Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Cotto vs. Kamegai: portorickou legendu čeká japonský kamikadze

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Cotto vs. KamegaiPRAHA – Po téměř dvou letech od porážky s Mexičanem Canelem Alvarezem v souboji o titul mistra světa WBC ve střední váze se představí Portoričan Miguel Cotto (40-5, 33 KO) v duelu o volný pás WBO v lehké střední váze proti Japonci Yošihiru Kamegaiovi (27-3-2, 24 KO).

Pro mnohé je šestatřicetiletý „Junito“ velkým favoritem, na druhou stranu má za sebou dlouhou pauzu mimo ring, kde jej čeká extrémně tvrdý o dva roky mladší bojovník.

DALŠÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

Rychlost: Mrštný a rychlý jako kočka. Tak často působil v profesionálním ringu bijec z Caguasu. Jeden z nejlepších portorických boxerů všech dob má skvělé nohy, jednotlivé údery i kombinace. Lehká střední váha mu navíc sedí s ohledem na fakt, že se do ní nemusí trápit skoro s žádný hubnutím. Kamegai má velmi rychlé kombinace i jednotlivé údery, ztrácí ale ohledně svých nohou. Na šestku to není, bod rozdílu je pro něj ale milosrdný.

Verdikt: Cotto 8 ; Kamegai 7

Síla: Je úplně jedno, zda už byli za zenitem, či nikoliv. Cotto dokázal poslat k zemi, či rozbít výrazně větší Delvina Rodrigueze, Sergia Martineze i Daniela Gealeho, stejně jako před šesti lety Ricarda Mayorgu a po něm také – už za férových podmínek – Antonia Margarita. Pokud se mu ale v něčem Kamegai může rovnat, pak v tomto faktoru. Japonec má vynikající knockoutou bilanci, kterou příliš neponičily ani jeho výlety do zámoří. Když udeří, stojí to za to.

Verdikt: Cotto 8 ; Kamegai 8

Obrana: Obrovská slabina Japonce, který si snad více než kdokoliv jiný z jeho krajanů zaslouží označení „kamikadze“. Co nakoupil v soubojích s Karassem a Guerrerem a vždy dokázal ustát, nad tím zůstává rozum stát. S trochou nadsázky se dá říct, že ve chvíli, kdy se v jeho klubu dávaly lekce defenzivní práce, tak Kamegai chyběl, nebo nedával pozor. Ano, naučil se dvojitý kryt, ale ani ten není neprůstřelný, občas se dokáže ponořit, povolit, to už ale musí být.

Ani Cotto není pes obranář, na druhou stranu, jeho defenzivní činnost je na špičkové úrovni. Myslí na ni při ofenzivě, stejně tak umí pracovat z ústupu, což nejlépe předvedl především v souboji s o deset kilo těžším Canelem Alvarezem (Amir Khan se může učit). Vlastně jsou jedna dva muži, kteří jej dokázali relativně vyškolit – v roce 2009 v životní formě boxující Manny Pacquiao a
o tři roky později Floyd Mayweather.

Verdikt: Cotto 8 ; Kamegai 5

Útok: Nejlepší obrana je útok? Pro Kamegaie toto platí stoprocentně. Dopředu a o krok ani zpět, toť jeho heslo. Japonec miluje boj na krátkou a střední vzdálenost, čemuž se bude chtít Cotto nejspíše vyhnout. A je otázka, čí taktika bude slavit úspěch. Kamegai bude nejspíše muset svého protivníka nahánět po celém ringu, což je fyzicky pochopitelně hodně náročné, zároveň byť potřebuje pro své kombinace zapřené nohy, v minulosti ukázal, že se na nich umí být i rychlý.

Cottova ofenziva je daleko pestřejší, jestliže Japonci vlastně úplně chybí naměření si vzdálenosti přední rovnou, Portoričan toto umí parádně. A pokud zasáhne svým jabem, může soupeř očekávat tvrdé údery také z jeho zadní ruky. Jeho ofenziva je nejen účelná, navíc se na ni i moc hezky kouká.

Verdikt: Cotto 8 ; Kamegai 8

Psychika: Cotto je favoritem, s trochou nadsázky se dá říct, že si WBO počkala na to, aby mu mohla dát šanci bojovat o tento titul, který mění v posledních letech majitele hodně často. Kamegai je protivník, který by mu měl po všech stránkách sedět a jen jej připravit na velkolepou zimní rozlučku s kariérou.

Japonec na druhou stranu rozhodně není žádný nazdárek, který si přijede do Carsonu jen pro výplatu a rozhodně má větší šanci na to, že Cotta jedním úderem zaskočí, než se něco podobného povede ve stejný den jistému Conoru McGregorovi proti Mayweatherovi.

Verdikt: Cotto 9 ; Kamegai 7

Celkem: Cotto 8,2 ; Kamegai 7 (Portoričan by měl zvítězit minimálně výrazně na body, je ale otázka, zda nepodlehne neustálému tlaku soupeře především po kondiční stránce. Kde, kdo si jistě vzpomene, jak v tomto ohledu selhal před pěti lety proti Austinu Troutovi a to tehdy nepauzíroval skoro dva roky a nebylo mu 36 let. Pokud ale bude stoprocentně připravený, Kamegai má šanci uspět jen skrze „lucky punch“.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze