Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Garcia vs. Malignaggi: Americký talent hraje ruskou ruletu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. MalignaggiGarcia vs. MalignaggiPRAHA – Hodně sledovaný bude duel dvou elitních velterových vah z newoyrského Barclays Center. V netitulovém dvanáctikolovém souboji si to rozdají Američané Danny Garcia (30-0) a Paul Malignaggi (33-6), který se vrací po šestnáct měsíců staré demolici od Shawna Portera.

Na papíře je jasným favoritem prvně jmenovaný, pro kterého by měl být Malignaggi de facto nejsnadnějším možným definitivním uvítáním ve velterové váze. Jenže „Magic Man“ už několikrát ukázal, že umí překvapit...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Přezdívku „Swift“ nemá sedmadvacetiletý Garcia jen tak pro nic za nic. Na nohou výtečný, přestože pokud někde má mírnou slabinu, tak zde – především směrem dozadu. Je dynamický, výbušný, má rychlé úderové kombinace. To samé ale platí i pro Malignaggiho, který má na rychlosti de facto založený svůj styl.

Verdikt: Garcia 9 ; Malignaggi 9

Síla: Ač jde o váhu výše, jde postupně, prostřednictvím dvou zápasů v mezivahách, takže by měl Garcia už nyní moc dobře vědět, jak na tom po silové stránce ve velteru je. Pohled od televize říká, že velmi slušně. Daleko lépe, než Malignaggi. Ten nebyl nikdy knockoutér a po více jak roční nečinnosti, kterou vyplňuje komentováním pro televize, se to k lepšímu rozhodně nezměnilo.

Verdikt: Garcia 8 ; Malignaggi 5

Obrana: Ještě stále má Garcia od nás v tomto aspektu osmičku, ale už s výstrahou. Před necelými dvěma lety proti Matthyssemu v defenzivně exceloval, jenže další tři jeho souboje nebyly z obranného hlediska ideální.

Mladý bojovník často zbytečně inkasuje čisté údery, neodchází včas z útoku, do kterého navíc často létá po hlavě. V Malignaggim má kliku v tom, že je v tom podobný. Na druhou stranu jeho reflexy a dvojitý kryt jsou možná ještě lepší. Tady by oběma možná spíše slušela remíza.

Verdikt: Garcia 8 ; Malignaggi 7

Útok: Garcia byl, je a bude ofenzivní boxer. Směrem dopředu je vyjma výše zmíněného otevírání se a odchodu pryč geniální. Jeho levý hák nemá v nižších vahách konkurenci. Malignaggi není žádná ofenzivní mašina, není ani technický, proto také tak málo knockoutů. Na druhou stranu mu není cizí žádná technika, žádný úder, rozhodně by se dal označit za šikovného boxera.

Verdikt: Garcia 9 ; Malignaggi 7

Psychika: Garcia má silnou psychiku a nyní to musí znovu prokázat. Poslední tři duely mu to slušně řečeno nejde, potřebuje si zvednout sebevědomí. Je otázka, jak se mu to povede. Při vší chvále si nelze nevšimnout jeho určité monotónnosti, která by proti tak nečitelnému a netechnickému soupeři mohla být pořádným problémem.

Malignaggi je odolný i psychicky, stále se ale člověk nemůže zbavit dojmu, že si jde do ringu pro peníze a důstojné zakončení kariéry, která de facto už skončila nakládačkou od Portera. Na druhou stranu – v posledních pěti letech vždy po špatném výkonu a případně i porážce následovalo z jeho strany excelentní vystoupení. Najde v sobě znovu tak silný „morál“?

Verdikt: Garcia 9 ; Malignaggi 7

Celkem: Garcia 8,6 ; Malignaggi 7,2 (Papírový favorit je tady naprosto jasný, Malignaggi ale už několikrát ukázal, že umí překvapit. Otázkou je, zda má vlastně ještě chuť.)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze