Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Cleverly vs. Jack: kdo ovládne očekávanou bitvu o titul v polotěžké váze?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Cleverly vs. JackSrovnání Cleverly vs. JackPRAHA – Jedním z očekávaných soubojů nabitého posledního srpnového víkendu je ten mezi regulérním šampionem WBA v polotěžké váze Nathanem Cleverlym (30-3, 16 KO) a bývalým mistrem světa WBC v super střední váze Badouem Jackem (21-1-2, 12 KO).

Jak tento „evropský duel“ za velkou louží v městě hříchu dopadne ještě pochopitelně nevíme, jak vypadá na papíře, to si můžete přečíst již nyní níže.

DALŠÍ SROVNÁNÍ PROFIBOXING.CZ:

Rychlost: V tomto aspektu jsou si dle všeho jak třicetiletý Brit, tak jeho o tři roky starší rival rovni. Oba mají kvalitní práci nohou a také jejich ruce umí vystřelit bleskové údery. A to jak jednotlivé, tak v kombinacích. Co se rychlosti týče, patří k tomu nejlepšímu v této divizi, na absolutní známku či devítku to ale není.

Verdikt: Cleverly 8 ; Jack 8

Síla: Knockoutovou bilanci má o něco lepší Jack, na druhou stranu poprvé se představí v této váhové divizi. Výšku na polotěžkou váhu má, nebude muset tolik shazovat, takže to pro něj může být paradoxně výhoda. To ale ukáže až sobotní duel. Ostrovní bijec určitě nemá slabý úder, to rozhodně ne, jeho přednosti jsou ale jinde.

Verdikt: Cleverly 7 ; Jack 7

Obrana: Oba mají v defenzivním faktoru na čem pracovat. Pokud se ale na jejich styly podíváme podrobněji, je Švéd s předky v Gambii a žijící v Las Vegas komplexnější. Má kvalitní dvojitý kryt, umí pracovat s tělem, umí povolit.

Šikula z Walesu má výborné oči, krásné side-stepy, na druhou stranu až moc často inkasuje s ohledem na předchozí slova zbytečné údery, občas působí v defenzivě laxním dojmem. Proti Jackovi by se mu mohla tato laxnost schovávaná za sebevědomí krutě vymstít.

Verdikt: Cleverly 7 ; Jack 8

Útok: Dlouhá a aktivní přední ruka, zkrácení vzdálenosti a nepříjemné švihové údery krásně rozdělované na tělo i hlavu. Toť ofenzivní přednosti Cleverlyho, který je v útoku hodně pestrý, šikovný, a hlavně neskutečně otravný (v dobrém slova smyslu). Pokud si jej soupeř pustí na krátkou a střední vzdálenost, je těžké se jej zbavit a „přestřílet ho“.

Jack dostává sedmičku hlavně kvůli své čitelnosti. Jeho ofenziva postrádá nápad. Jeho kombinace jsou hodně strojové, snadno čitelné. Jeho oblíbená je přední jab (na hlavu či spodek, kam bodá na poměry současného profi-ringu hodně rád) + zadní cross, který má na druhou stranu extrémně nebezpečný a tvrdý. Ve chvíli, kdy mu ale tuto zbraň soupeř eliminuje, ztrácí jeho ofenziva kouzlo a často se uchýlí jen k přestřelce na střední, či krátkou vzdálenost. Přesně to, co Cleverlymu sedí.

Verdikt: Cleverly 8 ; Jack 7

Psychika: Oba si prošli těžkými okamžiky kariéry, oba se z nich dokázali zvednout. Cleverly se kromě boxerského umění pyšní také magisterským titulem v oboru fyziky a své inteligence rád využívá jak před zápasem, tak i v samotném ringu.

Jack má vyšší známku domácímu prostředí. Boxuje se na galavečeru jeho kamaráda a promotéra Floyda Mayweathera a pokud neudělá stejnou chybu jako s Derekem Edwardsem, „Money“ mu dosud vždy dokázal pomoct. Z posledních devíti zápasů vyhrál Jack v ringu jen pět (šestý triumf mu přiřkl doping Buteho, se kterým na body remizoval). Z těchto pěti výher byly pak hned dvě hodně těsné a hodně diskutované.

Verdikt: Cleverly 8 ; Jack 9

Celkem: Cleverly 7,6 ; Jack 7,8 (Vyrovnaný duel na papíře, který by měl být vyrovnaný také v ringu, pokud jeden z protivníků nezaspí začátek, což je slabina Jacka a Cleverly už rok neboxoval. Ten měl naopak v minulosti občas problémy s kondicí a v pozdějších kolech odcházel. Těžko tipovat vítěze.)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze