Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Motivovaný Šour: Nejedu si do Ameriky zápas s Franklinem jen užít. Chci ho porazit!

  • Napsal Antonín Vavrda

Pavel Šour na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comPavel Šour na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comPLZEŇ/DETROIT – Už v úterý odletěl do zámoří, aby se coby druhý Čech popasoval v Americe s domácím favoritem o čest, slávu a případně i v budoucnu nějaký ten titul. Pavel Šour (11-1, 6 KO) si to v noci na neděli před kamerami Showtime Boxing rozdá s domácím Jermainem Franklinem Jr. (19-0, 13 KO), který sám sebe nazývá největším talentem své země v těžké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pokud bychom věřili na paralely, pak by to mohla být nesmírně zajímavá noc. Před pěti lety během dvou víkendů odboxovali své velké duely Ondřej Pála a Lukáš Konečný. Prvně jmenovaný padl ve třech kolech s Davidem Pricem, kterého ale poslal do počítání, druhý právě v zámoří podlehl ve dvanácti kolech Peteru Quillinovi.

Nyní před třemi týdny předvedl srdnatý výkon Robert Rácz, Slovák s českými promotéry z Qwert Boxing, který prohrál naprosto vyrovnaný duel s Rusem Aslambekem Idigovem na jeho domácí ruské půdě. Teď je řada na Šourovi.

„V polovině srpna jsme podepsali smlouvu, příprava proběhla, jak měla, jdu se tam předvést, plním si zápasem s Americe sny,“ řekl v rozhovoru pro Profiboxing.cz už šestatřicetiletý Šour, který do „města duchů“, jak se v posledních letech Detroitu začalo přezdívat, odletěl v úterý s partnerkou Sandrou Studničkovou a sekundantem Martinem Vainarem.

Na jaře jsi mluvil o evropském páse, byl blízko duel s Tonym Yokou, ten nakonec ale nevyšel. Proč z Evropy směr Amerika a Franklin?

Yoka bohužel nevyšel, tak jsme se poohlíželi dál a přišla nabídka z Ameriky, od výše postaveného boxera. Navíc si tím plním sny. Evropský pás mne stále zajímá a případný úspěch v zámoří by tomuto zápasu jen pomohl.

Hrály roli i finance?

Tak nebudu zastírat, že ne. Určitě ano.

Franklin sám sebe hodnotí hodně vysoko, jeho poslední duel s Jerrym Forrestem ale ukázal zranitelnost. Myslíš, že Forresta podcenil a že to totéž může udělat i s tebou?

Pokud ano, tak nevěřím, že stejnou chybu udělá podruhé za sebou. Bude dobře připravený, o tom nechybuji.

Co by na něj mohlo platit?

Můj otravný styl, kouskování hry a rychlost.

Franklin a Šour na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comFranklin a Šour na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Na rovinu, jedeš do USA s cílem vyhrát, nebo se jen zúčastnit. Máš ještě ambice v profesionálním ringu? Nemyslím to zle, ale věk člověk nezastaví, rodina, do toho chceš startovat na MČR amatérů... A na výkonu je strašně znát, pokud člověk jde do zápasu vyhrát, nebo jen to odbouchat. Těch příkladů bychom našli hodně...

Rozhodně jedu do Ameriky s cílem vyhrát. Kariéru zabalit nehodlám, mám před sebou ještě tak tři roky, pokud bude sloužit zdraví. Navíc je to obrovská příležitost se ukázat za mořem a získat tam další zápasy. Podobně to měl Forrest. Chci udělat vše pro výhru, nejedu si jen pro šek. Pokud uspěju, udělám dobrý zápas, tak těch šeků může být přece více.

Platí, že pokud nedojde na zranění, uvidíme tě měsíc po Franklinovi na domácím amatérském šampionátu?

Prioritou je Franklin, domácí mistrovství bude pocitová záležitost.

Když už jsem to nakousl – jaké jsou tvé ambice a plány? Dejme tomu v ročním časovém horizontu?

V rámci přípravy boxovat extraligu, obhajoba českého titulu a zápas o mistra Evropy v profesionálním ringu.

Pořád máš novou manažerku? V čem ti pomáhá, byl to krok správným směrem?

Ano, pořád. Dává mi klid, skvělé zázemí, mimo jiné financuje extraligu v Plzni, máme spolu zmíněné titulové plány.

Franklin na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comFranklin na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze