Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Beterbijev-Gvozdyk: Kdo vyjde ze sjednocujícího souboje coby ten silnější?

  • Napsal Antonín Vavrda

Srovnání Beterbijev vs. GvozdykSrovnání Beterbijev vs. GvozdykPRAHA – Už v noci na sobotu si odbydou fanoušci profesionálního boxu vrchol víkendu. Ve Philadelphii si to o tituly IBF a WBC v polotěžké váze rozdají Rus Artur Beterbijev (14-0, 14 KO) a Ukrajinec Alexander Gvozdyk (17-0, 14 KO).

Pojďme se nyní na tento hodně očekávaný a zajímavý střet podívat skrze naše tradiční srovnání.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ NAŠEHO WEBU:

RYCHLOST: Oba patří k tomu nejlepšímu, co polotěžká váha nabízí. Především ruce Beterbijeva jsou extrémně rychlé, jeho pohyb je ale přece jen lehce vlažnější. To jeho soupeř působí na nohou lehčeji a rychleji, na druhou stranu to působí, že paže by měl mít rychlejší Rus. Minimálně v jednotlivých úderech.

VERDIKT: Beterbijev 9 ; Gvozdyk 9

SÍLA: Knockoutová bilance mluví jasnou řečí, Beterbijev zatím demoluje vše, na co přišel. Pravdou ale je, že většina jeho soupeřů z něj měla strach ještě před vstupem do ringu a že dosud nepotkal žádný vyložený „držák“. Gvozdyk si už zaboxoval všechna vypsaná kola, dokázal ale rozebrat Chilembu, nakonec i knockoutovat Stevensona. Jeho úder má sílu. A dle nás srovnatelnou s tou Beterbijeva.

VERDIKT: Beterbijev 9 ; Gvozdyk 9

OBRANA: Čtyřiatřicetiletý Rus, stejně jako jeho o dva roky mladší ukrajinský rival těží v této disciplíně ze svých zkušeností, kterých mají z amatérského ringu na rozdávání. Navíc oba jsou špičkovými představiteli sovětské školy, tj. skvělá technika, umění si povolit přesně tak, jak je třeba, práce s úhly, stejně tak i celkem kvalitní dvojitý kryt. Skulinky ale oba v defenzivě mají, ne, že ne.

VERDIKT: Beterbijev 8 ; Gvozdyk 8

ÚTOK: Elitní disciplína obou. Beterbijev je jako šelma, která čeká na správnou příležitost k útoku. Často smrtícímu. Má tvrdé háky, umí měnit pásma, dokáže si pomoct přední rukou. Ve chvíli, kdy má vzdálenost, jsou soupeři v problémech. Gvozdyk má skvělé kontry, parádní zadní rovnou, zároveň ale často do svých útoků přepadává a je zranitelný v kontrech. Možná to bude znít překvapivě, ale technicky má útok postavený lépe Rus. Soupeř, ale může těžit z výšky a většího rozpětí paží.

VERDIKT: Beterbijev 9 ; Gvozdyk 8

PSYCHIKA: Ani jeden ještě neprohrál, oba jsou zdravě sebevědomí a není důvod, aby nebyli. Beterbijev si s sebou nese deset let staré vítězství z amatérského ringu, byť tam bylo rozložení sil de facto dané dopředu. Gvozdyk zase ví, že Rus není nezranitelný, byť to na BoxRec.com chybí, tak Beterbijeva už poslali do počítání Callum Johnson i Jeff Page Jr. Oba shodně ve druhém kole. Oba ale Rus vlastně téměř vzápětí ukončil.

VERDIKT: Beterbijev 9 ; Gvozdyk 9

CELKEM: Beterbijev 8,8 ; Gvozdyk 8,6 (Naprosto vyrovnaný duel, který může padnout na jednu, i druhou stranu.)

POHLEDEM AUTORA: Papírovým favoritem je dle většiny Beterbijev, já osobně si myslím, že naopak Gvozdyk. Ten ale nesmí udělat chybu a naběhnout si na nějaký z tvrdých kontrů. Pokud si toto pohlídá, mohl by nakonec slavit. Beterbijev mívá ospalejší začátky a pokud se Gvozdyk chytí, klidně může Rusa ukončit před limitem.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze