Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Garcia vs. Broner: Zničí nezastavitelná mlátička jistý 'Problém'?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Garcia vs. BronerSrovnání Garcia vs. BronerPRAHA – Nejočekávanější boxerský duel nejen posledního červencového týdne, ale vlastně celého tohoto měsíce je na programu v sobotu do brooklynského Barclays Center. V zápase lehké velterové váhy se v něm potkají dva Američané – Mikey Garcia (36-0, 30 KO) a Adrien Broner (33-2, 24 KO).

Ve hře bude nejen „Diamantový“ pás WBC v této divizi, ale především šance si příště zaboxovat s vítězem bitvy o všechny tituly všech čtyř prestižních organizací Terence Crawford vs. Julius Indongo.

DALŠÍ SROVNÁNÍ:

Rychlost: Oba protivníci jsou extrémně rychlí, oba jsou na vrcholu svých sil a dovedností. A dá se říct, že i stejně staří. Garciovi je sice už 29 let, zatímco Bronerovi 27, prvně jmenovaný ale více než dva a půl roku nemohl zápasit kvůli tahanicím s bývalým promotérem Bobem Arumem.

Jeho návrat ale byl naprosto impozantní. Elio Rojas s ním vydržel v jednom ringu kol pět, šampion WBC v lehké váze Dejan Zlaticanin kola tři. A byť se to nemusí na první pohled, rozhodně nejde o slabé protivníky. A v obou duelech bylo vidět, že Garciova rychlost je stále fantastická. To samé platí také o Bronerovi, kterému lehký velter sedí dokonale, rozhodně lépe než velter. Není moc těch, kteří by byli rychlejší v této váze než sobotní soupeři.

Verdikt: Garcia 9 ; Broner 9

Síla: Knockoutová bilance mluví pro Garciu, na druhou stranu, opět se posouvá o váhovou kategorii výše. Bijec s mexickými předky začínal svoji kariéru v pérové váze, Broner pak v super pérové, oba jdou postupně nahoru. Rodák ze Cincinnatti narazil až ve velteru, matematicky by měl být pro jeho rivala stropem právě velter lehký. Oba mají dostatečně úder na to, aby tím druhým otřásli.

Verdikt: Garcia 8 ; Broner 8

Obrana: Garcia rozhodně není nezasažitelný, což ostatně platí také o jeho kolegovi. Oba jsou v ofenzivě lepší než v obraně. Mladší bratr trenéra Roberta Garcii se v defenzivě soustředí především na své skvělé reflexy a nohy, umí kvalitně blokovat, pokud už se dostane do dvojitého krytu, je hodně „hluboký“ a těžko z něj něco vymýšlí.

Broner má sice lepší dvoják, ovšem díky svým blbinkám až zbytečně často inkasuje údery, které by nemusel. Oba již byli ve svých profesionálních kariérách na podlaze ringu, oba ale neměli potíže pokračovat dále. Jejich brady rozhodně něco unesou.

Verdikt: Garcia 8 ; Broner 7

Útok: Skvělé a tvrdé kombinace, pestrost úderů i co se zasahování jednotlivých pásem týče. Toť Garcia, který je nesmírně šikovný útočník, na kterého se i skvěle kouká. Juanma Lopez i Roman Martinez na něj určitě nebudou vzpomínat v dobrém.

Zásluhou svých vylomenin a průšvihů, díky kterým dělá čest své přezdívce „The Problem“, se tak trochu zapomíná na fakt, že Broner má díky skvělým očím a dynamice velmi nebezpečnou ofenzivu, ve které nabízí vlastně všechno, co je potřeba. Mohl by být ještě lepší, pokud by se ale více soustředil na soupeře než na věci kolem.

Verdikt: Garcia 9 ; Broner 9

Psychika: Garcia jen osmkrát neukončil svůj duel před limitem, i v těch osmi ale vždy vyhrál jasně 3-0 na body. Nejvíce jej potrápil – jak už to u velkých hvězd někdy bývá – relativně neznámý Pedro Navarrete. Tehdy se ale psal datum 8. května 2010. Jak už bylo zmíněno, po dvouleté pauze je nesmírně hladový po úspěchu, zodpovědný, profesionální a sebevědomí.

Bronerova psychika je silná, ale není neotřesitelná. Dokonale se to projevilo v jeho prvním prohraném souboji s argentinskou mlátičkou Marcosem Renem Maidanou. I potíže mimo ring nenapovídají o tom, že by svůj temperament krotil, spíše naopak. Překvapí?

Verdikt: Garcia 9 ; Broner 8

Celkem: Garcia 8,6 ; Broner 8,2 (Půjde o hodně zajímavý a nečitelný zápas. Na papíře je mírným favoritem Garcia, který působí profesionálnějším a soustředěnějším dojmem. Broner je ale špičkový boxer a pokud se bude soustředit jen na svoji práci, klidně může Garciu porazit. Stejně tak se ale může stát, že se zlomí a prohraje před limitem.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze