Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Kovaljov-Yarde: ruský 'Krusher' doma proti neporažené ostrovní výzvě

  • Napsal Antonín Vavrda

SROVNÁNÍ Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: Profiboxing.czSROVNÁNÍ Kovaljov vs. Yarde / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Duelem tohoto víkendu bude bezpochyby střet mezi šampionem WBO v polotěžké váze Sergejem Kovaljovem (33-3-1, 28 KO) a Britem Anthonym Yardem (18-0, 17 KO).

Kdo bude na galavečeru v Čeljabinsku slavit? Zkušený obhájce titulu, nebo jeho mladý a dravý vyzývatel?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Přestože je Kovaljovovi už 36 let, pořád jsou jeho pohyby hodně ladné a také rychlé. Co se týče rukou – ať už jednoúderových, či víceúderových kombinací – je stále špičkou divize. Yarde je na tom podobně, především v úvodních kolech je opravdu bleskurychlý, ovšem na úrok síly. Alespoň to tedy tak působí.

VERDIKT: Kovaljov 8 ; Yarde 8

SÍLA: Knockoutová bilance Yardeho vypadá výtečně a také výtečná je. Na druhou stranu, pro evropské fanoušky mají váhu tři jeho soupeři, Nikola Sjekloca, Tony Averlant a Dariusz Sek. Mezi širší špičku této váhy se pak v době vzájemného střetu řadil pouze prvně jmenovaný. Úrovni Kovaljova se pak nepřibližuje ani jeden z nich. To „Krusher“ dokázal poslat k zemi, nebo ukončit daleko tvrdší a kvalitnější soky.

VERDIKT: Kovaljov 9 ; Yarde 8

OBRANA: Duely s Wardem i Alvarezem ukázaly, že Kovaljov je zranitelný. Hlavně v pozdějších fázích duelů, pokud není dostatečně kondičně připravený a začne odcházet fyzicky. Jistě není bez zajímavosti, že mu hrozí jeho vlastní silná zbraň – údery na spodky. Yarde se prezentuje moderním stylem s přední rukou dole, dokáže jí kvalitně srážet na rameno údery na „odkrytou“ hlavu, má kvalitní oči, pohyb horní polovinou těla, nezasažitelně ale také nepůsobí.

VERDIKT: Kovaljov 7 ; Yarde 7

ÚTOK: Kovaljov už není tím demoličním strojem jako býval před třemi lety. Pořád ale má směrem dopředu co nabídnout. Pořád má skvělou přední ruku. Pořád má tvrdé kombinace, pořád má „tečku“, kterou může ohrozit kohokoliv v divizi. Jeho doménou je tvrdý přední jab, stejně jako ničivý zadní cross. Opticky působí v ringu výborně, prostě a jednoduše sovětskou školu nezapře.

Yarde je naopak typický ostrovní bojovník. Startuje z hodně rozkročených nohou, díky svému stylu zmíněnému v předchozím parametru pak není k soupeři čelem, ale de facto bokem. To je účinné pro obranu, směrem dopředu to brzdí. Byť je Yarde nesmírně dynamický, potřebuje se pro kvalitní a tvrdý úder zapřít a vyrotovat. A v tomto ohledu má Kovaljov velkou výhodu dvojzápasů s Alvarezem i Wardem.

VERDIKT: Kovaljov 9 ; Yarde 8

PSYCHIKA: Ano, Kovaljov má nejspíše to nejlepší za sebou, také jeho dostihl syndrom „mám hodně a chci ještě více na úkor tréninku“, zároveň je tu jeden důležitý faktor. Boxuje se v Čeljabinsku, který je necelých 20 km od jeho rodného Kopejsku. Kdy jindy by si měl „Krusher“ věřit a být ve špičkovém módu než v takovou chvíli? Yarde dosud nezažil v ringu trable, působí uvolněně, odolně, na druhou stranu, tohle je jeho největší zápas kariéry. Na půdě soupeře. Ustojí to?

VERDIKT: Kovaljov 8 ; Yarde 7

CELKEM: Kovaljov 8,2 ; Yarde 7,6 (Rus je favoritem, Yarde ale má zbraně na to, aby ho porazil. Pokud toho ale bude chtít dosáhnout, musí před limitem. Na body mu to rozhodčí nedají, i kdyby byl o parník lepší. Navíc to není ani s ohledem na jejich kvality a dovednosti příliš reálné.)

POHLED AUTORA: Kovaljova jsem hodně obdivoval, pořád si myslím, že první střet s Wardem neprohrál, stejně jako, že druhý nezvládl rozhodčí. Alvarez ho ale porazil bez jakýchkoliv pochybností, ukázal jeho zranitelnost. Doma v Čeljabinsku ale bude – pokud nenastal problém v přípravě – ve špičkové formě tak, jako proti Pascalovi, Hopkinsovi či napoprvé proti Wardovi. A v takovém případě má Yarde jedinou šanci – zaskočit ho podobně jako Alvarez. Příliš tomu ale nevěřím, Kolumbijec byl v amatérském i profesionálním ringu prověřenější než Brit.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze