Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Huck vs. Larghetti: Jak dlouho bude odolávat neznámý Ital?

  • Napsal Antonín Vavrda

Marco Huck vs. Mirko LarghettiMarco Huck vs. Mirko LarghettiPRAHA – Už dlouho jsme vám nenabídli kromě historických srovnání také to tradiční k víkendovému top zápasu. Nyní je na čase to změnit. Duel o titul mistra světa WBO v křížové váze sice není šlágrem dvou nejlepších bojovníků divize, přesto je souboj Marka Hucka (37-2-1) s Mirkem Larghettim (21-0) rozhodně zajímavý.

Ptáte se čím? Tím, že Huck se vrací po zranění, který způsobila jeho sedmiměsíční pauzu. Paradoxně i přesto se díky nepřesvědčivému vítězství Yoana Pabla Hernandeze dostal srbský rodák do čela ratingu křížové váhy. A také tím, že Larghetti je prostě pro mnohé neznámý boxer...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Obhájce titulu – Huck – není žádný expres na nohou, ani jeho kombinace nejsou nijak rychlostně výjimečné. Pokud bychom udělovali půl body, což ale neděláme, tak by dokonce měl Larghetti v tomto aspektu navrch, takto oba soupeře stavíme na stejnou úroveň, přesto působí Ital v ringu rychlejším, uvolněnějším dojmem.

Verdikt: Huck 7 ; Larghetti 7

Síla: Knockoutová bilance mluví sice jen mírně pro Hucka, ovšem je zde druhý faktor. Ono posadit na zadek Arslana a další, nebo Palka s Visičem je celkem rozdíl. Úroveň protivníků Hucka a Larghettiho je prostě trochu někde jinde.

Verdikt: Huck 8 ; Larghetti 6

Obrana: Něco, co především šampionovi chybí. Huck je všechno, jen ne obranář. Dvojitý kryt dělá jen aby se neřeklo, jeho práce tělem by se také mohla zlepšit, postřeh rozhodně má, i tak ale inkasuje mnohdy zbytečné údery.

Italský bijec, který je stále ještě úřadujícím mistrem Evropské unie této váhy, se umí zabalit do dvojáku celkem slušně, stejně tak se snaží pracovat tělem, umí jít do klinče a v něm pracovat. Opět jsme a u stejného problému, jaký vlastně provází celé toto srovnání. Jeho soupeři byli o poznání kvalitativně slabší, než u Hucka.

Verdikt: Huck 6 ; Larghetti 7

Útok: Němec se srbskými kořeny útočí rád a často. Jeho ofenziva nestojí na brutální knockoutové síle, ale přesnosti úderů. Huck nemá problém si protivníka doslova oťukat několika vyloženě slabými údery přední rukou, aby najednou zkusil těžký úder zadní. Jeho slabinou je, že svojí šikovnost prokazuje v kolech sporadicky, působí občas až líně a bez zájmu.

To Larghetti je daleko aktivnějším bojovníkem. Své soupeře se z dostupných videí snaží neustále tlačit, vymýšlet kombinace, pracuje celkem slušně svojí přední rukou. Je otázkou, co se stane, až mu do ní vstoupí Huck kontrem, nebo až okusí sílu úderů šampiona. Ten si ale bude muset rozhodně dát pozor na Italův protažený zadní cross, ke kterému si občas i rád vyskočí a který je skutečně drtivý.

Verdikt: Huck 8 ; Larghetti 7

Psychika: Faktor, který může zápas rozhodnout na jednu, či druhou stranu. Boxeři si mohou říkat, co chtějí, první zápas o titul mistra světa na půdě soupeře, to je něco, s čím se dokáže srovnat psychicky málokdo. Larghetti má za sebou už dvanáctikolový duel. Ovšem pouze jeden a proti hodně slabému soupeři. Co s ním udělá bouřící německé publikum a tíha okamžiku?

Ani Huck není z psychicky nejodolnějších soupeřů a právě faktor podcenění ho může stát i ztrátu titulu. „Kapitán" je totiž sice jasným favoritem, svojí balkánskou krev ale rozhodně nezapře. Lze ho zlomit, lze mu vnutit svůj styl. A pak má problém, který často řeší až bodoví sudí. Pokud je ale v laufu a chytne ho hned na začátku, je soupeř v průšvihu.

Verdikt: Huck 7 ; Larghetti 5

Celkem: Huck 7,2 ; Larghetti 6,4 (Domácí boxer je jasným favoritem, jenže pokud je Larghetti připraven na tento zápas i psychicky, může šampiona hodně pozlobit. Každopádně jeho vítězství by bylo prvotřídní senzací)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze