Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Crawford vs. Indongo: uloví predátor z Nebrasky africkou kořist?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Crawford vs. IndongoSrovnání Crawford vs. IndongoPRAHA – Teprve podruhé v historii bude mít jedna z váhových divizí mistra světa všech čtyř top organizací. V sobotu v noci si to v americkém Lincolnu rozdají neporažení Terence Crawford (31-0, 22 KO) a Julius Indongo (22-0, 11 KO) o tituly WBC, WBA, WBO a IBF v lehké velterové váze.

Jasným favoritem je na papíře pro fanoušky i experty americký dravec. Jak dopadly oba v našem srovnání? O tom více na následujících řádcích.

DALŠÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

Rychlost: Čtyřiatřicetiletý Namibijec ukázal proti Rickymu Burnsovi, že je hodně rychlým boxerem a že si svoji rychlost dokáže udržet navíc po celých dvanáct kol. A to jak na nohou, tak rukou. O pět let mladší Crawford ale působí v obou ohledem lepším dojmem, a to včetně přímého srovnání jejich zápasů s tímto ostrovním bijcem, kterého dokázali oba porazit. Dlužno dodat, že ale Crawford tak učinil ještě v lehké váze.

Verdikt: Crawford 9 ; Indongo 8

Síla: Tady není moc, co řešit. Knockoutová bilance obou rivalů jasnou řečí. Dlužno ale dodat, že Crawford po přestupu do lehkého velteru v úvodu ukončoval před limitem menší soupeře, kteří tuto váhu normálně neboxují. Přesto by měla být síla jeho úderů větší než ta Indongova. Ten ale také ukázal, že knockoutový úder má. Jistý Eduard Trojanovskij o tom může vyprávět.

Verdikt: Crawford 8 ; Indongo 6

Obrana: Faktor, který může rozhodovat. Indongo hodně spoléhá na svoje reflexy a rychlost, jak ale v tomto ohledu obstojí proti Crawfordovi? Nedopadne jako podobně stavěný Viktor Postol? A naopak, jak bude chytat Američan jeho nástupy, které jsou hodně neortodoxní, a ne vždy dobře čitelné? Ani jeden v obraně není stoprocentní a úplně prověřený, oba raději určují ve svých duelech tempo. A i vychvalovaný a obdivovaný „Lovec“ z Nebrasky často inkasuje zbytečné údery.

Verdikt: Crawford 7 ; Indongo 7

Útok: Oblíbená činnost obou sobotních soupeřů o post krále lehkého velteru. A ač se to nezdá, oba mají podobný ofenzivní styl, ve kterém se občas hodně otevírají, ale zároveň umí být až chirurgicky přesní.

Pokud jsme pochválili Indonga za rychlost nohou, pokud někde ztrácí, tak právě v útoku kvůli práci dolních končetin. Často totiž chodí za svými soupeři jako na gumě, není tak dobrý ve čtení pohybu, zakračování. Jeho ofenziva je sice hodně pestrá, na druhou stranu hodně často zavírá kombinaci ze zadní ruky dlouhým crossem, což se dá relativně dobře vychytat na kontry. Pokud tedy máte oči a rychlost Crawforda.

Hodně zajímavé bude v tomto ohledu sledovat, jak si levoruký Namibijec poradí ve chvíli, kdy mu Crawford otočí gard. A dá očekávat, že tak učiní možná už v úvodu zápasu. Američan toto umí skvěle a v klasickém gardu to bude mít s vyšším Indongem hodně náročné.

Verdikt: Crawford 9 ; Indongo 8

Psychika: Oba mají dva tituly mistra světa a nyní jdou proti sobě. Proč by si neměli věřit? Indongo předvedl svoji silnou hlavu v duelu s Burnsem i Trojanovským, za kterými přijel na jejich půdu. To mu zaručilo nejvyšší výdělek kariéry díky sobotnímu střetnutí s Crawfordem. Ten naopak dosud ani jednou nezaváhal a pomalu, ale jistě míří mezi největší hvězdy tohoto sportu současnosti. Navíc Indongo rozhodně není soupeřem, který by jej měl při sledování jeho duelů budit ze spaní.

Verdikt: Crawford 9 ; Indongo 9

Celkem: Crawford 8,4 ; Indongo 7,6 (Američan je jasný favorit, ve všech aspektem je lepší, bude ale lepší i coby celek? To je otázka, navíc se nabízí i možnost, že by mohl Indonga podcenit. Při vší úctě, tenhle Namibijec prostě v sobě na první pohled neskrývá velké nebezpečí, jeho neotřelý styl může být stejně tak výhodou, jako i průšvihem ve chvíli, kdy jej někdo předčí a zvládne přečíst. A Crawfordovi by se to mělo povést.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze