Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

HISTORICKÉ SROVNÁNÍ McCallum vs. Froch: To by byla válka!

  • Napsal Antonín Vavrda

Carl Froch vs. Mike McCallum / zdroj foto: Profiboxing.czCarl Froch vs. Mike McCallum / zdroj foto: Profiboxing.czPRAHA – Náš historický seriál na léto pokračuje dalším dílem. Jak již je zvykem, po srovnání supertíh přichází následně to pro labužníky z nižších váhových kategorií. Tentokrát jsme pro vás vybrali duel, který by jistě potěšil i Její Veličenstvo královnu Alžbětu II.

Proti sobě jsme v historickém srovnání postavili Jamajčana Mika McCalluma (49-1-5) a Brita Carla Frocha (33-2), tedy historickou jedničku karibské země známé především reggae a nyní i Usainem Boltem a tou aktuální ostrovní. Jak by zápas, o jehož srovnání jste žádali, dopadl?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O tom více na následujících řádcích – McCallum sice svá nejlepší léta strávil v lehké střední a střední váze, super střední by mu ale problém nedělala a to ani v nejlepších letech 1986 až 1989. Froch se v této divizi pohybuje de facto celou kariéru a jeho nejlepší roky? Dá se říct, že ty aktuální – 2013 a 2014.

Rychlost: Tady by měl nejspíše Froch velké problémy. Rychlostně – a to především co se dynamiky těla a rukou týče – by na tom byl McCallum rozhodně lépe. A nejspíše i co se pohybu na nohou týče. Na druhou stranu ne o více jak jeden bod dle naší stupnice. Navíc je pravdou, že Froch si až na výjimku v podobě Andrého Warda dokázal poradit i s rychlostně lépe vybavenými borci.

Verdikt: Froch 8 ; McCallum 9

Síla: Srovnatelná knockoutová bilance asi mluví za všechno. A oba jsou v tomto ohledu naprůměrní, oba dokázali své protivníky uspat kombinačně, nebo jedním úderem. Tady není co řešit – remíza.

Verdikt: Froch 8 ; McCallum 8

Obrana: Achillova pata obou soupeřů. Ne že by snad byli špatní v obraně, to by se nikdy nemohli stát světovými šampiony a to opakovaně, ale rozhodně v ní nebyli stoprocentní. Oba často schytali údery, které prostě hlavou, či tělem zastavovat nemuseli, o dvojitém krytu v jejich případě lze silně pochybovat, ovšem tuto slabinu nahrazovali vždy postřehem a pohybem těla.

Ne vždy jim to ale vycházelo. Na druhou stranu si ani jeden nikdy vyloženě nepřijde pro úder, naopak dokáží často rány protivníků svým pohybem utlumit. I s ohledem na fakt, že oba hodnotíme současně, je jasné, že i zde z toho vychází remíza.

Verdikt: Froch 7 ; McCallum 7

Útok: Aspekt, díky kterému by prostě jejich zápas nemohl být nudný. Podobná výška, podobné rozpětí paží, skvělé silové dispozice, ani jeden se nebál boje na krátkou vzdálenost, ani jeden neměl problém s otevřenými přestřelkami.

Pokud s něčím problém měli – pak de facto shodně s předním hákem pravorukých protivníků. Froch v poslední době zlepšil svůj jab, vlastně z něj udělal svůj špičkový úder, stejně na tom byl ale McCallum. Froch má skvělé kombinace, především v hácích a na hlavu, McCallum naopak boxoval dle staré školy a přísloví, že strom se kácí odspodu.

Jak Froch, tak McCallum mají v oblibě dnes tak málo používané zvedáky – Brit ten přední, Jamajčan zadní. Ať hledáme, jak hledáme, lepšího útočníka v této dvojice najít nedokážeme.

Verdikt: Froch 9 ; McCallum 9

Psychika: Fanoušci Frocha mě nebudou mít rádi, určitě je to psychicky obrovsky odolný boxer, což ostatně dokázal ve čtyřech ze svých posledních pěti soubojích, kdy vyřídil Buteho, přemlátil Kesslera a dvakrát i Grovese, přesto se dá říct, že úrovni soupeřů McCalluma se de facto přibližuje jen dánský Viking.

A Jamajčan má sice svého kata jménem James Toney, skutečně za vyučenou mu ale dal de facto jen v té době neporazitelný Roy Jones jr. Ostatní jeho porážky se dají označit za relativně těsné, kdy o nich rozhodovala především horší defenziva. Mimochodem – jen pět jeho soupeřů z 55 – měli v době vzájemného souboje pasivní bilanci!

Verdikt: Froch 8 ; McCallum 9

Celkem: Froch 8 ; McCallum 8,4 (dle nás by byl i přes případný váhový deficit – o kterém se ale dá spekulovat – favoritem McCallum. Důvod? Především rychlost a zkušenosti. Duel by ale nejspíše vyhrál na body)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze