Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Thurman: Porter je jako bubeník hrající v šíleném tempu. Je to pro Crawforda test!

  • Napsal Antonín Vavrda

Thurman o #CrawforPorterThurman o #CrawforPorter
Dnes v noci od 3:00 hodin na Sport 1 můžete sledovat galavečer Top Rank Boxing a ESPN, jehož vrchol obstará souboj mezi šampionem WBO ve velteré váze Terencem Crawfordem (37-0, 28 KO) a zkušeným vyzývatelem Shawnem Porterem (31-3-1, 17 KO).

Krom řady článků a informací přišel portál The Athletic s velkým rozhovorem s dalším Američanem Keithem Thurmanem (29-1, 22 KO). Ten kvůli řada dalších a dalších zranění mimo hru od července 2019, kdy jej senzačně porazil veterán a legenda Manny Pacquiao.

Tři roky předtím bijec s přezdívkou „One Time“ v parádním duelu porazil právě Portera. A je nějaký ten pátek i v hledáčku Crawforda. „Raději přede mnou někam zalezl a moc se neukazuje,“ pousmál se na jeho adresu v tomto týdnu „Lovec“ z Omahy.

Nu, Thurman vylezl. A zde si můžete přečíst pohled na souboj, ze kterého klidně může vzejít jeho soupeř pro duel v roce 2022...

Keithe, co si myslíte o víkendovém zápase o pás šampiona WBO ve vaší, velterové váze?
Porter je jedním z těch, kteří se po prohře vrátí a vypadají stejně jako předtím. Prostě nevynechá žádnou šanci na to, aby vás trefil. A je jedno, kdo proti němu stojí. A zdá se, že je stále ve skvělé formě, a to i po třicítce (je mu 34, stejně jako Crawfordovi). Oba jsou v nejlepších letech.

Crawford se ale opravdu nesetkal s někým, kdo by byl v ringu trochu rváč, někdo, kdo by na vás neustále útočil. Jediná šance, jak Portera ukončit je ta, dostat ho do podobné situace jako Brooka, trefit ho svým parádním předním hákem. Ale i tak to bude mít těžké, Porter není zvyklý dělat krok zpět, pořád jde po vás, nikdy se nevzdává, nikdy o sobě nepochybuje. Vždycky jsem si toho na něm vážil a věřím, že právě to bude pro Terence Crawforda tou hlavní zkouškou.

Ano, další šampioni Portera porazili, Kell Brook, já, Errol Spence, Crawford se k nám může přidat, ale Shawn věří, že se poučil. A už mnohokrát jsme viděli, jak boxeři dospívali, dozrávali, podívejte se na Canela. Zaslouží si smeknout klobouk za to všechno, čeho dosáhl. Je v pořádku prohrát, ale dokážete se z prohry poučit? Vrátíte se lepší? Silnější? S novými zbraněmi ve svém arsenálu? To jsme u Shawna zatím neviděli, ale sám říká, že tentokrát tomu tak bude. Uvidíme o víkendu, zda mluvil pravdu.

Takže je to pro Crawforda nejtěžší zápas kariéry?
Na papíře určitě ano. A vím, že Shawn má potenciál udělat z toho pořádně divoký duel. Podívejte se, co udělal proti mně. Podívejte se, co dokázal proti Errolu Spenceovi. Je jako uragán, jako bubeník. Furt ve stejném tempu. Jeho tempo je opravdu rychlé. Navíc si dokázal přenést z amatérů fakt, že rád boxuje s většími kluky. Nemá strach ze žádné velterové váhy, nemá důvod (v amatérech boxoval Porter střední váhu do 75 kg). Natož pak někoho, kdo přišel dokonce až z lehké váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Crawford na vázeCrawford na váze

Díky tomu, jak se staví ke svým výzvám, má za sebou už teď parádní. Znám jeho srdce. Znám jeho odhodlání. Vím, jak moc by chtěl být znovu mistrem světa, na to se nesmí zapomínat. Kde je hlad bojovníka? Jak velký hlad má tento bojovník v této fázi kariéry? A jak jsem řekl, oba jsou v nejlepších letech, takže jsou oba stále velmi hladoví. A díky tomu se můžeme těšit na parádní duel.

Jaké to je vlastně boxovat s Porterem?
Je trochu menší, takže je hodně nízko, boxuje na tělo. Musíte se jeho stylu trochu přizpůsobit. Musíte být připraveni na jeho vysoké údery, capáky. Ale Terence tohle zvládá, alespoň dle toho, co jsem viděl.

Možná to bude zní divně, ale musíte nechat Shawna Portera, aby byl Shawnem Porterem. A zároveň mu ukázat, že jste v ringu také. Že jsi šikovnější, techničtější, lepší v obraně i útoku, přesnější. Shawn nedává ty nejpřesnější kombinace, také proto se mu nedostává uznání od bodových, jaké by si zasloužil. Je šance ho trefovat pod údery, kontrovat, zastavovat.

Musíte to dělat, jinak vás přetlačí svojí kadencí úderů. Nevypadá to nejkrásněji, ale těch pět až deset vteřin, kdy vysype svoji kombinaci, tak vás najednou dostane mimo komfortní zónu. Měl jsem chvíle, kdy jsem ho nechal, aby mě držel na provazech, a on toho využíval. Byly chvíle, kdy jsem 20 sekund nemohl dělat to, co jsem chtěl, a musel jsem trochu změnit styl, abych se dostal zpět do hry.

Takže jde o to, že nesmíte nechat Shawna boxovat dle jeho, nesmíte začít být až moc pasivní. Errola Spenceho to v jednu chvíli přestalo bavit a pustil se s ním do boje. Prostě šel do toho s tím, že buď si sedne na prdel on, nebo Shawn. Nakonec mu to vyšlo a my zároveň viděli parádní bitvu. Možná se dočkáme něčeho podobného. Protože, jakmile k tomu dojde, pak Porter předvádí ze sebe to nejlepší. A Crawford má na to, aby něco takového předvedl. Pokud s tím bude Porter souhlasit.

Porter na vázePorter na váze

S jakou taktikou by tedy měl Crawford do zápasu jít?
Shawn není zrovna nejostřejší delší vzdálenost, zvlášť když má soupeř proti němu výhodu dosahu. Kell Brook proti němu od pátého kola skutečně dominoval s údery jedna-dva, jedna-dva pronikajícími přímo skrze jeho obranu. S tím Shawn nepočítal.

Terence by se měl soustředit na kontry, na svůj přední hák z pozice otočeného gardu, ve kterém se tak rád pohybuje. Tak, jak to dělal i Errol Spence (taktéž levák). Když se podívám zpětně na svůj zápas, myslím, že jsem mohl Shawna více trefovat údery na spodek. Někdy je to těžké kvůli tomu, jak je nízko, hodně si to hlídá, ale údery na tělo je zbraň, která by na něj mohla platit, který by ho mohla zpomalit. Protože pak, když nebude mít tolik energie, nebude ani tak nebezpečný on pro vás.

Co si myslíte o Porterově ochotě bojovat s kýmkoliv ve velterové divizi?
Má za sebou ohromnou kariéru. Shawn Porter je prostě jeden z těch, o kterých spousta z nás ví: „Dobře, chceš být skutečný šampion? Musíš bojovat se Shawnem Porterem.“ Říkám mu oficiální skutečný strážce brány šampionů. Někdy, když říkáme gatekeeper, míříme ke konci první desítky. Ale Shawn Porter je strážcem brány první pětky, opravdové elity.

Chcete-li se právoplatně dostat do horní části velterové váhy, musíte se dostat přes Shawna Portera. To je on. Díky tomu mohl mít skvělou kariéru a neustále svádět skvělé zápasy a vyzvat spoustu skvělých bojovníků bez ohledu na to, jestli byl na konci dne vítěz, poražený, nebo šlo o remízu. Vyzval mnoho lidí a nyní to čeká Terence Crawforda.

Jak tipujete výsledek tohoto zápasu?
Myslím, že ve všech velkých zápasech mohl Shawn udělat ještě o něco více než udělal. Proti Dannymu Garciovi, přestože ho nakonec porazil, mohl být obezřetnější, až moc ho pustil do zápasu. Proti Errolu Spencemu měl skvělý začátek, ale nedokázal to udržet do konce. Ale vím, že Shawn je amatér ze střední váhy. Několikrát teď opakoval, že chce knockoutovat všechny velterové váhy.

A to je skvělá zpráva, protože to je Shawn Porter, kterého chci vidět v ringu. Chci opět vidět v ringu toho hladového a nebezpečného Shawna Portera. Podle má na vše, co si usmyslí. Jen nesmí váhat, ostatně to říkám všem mladým talentům. Neváhejte, konejte. Udělejte to, co chcete. Hned. Jen tak se můžete stát šampiony. Pásy na vás nečekají, pro ně si musíte jít, ty si musíte vybojovat.

Takže má reálnou šanci Terence Crawforda porazit?
Jeden z Crawfordových nejlepších výkonů byl svého času proti (Juriorkisovi) Gamboovi. Ale Shawn Porter není Juriorkis Gamboa. Není to lehká váha. Nedrží ruce u pasu jako pistolník. Možná to tak nevypadá, ale fakt není snadné ho trefit. Tvrdě trefit. A když se vám to povede, většinou to s ním nic neudělá. Musíte ho trefit vážně přesně a čistě (Porter byl počítán dvakrát ve své kariéře).

Několikrát jsem s ním v našem zápase otřásl, ale na zem ho neposlal. Chyběl mi ten správný instinkt, zaváhal jsem. Nešel jsem po něm v tu správnou chvíli, kdy jsem měl. Nebyl jsem hoden své přezdívky „One Time“. Takže Crawford musí jít do ringu se svým instinktem zabijáka a dělat to, co umí nejlépe. Věřím, že na to má. Ale pokud zaváhá, pokud pustí Shawna Portera do zápasu, bude zle. Prostě to je něco, co prostě opravdu nechcete. Protože pak máte problém. A velký.

Crawford vs. Porter na vázeCrawford vs. Porter na váze

Faceoff na vázeFaceoff na váze

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze