Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Eubank Jr vs. Groves: britští titáni si to rozdají o slávu i finále WBSS

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Eubank vs. GrovesSrovnání Eubank vs. GrovesPRAHA – Dlouho očekávané ostrovní derby v super střední váze je zde. V sobotu večer si to v Manchesteru rozdají dva kohouti – Chris Eubank Jr. (26-1, 20 KO) a George Groves (27-3, 20 KO).

Ve hře budou tituly WBA a IBO v super střední váze a také pozice britské i světové jedničky této váhové kategorie.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

RYCHLOST: V rámci super střední váhy jde o nadprůměrné rychlé boxery. Vlastně absolutní špičku v tomto aspektu. Byť ji oba prezentují trochu jinak.

Osmadvacetiletý Eubank má skvělé reflexy, o něco dynamičtější údery, dá se říct, že víceúderové kombinace zvládá ve větším tempu a rychlosti. O rok starší Groves je výbušnější, má lepší švih, v delších kombinacích ale rychlost postupně ztrácí. Také on má ale parádní nohy.

Podobná je jejich práce i rychlost nohou. Ani jeden zbytečně neplýtvá energií, ale pokud je potřeba, jsou vždy tam, kde být mají. A hodně rychle.

VERDIKT: Eubank Jr. 9 ; Groves 9

SÍLA: Oba mají podobnou knockoutovou bilanci a dá se říct, že silově jsou na tom opravdu srovnatelně. Eubank sice působí extrémně silově, tvrdě, ovšem stejně jako Groves ztrácí úderovou finální sílu technikou příliš otevřenými úhly především v pákových zásazích. Své soupeře často spíše umlátí, než sestřelí přesným a tvrdým úderem.

VERDIKT: Eubank Jr. 8 ; Groves 8

OBRANA: Známka se možná zdá být příliš nízká, ale defenziva prostě a jednoduše není silnou stránkou ani jednoho. Oba spoléhají na svoje reflexy a perfektní oči, kromě toho ale také na odolnost své brady, kvůli čemuž hodně chybují, jsou často laxní a inkasují zbytečné údery. Oba jsou náchylní na kontry.

VERDIKT: Eubank Jr. 7 ; Groves 7

SÍLA: Výtku ohledně knockoutové síly jsme již psali výše. Z čistě takticko-technického hlediska útoku ale nemají slabinu. Jak Eubank, tak Groves se umí velmi dobře přizpůsobit soupeři, zároveň využívají svých silných stránek.

Těmi jsou údery na spodek, háky, zadní crossy, a když na to přijde, tak i hodně tvrdá přední ruka. Ta jim ale zároveň velmi často padá a přes ní pak inkasují údery. Groves se sice dokáže zakyselit v delší kombinaci, se zkušenostmi se ale do těchto akcí nechává strhnout méně a méně.

VERDIKT: Eubank Jr. 10 ; Groves 10

PSYCHIKA: Jestli s něčím ani jeden nemá problém, pak je to psychika. Dřívější sparingy sice vyzněly pro Grovese, také on sám si ale uvědomuje, že za tu dobu oba prošly proměnou a progresem. Při setkání si navzájem brnkají na nervy, zatím si ale ví vždy rady, ani jeden dosud neukázal žádnou slabinu. Opravdu, testosteron by mohli rozdávat po hrstech.

Proč tedy neudělujeme absolutní známku? Jednoduše pro to, že v dosud největších bitvách kariér oba selhali. Po sobotě přijde jeden z nich s odpustkem. Až pak si vyslouží v tomto faktoru nejvyšší známku.

VERDIKT: Eubank Jr. 9 ; Groves 9

CELKEM: Eubank Jr. 8,6 ; Groves 8,6 (Na papíře absolutně vyrovnaný duel dvou podobně prezentujících se boxerů. Klíčovým faktorem duelu možná nebude ani jeden z výše popsaných, ale kondice. Ta zradila Grovese v dvojutkání s Frochem, ta připravila Eubanka o triumf nad Saundersem. Kdo si lépe rozloží síly a více vyčerpá protivníka, ten bude slavit. A tip autora? Výhra Grovese na body, nebo pozdějším KO.)

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze