Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Konečný: Odvety Šálek vs. Šour a Ryba vs. Jurko! A možná někomu spočítám žebra

  • Napsal Antonín Vavrda

Lukáš Konečný vyhlíží soupeře? / zdroj foto: Tohle je boxLukáš Konečný vyhlíží soupeře? / zdroj foto: Tohle je boxJak už jistě věrní boxerští fanoušci tušili, na sobotu 5. března se do Brna chystá třetí galavečer uskupení Tohle je Box. A už teď je jasné, že to opět bude pořádná show. Poprvé ve spolupráci s Českou televizí. A ve svém rodném městě se navíc v ringu představí také jeden z promotérů, Lukáš Konečný (44). „Chceme se do Brna vracet častěji, třeba i několikrát do roka,“ říká bývalý světový šampion WBO v lehké střední váze v rozhovoru pro Profiboxing.cz.

Kromě povídání s Konečným vám přinášíme i pár slov jeho obchodního parťáka Michala Dittricha, se kterým projekt Tohle je box loni v září rozjeli.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


V jaké fázi jsou přípravy na galavečer v Sonu? Na koho se mohou fanoušci těšit?
Myslím, že vše je ideálně rozběhnuto. Na mě a Czech Boxing Management (TOHLE JE BOX) je vše až netradičně v pohodě a s předstihem. (směje se) Startovka je hotová a jen hledáme pár zahraničních boxerů pro ty, kteří u nás více méně nemají soupeře, tj. Fabiána Bytyqi, Venca Pejsar, Miloš Beránek, Martin Parlagi. Zbytek startovky je již domluven. Michal Ryba si to dá znovu o volný titul v polotěžké váze s Jozefem Jurkem, o titul bude boxovat také Tomáš Šálek, Tomáše Bezvodu čeká soupeř z Holandska, v akci bude i spousta brněnských boxerů, vzájemný střet chtěli Pavel Albrecht s Patrikem Fialou.

Kdy budou k dispozici lístky a jaké cenová relace?
Pokud nám to koronavirové restrikce dovolí, tak půjde do prodeje zhruba 650 vstupenek, hodně z nich je jich ale už zamluvených. Cena bude od 290 korun pro balkóny až po první řadu s občerstvením za 5000 korun. Vstupenky budou v předprodeji na Ticketstream a tom, kdy budou pro fanoušky k dispozici budeme informovat na našich sociálních sítích.

Šálek vs. Šour 2Šálek vs. Šour 2

Tomáš Šálek ještě nemá oficiálně soupeře. Můžeš prozradit více? S ohledem na místo se nabízí Dominik Musil, Tom sám by rád odvetu se Šourem...
No asi to můžu již prozradit ... chystá se jeho odveta s Pavlem Šourem. Bude však záležet na zítřejším výsledku Šoura v Německu kde boxuje v desetikolovém souboji s neporaženým Ukrajincem Alexandrem Zachožijem. Pavel už smlouvu na zápas se Šálkem dostal, odsouhlasil a pokud vše v Německu dopadne tak, jak má, v pondělí ji podepíše. Pokud by to neklaplo mám samozřejmě nachystanou zálohu. Ale na odvetu Toma s Pavlem se velmi těším a doufám, že to klapne!

Dittrich: Mrzí mě, že nemůžeme jít do větší haly, Brno se na box těší

Vystudovaný právník, který si ale kromě paragrafů a zákonů zamiloval také rohovnický sport, kterému se snaží alespoň částečně ve volné čase věnovat. To je Michal Dittrich (42), s Lukášem Konečným spoluzakladatel uskupení Tohle je Box, které poprvé vyráží za hranice Ústí. Třetí galavečer této stáje se uskuteční v moravské metropoli Brně.

Co rozhodlo, že jste se rozhodli jít s Lukášem Konečným právě do Brna?
Za prvé nám hotel Sono v Brně vyšel maximálně vstříc co se podmínek týče, jedná se o nádherný sál, kde lze vymýšlet zajímavé doprovodné efekty, které jsou třeba pro pořádnou show. Přesně takovou, jakou box potřebuje a jakou si zaslouží. No a za druhé je v Brně obrovská základna tohoto sportu, Lukáš (Konečný) postavil takovou startovku, kdy se budou mísit emoce mezi místními a zbytkem Čech, takže bude zajímavé ty emoce sledovat přímo v sále. Jediné, co mě mrzí, že kvůli pandemickým opatřením nemůžeme jít do větší haly, protože jsme ještě ani nezačali oficiálně prodávat lístky a už začíná poptávka dobíhat nabídku.

Kolik s Lukášem v roce 2022 plánujete akcí?
S Lukášem a novým společníkem Jaroslavem Haislem chystáme pět větších galavečerů za rok, které doplníme menšími akcemi, takže se nesoustředíme jen na blížící se Brno, ale už plánujeme s naším týmem další večery. Chceme dát šanci boxerům napříč váhovými kategoriemi a zároveň nezapomínáme ani na budoucnost boxu, tedy amatéry. Dohromady nás spojila touha pomoct získat boxu zpět respekt a prestiž, jaké se těší v zahraničí. Že jsme na dobré cestě dokazuje spousta nabídek na naše boxery na akce mimo české hranice.

Proč – kvůli jakým boxerům – by měli fanoušci galavečer v Sonu sledovat?
Je to jednoduché: protože se nám povedlo sestavit takovou startovku, která tady ještě nebyla. Navíc v ní je schováno několik překvapení, která vám postupně odtajníme. A která přitáhnou řádný divácký ohlas. Rozhodně nepůjde o žádné šaškárny, chceme nabízet špičkový box a zároveň diváky bavit. Protože pokud se budou bavit fanoušci, bude to bavit i nás. Je to vlastně celkem snadné. (úsměv)

A na jaké zápasy, které už jsou zveřejněné, se těšíš ty osobně?
Pokud pominu zmíněná překvapení, která vám opravdu neprozradím, tak rozhodně na odvetu mezi Michalem Rybou a Jozefem Jurkem, protože myslím, že tentokrát se rozhodne o tom, kdo bude králem v polotěžké váze. A jsem zvědav také na druhou odvetu mezi naším Tomášem Šálkem a Pavlem Šourem, chybět nebude hvězdná Fabiana Bytyqi, tvrďák Venca Pejsar, nebo talentovaný Miloš Beránek, který poslední dobou rozdává knockouty na počkání.

Do uskupení Tohle je box přibyl další partner, můžeš říct, o koho jde? Lehce ho představit?
Práce je bohužel moc. Takže každá hlava navíc se hodí. Ke mně a Michalovi Dittrichovi se přidal Jaroslav Haisl, což je podnikatel a velký sportovní (boxerský) fanoušek. Vlastní i fitness centra, trénuje box a celkově je se mnou již mnoho let v kontaktu.

Prosincový galavečer byl vysílán živě na Youtube kanále, prezentováno to bylo jako dárek pro fanoušky. Takže, bude teď galavečer v televizi?
Přesně tak, byli jsme krátce před dohodou s ČT Sport a už nám přišlo zbytečné rozvíjet placený stream, když plány byly vysílat akce živě na TV stanici dostupné všem!

Je dohoda s ČT Sport dlouhodobější? Tak, jak jsi ostatně naznačoval, tedy že hledáte dlouhodobějšího partnera?
Ano, přestože jsme to ještě nepodepsali. Musíme se ještě párkrát sejít, ale jednání s ČT bylo a je vždy konstruktivní. Jsme dohodnuti na pěti až šesti přenosech ročně. Doufám, že se Brno sportovně vydaří dle představ, a ještě před jeho uskutečněním budeme moct oznámit termín a místo pro další galavečer „Tohle je Box“.

Ve středu jsi na sociální sítě dal zajímavý post. Znamená to, že se v Brně představíš také? A proč ses tak rozhodl?
No rád bych někomu přepočítal, zda má všechny žebra... (směje se) No a komu, to se snad dozvíme v příštím týdnu.

Neprozradíš?
Ne. Zatím ne.

Dobře, tak jinak: půjde o exhibici, nebo snad o oficiální zápas?
No po tom, co bylo k vidění na Fight Night Challenge, tak bych opravdu nerad sklouzl do stejných vod ... TOHLE JE BOX je opravdu o boxu a divadelní představení patří někam jinam, i když i ty rád navštívím! Kultura mě baví. Takže bavme se o tom, že pokud budu boxovat proti boxerovi bude to zápas. Jestli se střetnu s neboxerem bude to exhibice. A kdyby to měla být exhibice, bude to zpestření boxerské show! Nechci abychom divákům prezentovali něco jako v USA Wrestling. Nic proti tomu, diváci se najdou, je to oblíbené, ale mi chceme organizovat SPORT.

Brno je tvé rodiště, získal jsi tam titul mistra světa. Vnímáš svůj zápas, byť by byl exhibiční, nějak speciálně? Má to pro tebe prostě v sobě něco výjimečného?
No, Pražákovi jako jsi ty se to blbě vysvětluje... Ale Brno to je Zlatá loď. (úsměv) Já vždy chtěl uspořádat kvalitní akci v mém rodišti. Teď se nám to snad konečně povede a jsem na výsledek zvědav! Ale pevně věřím, že bude vyprodáno a perfektní zápasy dostanou publikum do varu! Chceme se do Brna opakovaně vracet, asi i vícekrát za rok!

Doporučíš případně svým soupeřům úrazové pojištění? Ne, že bys v případě exhibice šel protivníkům po hlavě, ale přezdívku „Chirurg“ si nedostal pro nic, za nic...
Hele já nedám nikomu nic zadara. (smích) Můj přístup je vždy stejný, ať jdu do zápasu nebo do exhibice. V tom druhém případě však vždy předvedu výkon, který přizpůsobím soupeři. Což znamená, že ho seřežu jak psa, ale nic mu neudělám. Žádný zlomený nos, žádné K.O., maximálně si sedne na zem po úderu na bříško, přepočítám mu žebra a asi vynechá jednu večeři. Nic, co by normální chlap nerozdejchal.

Ryba vs. Jurko 2Ryba vs. Jurko 2

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze