. Většinu úderů zastavují svým tělem, o nějakém povolení, či dvojitém krytu zde nemůže být řeč.

Verdikt: Lebeděv 4 ; Jones 3

Útok: Jestliže o slově „defenziva" neslyšeli tito soupeři ani z rychlíků, útočit je baví a baví je to hodně. Jones je na svojí výšku 193 centimetrů hodně netradiční boxer – nevadí mu bojovat na kratší vzdálenost, má hodně nepříjemné, rychlé a krátké švihy.

Zde je třeba také hledat odpověď na to, proč své soupeře málokdy ve vyšších vahách knockoutuje jednou ranou, ale spíše jde o postupnou demolicí. Panamský pořízek je v útoku hodně šikovný, kreativní a díky tomu i přesný. Ví, kam a jak udeřit, dobře dokáže protivníka přečíst. V jeho repertoáru nalezneme všechno – háky, zvedáky i přímé údery, vyloženě oblíbený nemá.

Podobně je na tom i Lebeděv, který ale dokáže velmi dobře využívat svého obráceného gardu a i díky své podsadité – 180 centimetrů vysoké – postavě se vyloženě vyžívá v boji na blízko, stejně jako většina podobně stavěných bijců má rád háky, dobře pracuje i se svým zvedákem. Slabinu lze hledat v jeho přední jabu.

Verdikt: Lebeděv 9 ; Jones 9

Psychika: Psychicky silnější půjde do tohoto duelu rozhodně Jones. Ví, co na Lebeděva platí, zná sílu jeho úderů, ví, že jí dokáže odolat. To, že přišel o titul mistra světa, příliš ovlivnit nemohl, kolem dopingových testů totiž bylo už před samotným duelem velké haló.

Lebeděv je pod daleko větším tlakem. Je sice také velmi odolný, ovšem, pokud by nabral páteční duel podobný směr jako ten první, mohl by se přece jen zlomit a daleko dříve. Rus několikrát zopakoval, že je v pořádku a že hodlá bojovat jinak než loni v květnu. Otázkou je, zda-li mu to Jones dovolí. Cesta za případnou výhrou vede před obranu a pohyb, dokáže se ale Rus natolik v těchto aspektem změnit?

Verdikt: Lebeděv 6 ; Jones 9

Celkem: Lebeděv 7 ; Jones 7,4 (favoritem je dle mého Jones. Ten sice nemá takový věhlas jako další známé křížové váhy, o to je ale nebezpečnější. I přes několikeré ukončení kariéry se vždy dokázal vrátit a vždy se dostat až na vrchol)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze