Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Gassijev vs. Dorticos: Kdo se postaví Usykovi ve finále WBSS?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Gassijev vs. DorticosSrovnání Gassijev vs. DorticosPRAHA – Přesně týden po zápase mezi Ukrajincem Alexandrem Usykem (14-0, 11 KO) a Lotyšem Mairisem Briedisem (23-1, 18 KO), který ovládl 2-0 na body prvně jmenovaný, se do sebe zaklesnou zbylí dva šampioni křížové váhy – Rus Murat Gassijev (25-0, 18 KO) a Kubánec Junier Dorticos (22-0, 21 KO).

Kdo se stane květnovým soupeřem Usyka ve finále boxerské Ligy mistrů a kdo bude mít v držení tituly WBA a IBF v křížové divizi?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

RYCHLOST: Rychlostně na tom jsou oba rivalové velmi slušně, na Briedise i Usyka ale lehce ztrácejí. Jejich paže jsou v kombinacích velmi slušné, co se týče jednotlivých úderů a hlavně práce na nohou, něco tomu především do ukrajinského tanečníka chybí.

VERDIKT: Gassijev 8 ; Dorticos 7

SÍLA: Na jedné straně 69procentní knockoutová bilance, na straně druhé dokonce 95procentní. To jsou hodně solidní čísla. Gassijev ve čtyřiadvaceti letech ještě nenaplnil svůj fyzický potenciál a potvrzuje to vlastně každý další svůj zápas. Wlodacrzyka ukončil v kole číslo tři, Lebeděva dokázal poslat do počítání a od ukončení duelu před limitem také nebyl daleko. To jsou solidní důkazy o síle jeho paží.

O sedm let starší Dorticos vykazuje také známky síly ve svých pažích. Fulgencia Zunigu sestřelil v kole číslo dvě, Youriho Kalengu rozbil v deseti kolech, Dmitrije Kudrjašova uspal ve druhém dějství. V současnosti není v křížové váze větší bombarďák.

VERDIKT: Gassijev 9 ; Dorticos 10

OBRANA: Jestli někde oba sobotní soupeři ztrácí, tak v defenzivě, což ale dává tušit parádní podívanou. Gassijev je na tom pohybově o něco lépe, umí se kvalitně zabalit, rozhodně by ale mohl inkasovat méně. To samé platí také pro jeho protivníka. Oba těží v obraně z kvalitních očí, předvídavosti a také odolnosti. Dle záznamů nebyl ani jeden v profesionální kariéře počítán, což s ohledem na rostoucí kvalitu jejich soupeřů svědčí o pevné bradě.

VERDIKT: Gassijev 6 ; Dorticos 6

ÚTOK: Naopak oblíbená disciplína jak Gassijeva, tak Dorticose, který ostatně nedávno uspal při lapování i svého trenéra. A pobavil tak fanoušky po celém světě (vlastního kouče už nejspíše méně).

Gassijev je typickým produktem sovětské boxerské školy. Tvrdý, neustále se tlačící vpřed, s ovšem velmi kvalitní technikou úderů, parádním švihem a také schopností rozebírat protivníka tak, jak je třeba. Vzdáleně v některých momentech Gassijev připomíná legendárního Mika Tysona.

Dorticos vypadá lehce jako pavouk, samá ruka, samá noha. Má kvalitní pohyb, s ohledem na jeho kubánskou národnost není třeba pochybovat o skvělé technice. Umí zasypat soupeře tvrdou více-úderovou kombinací, stejně jako si ho rozebírat kratšími komby, nebo jednotlivými údery.

VERDIKT: Gassijev 9 ; Dorticos 9

PSYCHIKA: Na čtyřiadvacet let působí Gassijev neskutečně vyzrále. To jak si poradil s Lebeděvem i Wlodarczykem svědčí o nesmírně silné hlavě. Dorticos je nejtvrdší puncher, kterého v kariéře potká, rozhodně ale není důvod, aby se jej zalekl.

Totéž platí také opačně. Gassijev je podobný typ boxera jako Kalenga, jen silnější a především pohyblivější a tvrdší. Ovšem ani Dorticos dosud nezaváhal, působil maximálně suverénně, a to i proti ruskému „Kladivu“ Dmitriji Kudrjašovovi. V ringu to tak bude mimo jiné také psychologická válka. Kdo se dostane soupeři rychleji do hlavy, ten zvýší šance na úspěch.

VERDIKT: Gassijev 9 ; Dorticos 9

CELKEM: Gassijev 8,2 ; Dorticos 8,2 (Naprosto vyrovnaný duel, kde se hledá favorit jen velmi těžko. Duel 50 na 50. Pokud bych si měl vsadit, pak na je v mých očích mírným favoritem ruský talent.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze