Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Joyce vs. Stiverne: Zbourá britský 'Kamion' také haitského pořízka?

Srovnání Joyce vs. Stiverne / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Joyce vs. Stiverne / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Hodně zajímavý, minimálně na papíře, souboj těžkých vah nás čeká v sobotu v londýnské O2 Arena, kam přijede Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO), aby se zde postavil domácí naději Joemu Joycemu (7-0, 7 KO).

Pro oba půjde o existenční zápas. Porážka znamená pro Joyceho velké komplikace, u Stiverneho de facto konec kariéry. Respektive jeho potvrzení, razítko na jeho drtivou prohru v odvetě s Deontayem Wilderem.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

RYCHLOST: Ani jeden z nich nikdy nebyl z nejrychlejších, a to už se nyní rozhodně nezmění. Na nohou jsou si oba celkem rovni, stejně tak co se týče rychlost jednotlivých úderů a také kombinací. Těžko hledat v tomto směru kvalitnějšího z bojovníků. Mezi absolutní špičku v rychlostním aspektu nepatří ani jeden.

VERDIKT: Joyce 7 ; Stiverne 7

SÍLA: Oba mohou soupeře ukončit jediným úderem. Nebo ho načít a poté dorazit. Joyce dělá své přezdívce „Juggernaut“ (Kamion) čest, své protivníky většinou ubije, přejede silou a kadencí svých úderů, do kterých dokáže vložit svých téměř 120 kilogramů (vlastně téměř jen ve svalech).

Stiverne je rozhodně techničtější typ boxera, díky čemuž má i tvrdší úder. Když se člověk podívá na jeho tréninková videa, nezbývá mu než jen smeknout. Jeho silový potenciál je velký, neklesá ani s věkem. Ostatně právě síla úderu je asi to jediné, čím může Joyceho porazit.

VERDIKT: Joyce 8 ; Stiverne 9

OBRANA: Třiatřicetiletý Brit je za svůj pohyb milovníka capoery dost vysmíván, na druhou stranu i díky němu je velmi těžké ho přesně a tvrdě zasáhnout. Špatně se čte, co v příštím okamžiku udělá. Takže – jeho obrana není neprůstřelná, brada ze železa, je ale složité se přes jeho pohyb a dlouhé paže k němu vůbec dostat.

Defenziva Stiverneho byla vždy založena na dvojitém krytu a odolné bradě. Jenže tu mu pořádně rozmlátil v prvním měření sil Deontay Wilder (v kombinaci se zdravotními problémy), a byť on sám tvrrdí, že odveta mu nevyšla především psychicky, pravdou je, že k zemi ho celkem snadno dostal i předtím průměrný Derric Rossy. Nebýt pochybností nad jeho odolností, měl Stiverne navrch, takto...

VERDIKT: Joyce 7 ; Stiverne 7

ÚTOK: Přednost obou. Jak už bylo naznačeno, Joyce jde neustále vpřed, tlačí soupeře před sebou a zasypává je sprškou úderů. Ty dokáže variovat. A nejen umístěním, ale také silou. Nedrtí soupeře jen silnými údery, nemá vyloženě KO „tečku“ jako třeba Wilder, ale je údery mají velkou plochu a soupeři je musí cítit. A postupně pod tímto tlakem povolují a povolují. A ve chvíli, kdy cítí, že má přitvrdit, udělá tak a většinou duel ukončí.

Stiverne má skvělé pákové údery, údery, do kterých se může zapřít, protože k tomu jej jeho tělo přímo předurčuje. Pokud se mu Joyce na chvíli zastaví, nebo se zapomene v tlaku, může se dost dobře stát, že jeho následující činnost bude počítání světel nad ringem.

VERDIKT: Joyce 9 ; Stiverne 9

PSYCHIKA: Joyce si věří stále více a více. Oba za sebou mají nedávné společné sparingy, po kterých se nejdříve chválili, aby následně přišla rivalita, která vyvrcholila tímto střetem. Je otázka, jak probíhali a zda to není jen divadlo, které dá Joycemu body do ratingu a Stivernemu další kvalitní šek na důchod a jeho charitativní činnosti doma na Haiti. Právě psychika pak dle něj rozhodla jeho odvetu s Wilderem, momentálně se „B.Ware“ cítí silnější a lepší než kdy dříve.

VERDIKT: Joyce 9 ; Stiverne 7

CELKEM: Joyce 8 ; Stiverne 7,8 (na papíře vypadá duel vyrovnaně, za ideální konstelace by tomu tak mělo skutečně i být, Stiverne ale s sebou přináší do ringu řadu nezodpovězených otázek)

POHLEDEM AUTORA: Dle mého, pokud Joyce neudělá žádnou chybu v ofenzivě, kdy bude mít pocit, že je jeho soupeř v problémech a zapomene na obranu, měl by s přehledem vyhrát. Pořád si myslím, že Stiverneho železná brada je už čtyři roky minulostí, že noc ze 17. na 18. ledna 2015 na ni zanechala větší stopy, než si on sám připouští. Nevěřím, že se bude boxovat na 10 kol. A pokud bych měl dát procenta, pak šance na KO výhru Stiverneho vidím na hranici 10 procent.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze