Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Eubank Jr vs. Abraham: padne německá kosa na britský kámen?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Eubank vs. AbrahamSrovnání Eubank vs. AbrahamRAHA – Je to jednoznačný tahák tohoto boxerského víkendu. Na jedné straně britský talent Chris Eubank Jr. (24-1, 19 KO), na straně druhé německá legenda Arthur Abraham (46-5, 30 KO). Kdo bude v tomto souboji vyhlášených tvrďáků slavit?

Ve hře bude pás IBO v super střední váze domácího Brita, ale nejen to. Vítěz duelu se od podzimu zapojí do nové boxerské „Ligy mistrů“ - World Boxing Super Series.

DALŠÍ SROVNÁNÍ:

Rychlost: Věk zastavit nelze. Abraham nebyl nikdy žádný rychlík na nohou, jeho přednosti jsou jinde. A v sedmatřiceti letech těžko čekat, že se v tomto ohledu něco změní. Přitom právě pohyb na nohou je něco, co na o deset let mladšího Eubanka platí. Ten také není klasickým tanečníkem, ze srovnání s Abrahamem ale je rychlejší jak na nohou, tak i co se jeho paží týče.

Verdikt: Eubank 8 ; Abraham 7

Síla: Z Eubankových tréninkových videí jde hrůza. Tenhle kluk má v obou rukou brutální „granát“. Údery od něj ale nejsou klasické knockouté „tečky“, ale spíše styl jako když se srazíte s rozjetou lokomotivou. A opakovaně. Podobný tvrdý úder má ale také Abraham. Na druhou stranu i tady už je znát jeho věk. Robina Krasniqiho letos v dubnu přejel, zbil, knockoutovat jej ale nedokázal. Přitom bradan tohoto bijce s kosovskými kořeny rozhodně není z kamene.

Verdikt: Eubank 8 ; Abraham 7

Obrana: Pokud v něčem půjde o střet stylů, pak v defenzivní práci. Předností Eubanka je jeho postřeh a defenzivní pohyb. Je sice náchylný na rychlé kontry, ale je otázka, zda těch se může od Abrahama obávat. Co se týče odolnosti, zatím žádnou větší slabost neprojevil.

Tvrďákem k pohledání je také Němec. Znovu se budeme opakovat, věk nezastaví ani „Král Artuš“ a v některých z jeho posledních zápasů bylo cítit, že více jak 50 profesionálních duelů a 401 odboxovaných kol se na něm v tomto ohledu již projevilo. A Eubank je tvrdší než Ramirez, Lihaug i Krasniqi. Na druhou stranu, ve chvíli, kdy se zabalí do svého dvojáku, je stále pevný jako skála, kterou zatím ještě nikdo rozbít na padrť nedokázal.

Verdikt: Eubank 7 ; Abraham 7

Útok: Mladý Brit je ofenzivní kouzelník. Ano, občas do svých útoků přepadává, občas tomu chybí více klidu, jeho kombinace jsou ale parádní, tvrdé, šikovné, je poznat, že zdědil oči svého otce. Vynikající jsou jeho zvedáky z přední ruky, doslova brutální pak jeho protažený zadní cross. K tomu, aby byla jeho ofenziva maximálně účinná, tak se potřebuje zapřít a své údery pořádně vyrotovat, tedy statického protivníka. V tomto ohledu by měl být Abraham ideální protivník.

Německá legenda, která během kariéry ve střední váze nenašla přemožitele a má za sebou několik památných duelů, v ofenzivě tak kreativní ani zdaleka není. S postupem času více spoléhá na své zkušenosti, umí šetřit silami, je ještě účelnější než dříve. Jeho krátké nástupy jsou stále nebezpečné a je otázka, zda právě tímto způsobem Eubanka nezaskočí. Jak už jsme psali, kvůli postavení svých nohou mu dělají rychlé starty protivníků občas problémy.

Verdikt: Eubank 9 ; Abraham 7

Psychika: Eubank má šanci si připsat hodně cenný skalp soupeře, který už je za zenitem, pořád ale nesmírně respektovaný a nebezpečný. Abraham není typ provokatéra, Eubank žádný zelenáč, takže pokud proběhl jeho tréninkový kemp v pohodě, nemá důvod si nevěřit a mít špatně nastavenou hlavu. Také pozice favorita zápasu mu problém dělat nebude.

Abraham má možná poslední šanci dostat se do velké světové hry v super střední váze. Zní to vůči němu možná až příliš krutě, ale nemá co ztratit, v tomto duelu favoritem není. Právě to by mu ale mělo pomoct, ve své kariéře stál proti mnoha skvělým jménům, Eubank nemá nic, co už by nezažil. Je ale otázka, zda se mu bude chtít případně podstupovat dvanáctikolové bití ve chvíli, kdy bude jasně prohrávat na body.

Verdikt: Eubank 8 ; Abraham 7

Celkem: Eubank 8 ; Abraham 7 (Naše srovnání vychází pro Eubanka jednoznačně. Abraham po boxerské stránce nemá moc čím protivníka ohrozit, nabídnout ale může odolnost, tvrdost a obrovské zkušenosti, se kterými se Brit dosud nikdy nepotkal. Pokud ale ten neudělá žádnou chybu, minimálně na body by měl s přehledem zvítězit.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze