Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Syn kubánského otce. Bauzu motivuje Horváth a vyzval na odvetu Krále

  • Napsal Antonín Vavrda

David BauzaDavid BauzaPRAHA – V amatérském ringu strávil nedávno třicetiletý David Bauza (3-5-3, 2 KO) zhruba čtyři roky, zúčastnil se dvou juniorských domácích šampionátu, z toho seniorského pak má doma bronz. Hlavní motivace pro rodáka ze Zlína v profesionálním ringu? Český titul v super střední váze.

Bilance Bauzy sice není nikterak působivá, skrývají se v ní ale minimálně dvě sporné remízy a také těžké souboje na půdě favoritů, na které se jako velká většina jeho krajanů při výletech ven neměl čas dlouho a adekvátně připravit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Také svěřenec Jiřího Kocourka přezdívaný „Kubánská kočka“ sleduje s nadšením změny na české boxerské scéně, kterou odstartovala především spolupráce plzeňské formace Qwert Boxing a Lukáše Konečného.

Jaká je tvoje amatérská kariéra?

V amatérském ringu jsem odboxoval zhruba padesát zápasu, z toho nějakých 35 vyhraných. Celkem jsem v amatérech strávil čtyři roky a na prvním seniorském domácím šampionátu skončil třetí.

Kdy jsi s boxem začínal a kdo tě k němu přivedl?

Do boxerské tělocvičny jsem poprvé přišel v 15 letech. K tomuto sportu mne přivedl otec, který pochází z Kuby, kde je box národním sportem. A trochu také film Rocky, který jsem viděl několikrát. (úsměv)

Věnoval ses i jiným bojovým sportům?

Ano, začínal jsem s karate, poté jsem ještě zkusil kickbox. Ale box byl mému srdci nejbližší.

Proč je mezi amatérskou a profesionální kariérou pauza vlastně osm let?

Našel jsem si přítelkyni, měl jsem málo času, nebylo se moc kam posunout. Zápasů tehdy nebylo tolik a nebyly za ně skoro žádné peníze. Když jsem se vracel, měl jsem 92 kilogramů, nyní bych rád zkusil shodit ještě o jednu váhu níže.

S jakými cíli jsi vstoupil loni do profesionálního ringu?

Věděl jsem, že to bude mezi profesionály hodně těžké, ale chtěl bych získat domácí titul ve své váze, což si myslím, že reálné je. Ale pracuji v třísměnném provozu v továrně na pneumatiky, není to snadné.

Jak často trénuješ při takovém pracovním zápřahu?

Snažím se chodit do tělocvičny každý všední den před, nebo po práci.

Letos v březnu jsi vydřel remízu ve čtyřkolovém souboji s Vítem Králem, je to tvůj nejcennější profesionální výsledek?

Ano duelem s Králem je zatím pro mě nejcennější výsledek.

David BauzaDavid Bauza

Celkově šlo už o tvoji třetí remízu. To je na jedenáct zápasů hodně. Čím si to vysvětluješ?

Ve všech případech sem boxoval proti domácímu borci a dovolím si tvrdit, že v obou případech mne na Slovensku okradli rozhodčí. Zápas s Králem byla zasloužená remíza.

Jak je náročné jezdit do zahraničí proti žebříčkově silnějším protivníkům?

Vyrážet za hranici, konkrétně do Německa nebo Anglie, je hodně náročné, protože moji soupeři tam mají mnohonásobně lepší tréninkové podmínky než já.

Měl jsi vůbec čas na přípravu na souboje v Anglii, nebo ses je dozvěděl na poslední chvíli?

Upřímně? Ani na jeden svůj zahraniční duel jsem neměl čas na přípravu. Většinou jsem za někoho zaskočil, nebo mi změnili soupeři. Vždy šlo maximálně o týdenní přípravu.

Který tvůj soupeř byl dosud nejtěžší a proč?

Zatím Angličan Zach Parker, který má už dvanáct výher z dvanácti zápasů, z toho devět před limitem (Bauza s ním prohrál TKO v 1. kole). Nejtěžší byl ale proto, že uměl dobře využít své výšky, měl velice tvrdé a nepříjemné údery.

Jsi rád, že jsou tu galavečery BOX LIVE stáje Qwert Boxing, která spolupracuje s SES (na jejím gala jsi již boxoval)? Jak je pro tebe motivující třeba výsledky holek, či Zahrady s Horvim, které ukazují, že se zázemím lze podávat kvalitní výsledky i v českých podmínkách?

Galavečery BOX LIVE jsou určitě velikým přínosem pro celý český box. Jsem rád, že díky lidem jako je pán Veselý z Qwertu a Lukáši Konečnému jde náš box postupně nahoru. Jinak motivací je pro mě především hlavně Štěpán Horváth, který ukazuje, že když se maká, tak to jde.

Na podzim, nejspíše 26. listopadu, se bude konat BOX LIVE v Karlových Varech. Láká tě představa, že by ses na něm představil?

Už jsem o tom slyšel také. Moc rád bych dostal šanci si na něm také zaboxovat. Třeba odvetu s Vítkem Králem. (úsměv)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze