Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Alvarez vs. Kovaljov II.: přinese změna rolí opět stejný výsledek?

Srovnání Alvarez vs. Kovaljov / zdroj foto: Profiboxing.czSrovnání Alvarez vs. Kovaljov / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Ostře sledovanou odvetou je střet mezi Kolumbijcem Eleiderem Alvarezem (24-0, 12 KO) a ruským bijcem Sergejem Kovaljovem (32-3-1, 28 KO), kteří si to rozdají o pás WBO v polotěžké váze. Ten říká „Pane“ prvně jmenovanému.

Oba bijci vstoupí do zápasu v opačných pozicích. Před prvním střetem byl šampionem ruský „Krusher“, tentokrát přijde s pásem do ringu jeho protivník přezdívaný „Storm“.

PŘEDCHOZÍ SROVNÁNÍ:

Kromě aktuálního hodnocení nabízíme také ta ze srovnání před srpnovým soubojem. Vždy v závorkách za tím aktuálním.

RYCHLOST: Kolumbijec při prvním vzájemném souboji ukázal, že má hodně rychlé ruce. A také v pohybu na nohou si s Kovaljovem v ničem nezadá. Ruský bijec nemládne, proti například soubojům s Wardem je vidět, že přece jen na tom už není tak, jako býval. V tomto bodu není důvod na hodnocení cokoliv měnit.

VERDIKT: Alvarez 9 (9) ; Kovaljov 8 (8)

SÍLA: Co ukázal letní souboj? Že Kovaljov má silný úder. Jenže to i Alvarez. Vždyť svého ruského protivníka poslal poprvé k zemi jediným úderem. A poté ho již neměl problém ukončit. Knockoutová bilance zde není úplně odpovídající. Naopak Kovaljov s kolumbijským protivníkem výrazněji otřást až na jeden moment nedokázal. To ale může být dáno i odolností Alvareze.

VERDIKT: Alvarez 9 (7) ; Kovaljov 9 (9)

OBRANA: Alvarez ukázal, že jeho dvojitý kryt je velmi pevný. Pohyb na nohou kvalitní, přehled má také. Ano, údery od soupeře mu sice procházely, ovšem nic výraznějšího. Zranění pod levým okem mu nezpůsobila Kovaljovova rukavice, ale čelo. Přesto – prohrával na body, úderů inkasoval hodně.

Na druhé straně bývalý šampion ukázal slabiny. Opětovně mu postupně padají ruce, což se pod výsledek prvního střetu podepsalo. Navíc to vypadá, že se mu i výrazně zpomalily reflexy, na které v minulosti tolik sázel. Celkově jeho defenziva nepůsobila příliš kompaktně.

VERDIKT: Alvarez 8 (8) ; Kovaljov 7 (7)

ÚTOK: Další hodně důležitý faktor. Alvarez toho směrem dopředu příliš nepředvedl. Na druhou stranu, skvěle soupeře četl, čekal na svoji příležitost. Výborně pracoval přední rukou, což je proti Kovaljovovi nesmírně důležité a s ohledem na výše popsané bude stále důležitější. A jeho zadní cross je opravdu působivý.

Kovaljov má stále skvělý útok. Pořád je v tomto směru komplexnější než jeho soupeř. Ostatně před předčasným koncem zápasu jasně na body vedl. Zcela zaslouženě. Rus pracoval směrem dopředu výborně, možná občas lehce přepadával, jinak toho ale neudělal moc špatně. Snad jen do odvety zařadit více zvedáků mezi ruce protivníka.

VERDIKT: Alvarez 8 (8) ; Kovaljov 9 (9)

PSYCHIKA: Právě tento faktor ve spojení s kondicí rozhodl. Alvarez byl v životní formě, na zápas byl naprosto skvěle připravený. Ano, prohrával na body, věděl to, ale nezlomil se, pořád si jel svoji práci, čekal na šanci. A ona přišla. Ano, bylo to o jednom úderu, ale rozhodně nelze říct, že šlo o „lucky punch“. Do odvety bude navíc posilněn tím, že ví, že může soupeřem otřást, zatímco jeho obávaný „Krusher“ do podobných problémů dostat nedokázal.

Tento aspekt bude hrát jistě roli také naopak. Na druhou stranu, pokud je Kovaljov nastavený v hlavě tak, že šlo o náhodný úder, který duel rozhodl, že šest kol ringu dominoval, což je pravda, nemusí mít v hlavě zbytečný bordel. Jen schované varování, že Alvarez případnou chybu neodpouští. A dle videí z přípravy to vypadá, že si tohle Rus uvědomuje. Že uvědomuje vážnost situace. Pokud by znovu padl, může to znamenat i konec velké kariéry.

VERDIKT: Alvarez 9 (8) ; Kovaljov 7 (9)

CELKEM: Alvarez 8,6 (8) ; Kovaljov 8 (8,4) – Role se obrátily a to celkem pochopitelně.

POHLED AUTORA: Dle mého rozhodne psychika a kondice. Pokud bude mít Kovaljov skutečně natrénováno, bude novému kouči Buddymu McGirtovi stoprocentně věřit, pak má šanci na pomstu, Alvarez toho směrem dopředu v prvním duelu příliš neukázal, působil spíše jako uspávač hadů. Pokud ale půjde do souboje vnitřně nepřipraven, skvělý taktik a kontra-puncher Alvarez ho znovu tvrdě vytrestá.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze