Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Golovkin vs. Alvarez: čeká nás brutální bitva o krále střední váhy?

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. GGG / zdroj foto: Profiboxing.czCanelo vs. GGG / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – V noci na neděli se mohou fanoušci profesionálního boxu těšit na skutečnou lahůdku. O tituly WBC, WBA a IBF ve střední váze si to rozdají jejich držitel Gennadij „GGG“ Golovkin (37-0, 33 KO) a vyzývatel Saul „Canelo“ Alvarez (49-1-1, 34 KO).

Jak vypadá tato dlouho očekávaná bitva na papíře?

DALŠÍ ČLÁNKY K ZÁPASU GGG VS. CANELO:

Rychlost: Pohyb, pohyb a zase pohyb. To byla taktika, kterou zvolil pro svůj souboj s Golovkinem Američan Daniel Jacobs. Vyplatil se mu do té míry, že prohrál přijatelným způsobem. Že by ale měl v souboji s kazašskou mlátičkou vlastně někdy reálnou šanci na výhru, to ne. Golovkin je sice zvyklý za svými soupeři chodit, bylo ale vidět, že mu toto příliš nevoní a hlavně, že ho to nebaví.

Podobně to má také Alvarez, kterého v pohybu školil především britský rychlík Amir Khan. Ani ten ale neuspěl a za svoji troufalost tvrdě zaplatil. Ve vzájemném souboji nejspíše ani jeden z boxerů „utíkat“ nebude a pokud si nastoupí tváří v tvář, pak jsou na tom oba srovnatelně. Nohy má o něco lepší dle všeho Mexičan, ruce pak více uvolněný Golovkin.

Verdikt: Golovkin 9 ; Alvarez 9

Síla: Tady není absolutně co řešit. Alvarez bude v zápase samotném větší a těžší než přirozená střední váha Golovkin. Ať se to může zdát sebevíc absurdní, na toto si můžete vsadit. Mexičan umí s vahou pracovat výborně, ostatně měl také nejlepšího učitele – Floyda Mayweathera.

Čistě silový potenciál je ale vyšší u Golovkina. Alvarez má ránu jako když narazíte do betonové zdi, Kazach ale tečku ve stylu kopnutí koně. Také proto dokáže sekat své soupeře více než mladý Mexičan. Zjednodušeně řečeno, když vás trefí Alvarez, budete mít pořádný bolehlav, ale ještě to lze ustát, když vás zasáhne Golovkin, jdete si zdřímnout.

Verdikt: Golovkin 10 ; Alvarez 9

Obrana: Oba jsou v obraně velmi kvalitní, oba ji ale zase tolik nepotřebují. A přitom právě tento faktor může rozhodnout. Golovkin snese neskutečnou porci úderů, nikdy nebyl ani v amatérech na zemi, je ale otázka, jak se vypořádá s tím, když k tomu třeba v sobotu dojde. Inkasované údery ze čtyř stovek duelů se dříve nebo později projeví, navíc už mu je 35 let. On sám dává často a rád svoji odolnost najevo v ringu, nechává se trefovat. Když se mu „ale chce“, umí být v obraně skvělý.

Alvarez byl v posledních duelech podobný. Také on dával svoji dominanci protivníkům najevo, proti Golovkinovi tak ale nejspíše činit nebude. Umí dobře pracovat na nohou, pohybovat se po ringu, má i kvalitní pohyb tělem. Nezasažitelný ale není. Je otázka, jak dlouho vydrží pozorný v defenzivně proti soupeři, který ho bude chtít držet pod tlakem jako dosud nikdo před ním.

Verdikt: Golovkin 8 ; Alvarez 8

Útok: Elitní disciplína obou. Oba navíc mají ve svých rozích skvělé kouče – na jedné straně je to Abel Sanchez, na druhé Eddy Reynoso. Jak Golovkin, tak Alvarez chodí do ringu špičkově připraveni po taktické stránce, vědí, co mají dělat. U Mexičana budiž důkazem jeho poslední zápasy. Což zároveň značí, jejich skvělé ofenzivní dovednosti. Pokud by nebyli dostatečně kreativní, nemohli by pokaždé vytáhnout eso z rukávu. Máme se rozhodně nač těšit.

Verdikt: Golovkin 10 ; Alvarez 10

Psychika: Na jedné straně neporažený Kazach, který se neustále prezentuje stejně v pohodě a nevtíravě sebevědomě, na straně druhé stále větší modla mexických i amerických fanoušků. Alvarez je pod obrovským tlakem okolí, všichni v něm vidí nového Mayweathera, podobně jako Brit Anthony Joshua alias nový Mike Tyson, ale svoji roli zvládá skvěle. Obdivuhodné to budiž i s ohledem na jeho mexický temperament.

Verdikt: Golovkin 10 ; Alvarez 10

Celkem: Golovkin 9,4 ; Alvarez 9,2 (Na papíře jde o naprosto vyrovnaný zápas. Rozhodovat budou maličkost v obraně, kondici i psychice, zda dokáže jeden druhého nachytat. A také případné vzpomínky na zhruba čtyři roky staré sparingy...)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze