Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Garcia vs. Rios: Kdo se vykoupí a získá možnost vyzvat šampiona Thurmana?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Garcia vs. RiosSrovnání Garcia vs. RiosPRAHA – Další ze silně obsazených galavečerů stanice Showtime Boxing se uskuteční v noci na neděli Mandalay Bay Hotel & Casino v Las Vegas. Vrcholem pak je souboj amerických bijců Dannyho Garcii (33-1, 19 KO) a Brandona Riose (34-3-1, 25 KO).

Bitva devětadvacetiletého „Swifta“ Garcii a o dva roky staršího „Bam Bam“ Riose nejvíce zajímá úřadujícího šampiona WBC ve velterové váze Keitha Thurmana (28-0, 22 KO), který se představí po zranění v ringu až 19. května.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

RYCHLOST: Garcia nemá přezdívku „Swift“ jen tak pro nic za nic. Jeho ruce i nohy jsou extrémně rychlé. V tomto aspektu se mu může ve velteru rovnat málokdo. A Rios to rozhodně není. Jeho paže jsou sice hodně šikovné a rychlé, kvalit Garciy ale ani zdaleka nedosahují.

VERDIKT: Garcia 9 ; Rios 7

SÍLA: Knockoutová bilance je sice na straně Riose, kvalita soupeřů na straně Garciy. A také velikost. Ač se to sice nezdá, tak Garcia je z této dvojice ten přirozeně těžší, celou kariéru se pohybuje mezi lehkým velterem a velterem. Naopak Rios boxoval ještě před pěti lety váhu lehkou, začínal dokonce v super pérové.

VERDIKT: Garcia 8 ; Rios 7

OBRANA: Pro oba je na prvním místě ofenziva a boj, obrana až na tom druhém. Garcia je ale také v tomto aspektu o něco lepším bojovníkem. Má kvalitní dvojitý kryt, umí pracovat se vzdáleností, povolovat, kontrovat. Ne, že by to Rios neovládal, ale prostě to občas vypadá, jako by se mu nechtělo, jako by až příliš spoléhal na svoji „plechovou“ hlavu.

VERDIKT: Garcia 7 ; Rios 6

ÚTOK: Garcia je excelentní technik. Hodně šikovný, výbušný, jeho přední hák je pověstný. Ale také není neomylný, jak se ukázalo proti Thurmanovi. Přesto na Riose by jeho schopnosti měly stačit a hlavně platit. Umí hezky variovat údery, určitě se pokusí podobně jako Bradley zaměřit na spodky protivníka.

Rios je rváč z ulice. Bitkař, který jde neustále vpřed v nějakém tom dvojitém krytu, kdy občas něco projde, občas něco pochytá, a především se snaží co nejvíce rozdat. Jestli mu něco svědčí, pak bitva na kratší a střední vzdálenost. A také přebírání. Díky své odolnosti dokáže využít toho, že se soupeř zasekne v útoku, on ho okamžitě přebere a postupně přebije. Všechny prohry přišly od protivníků, kteří se více a hodně pohybovali a nezůstávali Riosovi dlouho stát.

VERDIKT: Garcia 9 ; Rios 9

PSYCHKA: Favorit je jasný. Nejasné ale je, jak se dostal Garcia z první prohry kariéry, byť šlo o těsnou porážku na body. Takové jsou ale často horší, než když vás soupeř přejede jako parní válec. Pravdou ale je, že ani s Thurmanem se přes špatný vstup do duelu nezlomil a bojoval až do konce. Rios je podobným typem bojovníka. Nikdy se nevzdává a je jedno, jak moc je bit.

VERDIKT: Garcia 9 ; Rios 8

CELKEM: Garcia 8,4 ; Rios 7,4 (Na papíře je převaha Garciy jednoznačná a podobné by to mělo být také v ringu. Rios ale umí překvapit, na duel dle všeho dře jako mezek, moc dobře ví, že je to poslední jeho šance na něco velkého. Přesto by to nemělo stačit.)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze