Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vladimir Kličko: Buďto Joshua, nebo konec. Myslím, že jsem pár gólů také vstřelil

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimir Kličko po zápase s Anthonym JoshuouHAMBURK – Z Londýna odcestoval Ukrajinec Vladimir Kličko (64-5, 54 KO) po porážce od Brita Anthonyho Joshuy (19-0, 19 KO) zpět do Německa po boku snoubenky Hayden Panettierové v pondělí. Ještě před tím poskytl krátký rozhovor pro televizi RTL.

Co v něm zaznělo? O tom následující řádky.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Pane Kličko, jak se cítíte po zápase s Joshuou?

Jsem spokojený, byl to velký duel. Jsem rád, že jsem mohl být součástí tak obrovské show.

Jak hodnotíte svůj výkon proti Joshuovi?

Přijal jsem výzvu, tu největší, která se v tu chvíli nabízela. Věděl jsem, že Anthony Joshua je fyzicky i kondičně velmi silný. Góly můžete střílet jen ve chvíli, kdy jste ve hře. Já v ní byl, měl jsem několik dobrých momentů. Vstřelil jsem pár branek, ale Joshua jich dal více.

Stalo se vám osudné sedmé kole, kdy na to byl váš soupeř opravdu hodně špatně a vy jste ho nedokázal dorazit?

Pokud se ohlédnu, tak samozřejmě lze říct, že jsem mohl v tomto kole udělat více. Ale já jsem chtěl počkat. Nechtěl jsem udělat chybu. Pokud bych věděl, jak všechno dopadne, udělal bych více. Je to hodně hořké, protože cítím, že jsem mohl v sobotu oslavit velké vítězství.

Duel skončil v jedenáctém kole. Měl jste pocit, že jej sudí ukončil předčasně?

Byl jsem trochu překvapený, když mezi nás vstoupil. Raději bych ten duel doboxoval do konce. Je to těžké, protože rozhodnutí rozhodčího je v tu chvíli definitivní.

Je to vaše druhá porážka v řadě. Přemýšlíte o konci kariéry?

Cítím se dobře a také mám jistotu, protože máme ve smlouvě klauzuli o odvetě. Udělám prohlášení, ale o konci kariéry nepřemýšlím. Chci se ale rozhodnout sám a v klidu.

Existuje pro vás nějaká jiná varianta než odveta s Joshuou?

Ne! Buďto Joshua, nebo nic.

Sám Joshua už se špičkuje s krajanem Tysonem Furym. Co si o tom myslíte?

Tyson Fury je myslím stále v péči psychiatrů a měl by se soustředit hlavně na to, aby dostal pod kontrolu své psychické problémy a poté, aby se obhájil před Antidopingovým výborem. Až se vyřeší tyto své problémy, může řešit, s kým bude boxovat.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze