Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Crawford vs. Khan: přijde si dravý 'Lovec' na rychlého britského 'Krále'?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Crawford vs. KhanSrovnání Crawford vs. KhanPRAHA – Vrcholem nejen tohoto víkendu, ale možná měsíce je sobotní střet o pás šampiona WBO ve velterové váze. O něj si to rozdají šampion Terence Crawford (34-0, 25 KO) a vyzývatel Amir Khan (33-4, 20 KO).

Favoritem bookmakerů je jednoznačně americký talent, jak to dopadne v našem srovnání?

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Je to neuvěřitelné, ale věkový rozdíl mezi oběma soupeři je jen jeden rok. Zatímco Crawfordovi je 31 let, Khanovi o pouhý rok více, přestože v červenci začne v profesionálním ringu už svoji 15. sezonu! Přesto jestli na něčem stále neztrácí, pak na své rychlosti. A je jedno, v jaké je váze, kdo jej trénuje, pořád je bleskurychlý. Crawford rozhodně nemá pomalé ruce ani nohy, na Khana ale ani on nestačí.

VERDIKT: Crawford 9 ; Khan 10

SÍLA: Velká neznámá z obou stran. Pro oba půjde o třetí duel ve velterové váze za sebou. Ani jeden nepotkal tak kvalitního soupeře, jako bude stát nyní na druhé straně ringu. Oba začínali v nižších vahách, Khan má za sebou ale už i test ve střední, byť hodně drsný. Knockoutová síla i celkové dispozice každopádně mluví pro Crawforda.

VERDIKT: Crawford 8 ; Khan 7

OBRANA: Crawford má svoji defenzivu založenou na reflexech, což by mohl být pro tento souboj trošku problém. Zároveň se umí kvalitně pohybovat, když na to přijde, má i obstojný dvojitý kryt. Jeho protivník je na tom podobně s tím rozdílem, že dvojitý kryt nahrazuje pohybem na nohou. Ve dvojáku se Khan necítí dvakrát komfortně a pokud zůstane Crawfordovi stát v provazech, bude mít problém.

VERDIKT: Crawford 8 ; Khan 7

ÚTOK: Útočné práci Crawforda lze těžko něco vyčíst. Umí držet vzdálenost, umí útočit v kombinacích, umí trefovat z ústupu, kvalitně střídá pásmo. A už se asi ani nelze bavit o tom, že by střídal gardy. Dokonce i BoxRec.com u něj už uvádí, že je levákem, byť většinu kariéry strávil v klasickém postoji a postupně piloval ten otočený tak, až už v něm vlastně tráví většinu svých zápasů.

Khan by mohl, a hlavně měl v zápase těžit ze své rychlosti, ze svého nepříjemného předního jabu, který Crawfordovi úplně nevoní. Respetive dosud nepotkal někoho, kdo by měl přední ruku tak rychlou. Khan umí také hodně rychle vysypat do soupeře rychlou kombinaci a poté se také rychle vzdálit. Na druhou stranu je v těchto situacích i dost zranitelný, protože střílí údery od pasu jako pistolník.

VERDIKT: Crawford 10 ; Khan 9

PSYCHIKA: Američan nemá důvod si nevěřit. Zatím si vždy poradil s jakoukoliv překážkou. A dá se říct, že s kvalitou jeho soupeřů roste také jeho výkon. Khan ho může překvapit svojí rychlostí, ovšem to překvapil i Alvareze. Než ho v šestém kole dohonil svým drtivým zadním crossem.

Khan už je zkušeným boxerem, má toho hodně za sebou, s Vargasem zvládl i krizovou situaci, když byl počítán. Jenže to bylo v závěru kola, měl čas se vydýchat. Co se ale stane, když k downu dojde v průběhu kola? Začne opět plašit, jak je u něj většinou zvykem?

VERDIKT: Crawford 10 ; Khan 8

CELKEM: Crawford 9 ; Khan 8,2 (Také v našem hodnocení má Crawford jasně navrch. Pokud neudělá chybu a bude trpělivý, měl by nakonec soupeře zpomalit natolik, aby jej bezpečně porazil na body, nebo ukončil v pozdějších kolech.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze