Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Spokojený Konečný varuje: Ženský nyní český box táhnou. Potřebují ale i chlapy

Lukáš Konečný a Fabiana Bytyqi / zdroj foto: Tomáš LiškaLukáš Konečný a Fabiana Bytyqi / zdroj foto: Tomáš LiškaÚSTÍ NAD LABEM - Když před dvěma lety ukončil kariéru, zažil český profibox ústup z domácí sportovní scény. Bývalý šampion Lukáš Konečný se nyní snaží o změnu. V roli trenéra a manažera vsadil na ženskou sílu. To, co zprvu vypadalo jako zvláštní taktika, přináší efekt. Jeho svěřenky Lucie Sedláčková (6-0-1, 3 KO) a Fabiana Bytyqi (7-0, 2 KO) získaly o víkendu v Plzni evropský a světový titul a jejich „malý-velký šéf“ jim prorokuje velkou budoucnost.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Český profibox se po vašem odchodu s velkými akcemi na pár let odmlčel. Je fakt, že Bytyqi a Sedláčková získaly na velkém galavečeru v Plzni mezinárodní tituly, první krok k návratu?

Tak to beru, je to první krok, aby se rozjely další věci. Hala pro osm tisíc lidí sice byla zaplněná zhruba z poloviny, ale diváci byly spokojeni, v televizi akce také vypadala dobře. Celé to stálo řádově deset milionů korun. Teď jde o to, aby se našla další podpora a podobné peníze i pro další akce. Snad to znamená lepší časy pro profibox.

Cítíte, že českému profiboxu nyní velmi chybí jména jako Konečný, Kraj nebo Pála?

Předtím, když jsme boxovali, byl náš profibox jinde. Pro boxery, které máme teď, jsou v první fázi důležité velké tituly, média a sponzoři. Jen to přinese peníze a rozvoj. Máme dobré boxery, ale profibox je strašně drahá věc, proto paběrkujeme a lidi jezdí ven, kde se často nemají šanci prosadit.

Teď jsou v kurzu vaše svěřenky Lucie Sedláčková a Fabiana Bytyqi. V Plzni na nich celá akce stála, což bylo v Česku dost nezvyklé. Proč jste tomu věřil, že ženská nota zafunguje?

Protože mám zkušenosti. Spojení ženský a box funguje všude na světě. Sám bych sice nechtěl, aby moje tři dcery boxovaly, ale tyhle holky to dělat chtějí a umí to dobře. Přitáhnou lidi, kteří jinak box nesledují, tím to získává na popularitě. Bylo to postavené na holkách, ale celkem bylo v Plzni deset zápasů. Třeba Štěpán Horváth udělal skvělý zápas, byl tam šampion Robert Stieglitz a kvalitní těžká váha Tom Schwarz z Německa.

Jsou nyní dvě sympatické dívky, které umí boxovat, jedinou alternativou, jak pozvednout profibox?

Myslím, že je kde brát. Musí se k nim samozřejmě přidat i chlapy. Horváth boxovat umí, ale musí mít čas na přípravu. Teď dostal šanci, využil ji, a má evropský titul WBO. Holky jsou mladé a pořád se učí. Šance je větší, protože je u nich menší konkurence a netrvá tak dlouho dostat se do špičky. Chlapů je třeba 1500 v každé váze, holek maximálně 150. Fabiana i Lucka získaly zkušenosti, musí dál růst. Jsou dobré sportovkyně, ale musí se pořád učit.

Plánujete jim podobnou kariéru, jakou jste měl vy?

Přesně to je ta cesta. Mít za sebou podporu z Německa a postupně se dostat na velké zápasy. Je pozitivní, že Fabianu i Lucku už dnes v Čechách zná skoro každý, přitom jsou teprve na začátku kariéry. Věřím, že se blýská na lepší časy, ale jen tohle nestačí. Holky musí vyhrávat a musí se k nim postupně přidat i chlapi.

Galavečer v Plzni spolupořádala vaše bývalá německá stáj SES. Byla to podmínka úspěchu?

Byla to jediná šance, kdyby u nás neboxovali, nedávali by to v německé televizi MDR, ta zaplatila nějaké peníze do rozpočtu. Robert Stieglitz je mistr světa a stojí smrtelné prachy. Dalším pořadatelem byla plzeňská stáj Qwert boxing. Ta podporuje děti v dětských domovech a začala pomáhat Štěpánovi Horváthovi poté, co ty děti začal trénovat.

Jak hodnotili akci němečtí promotéři?

Němci by byly nejradši, kdyby byla plná hala, ale organizačně se vše muselo stihnout za měsíc a halu pro osm tisíc se zaplnit nepovedlo. Díky holkám ale měla akce přesah mimo sport. Pro mě to byla boxersky nejhodnotnější akce, která se u nás konala.

Stavíte ji výš než galavečery s vámi, na nichž jste vybojoval světový a evropský titul?

Já sice boxoval v Čechách o větší tituly, ale šlo většinou jen o můj jeden zápas, tady byly menší tituly, ale byly hned čtyři, navíc se k tomu přidala hvězda Robert Stieglitz.

Kdy a kde bude další galavečer?

Rád bych další akci udělal v Brně, kde jsou super sportovní fanoušci. V Plzni se také plánuje pokračování a další akce může být i v Ústí nad Labem, kde bych měl nejjednodušší organizaci. Prahu naopak neplánuju, je v ní dost jiných akcí a Pražáci jsou zmlsaní.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# současnostPavel 2016-03-10 12:43
No...když to tu všechno takhle čtu kluci tak se vlastně ani nedivim, že ten náš box je tam, kde je. Pořádný amatér, který by rostl nikde a profíků co baží po mistrovském titulu kam se podívám. Poctivý trenér nikde, ale zlatokopů kam se podívám. Já vim, složenky je třeba platit...ale to je jen ohrané klišé, ono by na ty složenky vždycky bylo. Hrozně se mi líbí ta televizní reklama olympijského týmu "děkujeme, že pomáháte" trenér, jež trénuje malé florbalistky zdarma ve vlastním volném čase. To jsou stavební kameny všeho, ale nikdo si jich nevšímá. Maximálně potud, kdy takový člověk vychová talent na kterém opět někdo vydělá. Je to hoši smutný a mínusujte do alelujá, mně to netrápí.
Ohlásit správci
# máte zájem o profi???Lukáš Konečný admin 2016-03-09 21:21
Já si diskuze čtu samozřejmě, ne vždy a vše, ale čtu. Bohužel jsem před více lety zjistil, že reagovat je skoro zbytečné ... Pokud má někdo zájem o vstup do profesionálního ringu, či má na mě nějaký seriózní dotaz není problém mě kontaktovat. Minimálně je na těchto stránkách mail na mě: http://www.profiboxing.cz/cubp/lukas-konecny nebo mi stačí napsat na facebooku. Spoustu lidí z boxu na mě má telefonní číslo a zvedám i neznámá samozřejmě ... Když se chce, všechno jde :-)
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-10 11:02
Nextře, jdeme do toho ne? :-)
Ohlásit správci
# ..Nexter 2016-03-10 11:50
Už jsem panu Konečnému psal :) jsem rád, že je takto bezprostřední:) jinak ty mejl nemáš, že bychom o tom prohodili pár řádků?
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-11 02:57
mám, vasek.horazavin áčcentrum.cz
Ohlásit správci
# lolGGG 2016-03-08 17:41
to si vy šašci jako fakt myslíte že vás na základě nějakýho motivačního komentáře vezme Lukáš Konečný na takto elitní galavečer?:DD zvlášt pokud nemáš žádnej zápas...docela najivita
Ohlásit správci
# hospodaTeeJay 2016-03-08 17:45
K sobě do hospůdky možná jo:-)
Ohlásit správci
# ...Nexter 2016-03-08 18:07
:) No nezlob se na mě, ale ty rozlišuješ lidi co maj talent na box podle toho jesli maj zápas. Já třeba nikdy neměl čas nad tím přemýšlet a amatéři mě nikdy nelákali. Tak jsem horší než ten co v profíkák prohraje skoro každej zápas? :) Samozřejmě že si nemyslím, že pan Konečný tuhle diskuzi vůbec čte natož aby z nás někoho vzal na ultra gala. Ale pozvánku k němu na trénink s tím, že by se mrknul jestli to cenu má by pro mě mělo váhu nevyvážitelnou zlatem :) ale díky za tvůj koment šašku
Ohlásit správci
# :)kraut 2016-03-09 11:00
asi takhle, Lukáš tě nikam určitě nepozve, ale mám pocit, že pořád ještě trénuje v BBC v Praze, takže jestli chces znát jeho názor na tebe, není nic lehčího, než si tam zajít, říct mu o co jde, že chces sparing a rozhodně někoho ti najde... když ho našel tomu borcovi z NOVY na trénování... A rovnou ti rekne, jak na tom jsi... Ale, že budeš psát tady, že chces do ringu, tak to je směšný...
Ohlásit správci
# Re:MichalCh 2016-03-09 16:08
Upřímně řečeno netuším, co si konkrétně o tobě mám myslet. Na jednu stranu na mě nepůsobíš dojmem nějakého frajírka, co se tu chvástá, na druhou stranu mi tento tvůj diskuzní povyk (snaha na sebe upozornit) pod články přijde minimálně zvláštní. Vím, že jsi tam měl dříve nějakou slovní výměnu ohledně Pejsara, budiž.. Ale prosit o šanci na diskuzním webu profiboxing je dle mého přinejmenším nešťastné. Na druhou stranu jsem přesvědčený, na rozdíl od někoho jiného zde v diskuzi, že si L. Konečný diskuze na ,svém, webu čte. Jak tu už ale někdo psal, trénuje v Praze v BBC (tuším Chodov), není důvod tuhle skutečnost přehlížet, když se tak hlásíš o šanci.. Za druhé mě napadá možnost, a možná mnohem lepší po všech stránkách, L. Konečný už několikrát pořádal kempy, na které se mohl přihlásit kdokoliv a on se jim týden věnoval se vším všudy. Opět se ptám, co ti brání? Myslím, že to je přesně ta možnost, kterou hledáš, tam můžeš ukázat kompetentním lidem, zda (a jestli vůbec) na něco více máš.
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-09 17:15
A já zase říkám, že když o český titul mohl boxovat Robí Rosenberg, tak nevidím důvod, proč by někdo odsud nemohl dostat nějaký, třeba malý zápas, třeba na nějakém ¨"menším gala". Nevidím nikde, že by chtěl bojovat před Stieglitzem, nebo mezi holkama... :-)
Třeba pro mě je Chodov docela z ruky (jsem z Moravy).
Na druhou stranu, pokud bude nějaký kemp, tak se tam určitě přihlásím.
Ohlásit správci
# Re:MichalCh 2016-03-09 17:55
Na to lze opět jen podotknout možnost účasti na některém z kempů. Přeci musíš uznat, že týdenní trénink přímo pod vedením Lukáše je jistě vhodnější formou, jak se přihlásit o šanci, zcela jistě je to serióznější podnět než anonymní diskuzní příspěvek. Jinak to není namířeno nějak osobně proti dotyčnému, na mě ten člověk nepůsobí jako frajírek, ale zkrátka si myslím, že tu ochotu se někde s někým utkat by měl přeci jen ukázat efektivněji, pokud o to opravdu stojí
Ohlásit správci
# KonečnýJirka 2016-03-08 15:45
Konečný, zkus vytrénovat boxery. U žen tu nemáš konkurenci. Fabiana dělá už od mala kickbox v Lovosicích a je talentovaná, ona by mohla dělat i jiný sport a prosadit se.
Ohlásit správci
# ....Nexter 2016-03-08 09:20
Co k tomu dodat.. Když by měl chuť někdo jít tam a nechat tam koule tak jako jsem to nabídl panu Pekovi již o vánocích samozřejmě s tím, že nemám žádné amatérské zkušenosti, že tento sport dělám hlavně s láskou a rekreačně odbyl mě a ze slibů zbyly jen prázdná slova.. Pokud bude gala v Brně rád bych si vyřídil zdravotní prohlídku profi kartu a předvedu se Vám na tréninku co ve mě je... Je mi jedno kdo by byl mým soupeřem pane Konečný. Chci se porvat o možnost Vám ukázat, že i v českých krajích ( hlavně na jižní moravě ) žijí CHLAPY co dokážou bojovat. A né jako Pejsar porážet sudy v lucerně. Připravím se kvalitně, zodpovědně. Dejte šanci lidem co ten sport milují a né těm co se snaží na něm jen vydělat za každou cenu... Box je a vždy byl sport getlemanů a lidí co neměli peníze a box je vytáhl z ulice. Holkám gratuluju k velkým úspěchům a držím jim palce! Jediné v ČR co maj kuráž porážet nejlepší:) SUPER!
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-08 16:41
Přidávám se k Tobě, taktéž bych poprosil o šanci.
Akorát nextře, neomývej pořád dokola toho Pejsara :-)
Ohlásit správci
# ...Nexter 2016-03-08 18:08
:) Pokud to myslíš vážně uvítal bych parťáka :)
Ohlásit správci
# ...vassa 2016-03-08 20:56
samozřejmě, že to myslím vážně, parťák se hodí, jak si na tom váhově? :-)
Ohlásit správci
# ...Nexter 2016-03-10 09:50
Balancuju na hraně střední a superstřední, takže střední je pro mě ideálka když upravím stravu..:) A co ty? Pan Konečný nám odepsal úplně nahoře tak mu můžeme napsat a třeba budeme mít štěstí. :)
Ohlásit správci
# Guest 2016-03-08 08:45
Smutné
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze