Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pejsar před Grisuninsem: Nic těžšího, než sparingy s Glowackim mne v zápase nečeká

  • Napsal Antonín Vavrda

Grisunins vs. Pejsar / zdroj foto: WBSSGrisunins vs. Pejsar / zdroj foto: WBSSRIGA/PRAHA – Další těžká česká mise. Týden po duelu Vasila Ducára (7-1-1, 6 KO) v Jihoafrické republice o pás mistra světa IBO v křížové váze, čeká prestižní souboj, byť netitulový, na českou dvojku v této váhové divizi, Václava Pejsara (14-7, 12 KO). Ten na galavečeru World Boxing Super Series (WBSS) v lotyšské Rize poměří síly s domácím Nikolajsem Grisuninsem (10-1-1, 5 KO).

Hlavní souboj semifinálového večera boxerské Ligy mistrů obstarají bývalí světoví šampioni Mairis Briedis (25-1, 18 KO) a Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KO), kteří si to rozdají o Ukrajincem Alexandrem Usykem uvolněné pásy federací WBC a WBO. Shodou okolností, právě tento fenomén je jediným dosavadním přemožitelem obou bijců.

VÍCE K ČESKÉ SCÉNĚ:

A shodou okolností se oba připravovali vedle účastníků souboje Pejsar – Grisunins. Prvně jmenovaný byl v kempu Glowackiho, druhý pak trénoval se svým slavnějším krajanem. Připravila se lépe slovanská, nebo pobaltská dvojice?

„Už si připravuj vítězné otázky po duelu,“ dává člen Qwert Boxing jasnou odpověď na tuto otázku český ranař, kterému dvoutýdenní kemp ve Varšavě vlil do krve pořádnou dávku zdravého sebevědomí.

Jak sis užil kemp ve společnosti ex-mistra světa v křížové váze Krzysztofa Glowackiho, který bude na galavečeru boxovat hlavní duel s lotyšským hrdinou Mairisem Briedisem?

Naprosto maximálně. A nebojím se říct, že nejen já, ale také můj kondiční trenér Petr Klikoš. Byla to skvělá zkušenost. Jak sparingy s Krysztofem, tak i celkově pozorovat, jak trénují, jejich koncept, sledovat další boxery. A také jsme si užili hodně legrace, prostě kemp, jak má být.

A co ses od něj naučil a jaký je vlastně mimo „světla ramp“? Působí jako pohodář, sympaťák...

Sedí to, co říkáš, je to pohodář a sympaťák. Působí velmi klidně, je hodně vstřícný. Prostě pohodový chlap. Zase mi potvrdilo, že šampioni bývají normální a pohodoví kluci. Víš, když budeš příliš namyšlený, tak rychle spadneš. Je vidět, že na sobě neustále maká, že ví, co ho dostalo nahoru. Takže to jsem si od něj například vzal.

Dá se říct, že jste si byli ideálními parťáky – ty máš parametry jako Briedis, který čeká jeho, on jako Nikolajs Grisunins, kterému se postavíš ty.

Přesně tak, na soupeře, který mne čeká, to byla naprosto ideální příprava. A doufám, že i já jemu jsem byl něco platný. Lepší tréninky a sparingy, které byly vždy v pondělí, středu a pátek, bych těžko hledal. Navíc tam byl také Ukrajinec Stanislav Kutin, který s Grisuninsem boxoval (loni v prosinci s ním prohrál 0-3 na body v osmi kolech), takže mi poslal video z jejich zápasů a my jsme jej mohli zanalyzovat, najít silné a slabé stránky Grisuninse. Probrali jsme to, řekl mi, co by nyní udělal třeba jinak atd. Vážně, těžko jsem mohl absolvovat lepší kemp.

A jak dlouho jsi u Glowackiho vlastně byl? A jak tedy byla spokojená polská strana?

Byli jsme tam dva týdny. A pevně věřím, že i oni byli spokojeni. Dle toho, co nám říkali, tak bych řekl, že ano.

Potkal ses v ringu i s dalším polským levákem Arturem Szpilkou?

S ním ne, on teď jel jinou část přípravy, nespároval s nikým. Ale potkávali jsme se, koukal na sparingy. Je to další pohodový kluk. Dokud jsem ho nepoznal osobně, neřekl bych, kolik energie a elánu v sobě má. Je neustále veselý, vstřícný, úplně z něj ta pozitivní energie čiší. Je s ním hodně srandy a je neustále slyšet. Nezavře pusu.

Je pro tvé sebevědomí před Lotyšem hodně důležité hodně důležité, žes obstál v tak kvalitním kempu?

Rozhodně, přivezl jsem si z Polska sebevědomí do zápasu, obstál jsem, jsem spokojený s tím, co jsem tam předváděl na sparinzích s Glowackim. Teď už mne s Grisuninsem nemůže nic překvapit, těžší v zápase to rozhodně nebude.

Dva týdny zpět senzačně zvítězil Andy Ruiz, minulý pak Vasil Ducár ukázal, že i český boxer se může po kvalitní přípravě měřit se světovou špičkou. Motivují tě jejich příklady?

Ano, motivují. A mám velkou radost z toho, že se Vasil dostal do takového zápasu a že v něm předvedl kvalitní výkon. Je to dobře pro celý český profesionální box. A také motivace a důkaz, že když člověk maká, tak je možné všechno. Že existují pouze limity, které ty si vytvoříš sám ve své hlavě. Všechno je možné.

Co je třeba udělat, abys i nadále zůstal v křížové váze neporažen?

Jednoduše vyhrávat. (smích) Makat, nepolevit, neusnout na vavřínech, hledat další a další cesty, jak se zlepšovat. Učit se od šampionů jak například nyní v Polsku, minulý rok v Anglii nebo Německu a co nejvíce těchto zkušeností poté využívat. Se svými trenéry Lukášem Navrátilem a Petrem Klikošem jsem v přípravě opět udělal vše, co jsme si naplánovali. Neošidil jsem jediný trénink, takže mohu být v naprostém klidu, že jsem pro výhru nad Grisuninsem udělal maximum.

Lákají tě do Anglie na Isaaka Chamberlaina, chystáš se snoubenkou svatbu. Co bylo třeba udělat k tomu, abys měl na sobotu naprosto čistou hlavou? A máš ji?

Řekl bych, že hlavu mám naladěnou dobře! Na další případný zápas vůbec nemyslím, protože se soustředím jen a pouze na Lotyše. A mám tak skvělou snoubenku, že tomu tak může být, protože svatbu zařizuje ona, poslední dny mne nechala se synkem sama doma, abych měl úplný klid, za což ji patří obrovské díky. Nemohl jsem si vybrat lepší ženu. Jsem teď jen s trenéry a v hlavě mám pouze zápas.

WBSS má pro své turnaje vždy v záloze jednoho boxera coby náhradníka pro hlavní duely. Dvojicí navíc v křížové váze jste vy dva. Je tomu tak i tentokrát? Byli, či ještě stále jste náhradníky, pokud by se jeden ze čtveřice Briedis, Glowacki, Junier Dorticos, Andrew Tabiti zranil?

Nevím, protože tohle je pro mne novinka. Od tebe to slyším poprvé.

WBSS streamuje své galavečery na youtube kanál. Pokud tomu tak bude i nyní, je i toto motivace navíc? Že se můžeš ukázat světu?

Nad tímto nepřemýšlím, soustředím se jen a pouze na samotný zápas. Mojí hlavní motivací je vyhrát, tečka. Jestli to bude někde v televizi nebo na internetu, je mi celkem jedno.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze