Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tyson Fury: Smlouva s Wilderem má 500 stran. Má je jediná, ta vítězná s podpisem

  • Napsal A.Vavrda/J.Krejcar

Tyson Fury v Praze / zdroj foto: VDNTyson Fury v Praze / zdroj foto: VDNPRAHA – Přiletěl do Prahy z Las Vegas, kde o víkendu ve dvou kolech vyškolil mladého Němce Toma Schwarze (24-1, 16 KO). A ještě před tím, než v klubu SaSaZu začal vyprávět svůj životní příběh, posadil se Brit Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) ve svém hotelu před vybrané novináře.

Seděl mezi promotéry Radimem Tauchenem a Petrem Větrovským z VDN Promo v bílém dresu anglické fotbalové reprezentace a rozdával úsměvy a pohodu na všechny strany. Pozitivní energie z něj sálala a vůbec nezáleží na tom, že má 206 centimetrů a přes 120 kilogramů.

VÍCE K TYSONU FURYMU:

„Od zápasu s Tomem jsem neměl ještě moc šanci přibrat, ale věřím, že to v Praze napravím. Už jsem měl k obědu obrovské vepřové koleno a těším se na vaše pivo. Plzeň? Nejlepší pivo,“ začal tenhle charismatický obr své povídání. A vždy, když byla příležitost, hledal pohledem svoji choť Paris, se kterou vychovávají pět dětí (tři syna a dvě dcery).

„To je můj relax, když netrénuji. Je to vlastně neustálý relax,“ rozesmál se. „Ony a moje žena jsou mými životními inspiracemi,“ složil pak sličné blondýnce, kterou zná od patnácti let a kterou si bral krátce po jejich završení dospělosti.

Mluvilo se, že další zápas budete mít 22. září, nebo 5. října. Už víte více?

Ano, bude to 5. října a opět v Americe. Jen zatím stále nevím proti komu. Promotér (Bob Arum z Top Rank Boxing) někoho zajistí.

Mohl by to být Jarrell Miller?

Ano, mohl, kdo ví.

Jak vnímáte svůj návrat do ringu? Je to začátek nové kariéry, nebo „jen“ comeback?

Beru to jako svoji druhou kariéru. Předtím to bylo o byznysu, o získávání pásů. Teď už si chci vše pořádně užít.

A jak dlouho by mohla trvat?

Tak dlouho, dokud mi vydrží síly. (směje se)

Co na něm bylo nejtěžší? Připravit se psychicky, nebo fyzicky?

Obojí bylo velmi náročné. Byl to nejtěžší duel mého života, protože nebyl proti žádnému soupeři, ale proti sebe sama. Musel jsem vrátit z hodně temných míst.

Pokud máte nějaký vysněný duel, proti komu by to bylo?

Tyson Fury s manželkou Paris / zdroj foto: VDNTyson Fury s manželkou Paris / zdroj foto: VDN

Dobrá otázka. Nemám nikoho, koho bych si vyloženě přál, protože cestovat časem nejde a nemohu se utkat s Muhammadem Alim, Mikem Tysonem, Joe Frazierem. Mohl bych si to přát, ale to je tak všechno, nežijí v mé době. Takže můj vysněný duel je ten s Deontayem Wilderem, protože ten z mé doby. A já mám s ním nedodělanou práci.

Takže můžete potvrdit, že máte podepsanou smlouvu na odvetu s Deontayem Wilderem pro jaro příštího roku?

Ano. A může být i třetí zápas, pokud ten druhý bude opravdu dobrý. Ale nemůžu mluvit o tom, co je v této smlouvě. Je to skoro pětisetstránkový dokument, ale všechno jsou to požadavky jeho týmu. Má strana je jen jedna. A to ta vítězná, s podpisem.

Bob Arum říkal, že ten zápas nebude trvat déle než pět kol. Jaký je váš tip?

Upřímně nevím, ale určitě musím vyhrát knockoutem, protože v prvním zápase mi to rozhodčí na body nedali. Takže vím, že teď to musí skončit K.O. Na jednu, či druhou stranu.

Je pro vás vedle Wildera atraktivní i duel s Anthonym Joshuou?

Na začátku června ho knockoutoval tlouštík, co miluje Snickers. Takže už atraktivním soupeřem není. Musí vybojovat hodně těžkých zápasů, a hlavně si získat zpět svoji reputaci.

Může být ve vaší druhé kariéře něco více než duel s Vladimirem Kličkem, kterého jste porazil v listopadu roku 2015?

Určitě, duel s Wilderem. To bude větší než cokoliv jiného dosud v boxerském světě.

A s kým se budete na tento zápas připravovat? (V otázce zazní, s jakým týmem. Koučem Furyho je jeho mladý krajan Ben Davison, pozn. autora)

S Manchesterem United (Fury se narodil v tomto městě a fandí „Red Devils“). S nimi piluji rychlost, je to ten nejlepší sportovní tým. (směje se)

A můžete ještě nějak popsat Tysona Furyho před zápasem s Kličkem v roce 2015 a nyní?

V té době jsem byl hodně, ale hodně sexy. A dnes jsem ještě více sexy. (rozesměje sebe i novináře) Vypadám skvěle, výborně mluvím, jsem ještě více okouzlující. Takže si na mě dávejte pozor.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze