Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ DeGale vs. Eubank Jr.: další britské derby pro oba. Kdo bude slavit?

Srovnání DeGale vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání DeGale vs. Eubank Jr. / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Boxerským vrcholem tohoto víkendu bude bezesporu londýnský střet Jamese DeGaleho (25-2-1, 15 KO) s Chrisem Eubankem Jr. (27-2, 21 KO). Ve hře bude volný pás IBO v super střední váze, o ten ale půjde až v poslední řadě.

Oba rivalové si zatím nic nedlužili, oba mají podobné bilance, oba už byli mistry světa. A oba shodně prohráli s dalším ostrovním bijcem, Georgem Grovesem, který před pár týdny ukončil kariéru.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

RYCHLOST: DeGale je velmi rychlý a výbušný. A to jak v jednotlivých úderech, tak kombinacích. Po zranění ramene ze zápasu s Badou Jackem to ale z jeho strany jako by už nebylo ono. Těžké a vyrovnané bitvy s Američanem Calebem Truaxem, který mezi absolutní špičku super střední váhy nepatří, budiž důkazem.

Eubank Jr. má skvělý švih. Umí se rychle dostat k soupeři rychlým přískokem, má i rychlé ruce v kombinacích. Jinak je ale na nohou daleko statičtější, než soupeř, což v plné nahotě ukázali oba jeho přemožitelé – vedle Grovese ještě Billy Joe Saunders.

VERDIKT: DeGale 9 ; Eubank Jr 8

SÍLA: Knockoutovou bilanci má sice lepší Eubank, na druhou stranu své knockouty nesbíral v duelech s top elitou. DeGale je na tom podobně, pravdou ale je, že například Badou Jacka či Andreho Dirrella dokázal poslat k zemi, jako jediný ukončil velmi odolného Marka Antonia Peribana.

VERDIKT: DeGale 8 ; Eubank Jr 8

OBRANA: Oba mají kvalitní reflexy, umí se zabalit do dvojitého krytu, jinak ale hodně hřeší na svoji tvrdou bradu a obrany rozhodně nemají neprůstřelné a dokonalé. Skoro se dá říct, že je mají až průměrné.

VERDIKT: DeGale 6 ; Eubank Jr 6

ÚTOK: Směrem vpřed je to ale jiná písnička. Ano, oba chodí hlavami lehce napřed. Zároveň ale zvládají boxovat z distance, na střední i krátkou vzdálenost. DeGale umí využívat svého otočeného gardu, Eubank se s tímto ale umí celkem solidně popasovat. Bude hodně zajímavé sledovat, čí úderová aktivita bude slavit úspěch. A hlavně, zda DeGale vydrží celý zápas ve svém tempu, které hodně často přestřelí. Po ofenzivní stránce se ale máme rozhodně nač těšit.

VERDIKT: DeGale 9 ; Eubank Jr 9

PSYCHIKA: Oba oplývají velkým sebevědomím. Možná až přehnaným. O fous silnější v tomto ohledu je třiatřicetiletý DeGale, který na rozdíl od svého o čtyři mladšího rivala pod tlakem a při nepříznivém vývoji nezmatkuje. Na druhou stranu se dokáže Eubank často opět vrátit zpět do boje, je vidět, že otec Eubank Sr. na něj má velký vliv.

VERDIKT: DeGale 9 ; Eubank Jr 9

VERDIKT: DeGale 8,2 ; Eubank Jr 8 (naprosto vyrovnaný duel, který může dopadnout na kteroukoliv stranu)

POHLED AUTORA: Pokud bych měl někoho lehce favorizovat, pak Eubanka, DeGale mě v zápasech s Truaxem příliš nepřesvědčil, nebyl na tom dobře ani kondičně. V jeho prospěch ale mluví zkušenosti z těžkými zápasy, kterých má více. Pokud bych ale měl vsadit své peníze, pak na Eubanka. Je dost dobře možné, že případně i remízový duel rozhodně v jeho prospěch down DeGaleho.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze