Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jágr: Dokument Attila ukazuje na respekt v bojových sportech. Je zde větší než v jiných

Végh a Jágr / zdroj foto: FBVégh a Jágr / zdroj foto: FBPRAHA – Přišel a opět na sebe strhnul velkou pozornost. Ostatně i mnozí fotografové přiznávali, že příchod hokejové legendy Jaromíra Jágra na premiéru sportovního dokumentu Attila, je pro ně extrémně zajímavý a poutavý. Brzo osmačtyřicetiletý majitel a stále i hráč Rytířů Kladno ale opět ukázal, že po pozornosti nebaží. Držel se svých nejbližších, zmizel ve V.I.P. salonku, aby po konci filmu byl prvním gratulantem Attily Végha v hledišti velkého sálu kina Lucerna.

„Je pro mě neskutečné, že Jarda Jágra tady sedí a bude koukat na můj dokument. Chápete, hokejista, jehož kartičky jsem jako malý sbíral, kradl ostatním,“ rozesmál slovenský bijec a hvězda tuzemského MMA přítomné ještě před startem promítání a nezapomněl u toho ukázat, jak strká imaginární kartičku do zadní kapsy.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Že byl výrostek o pár minut později přiznal všem i jeho otec Ladislav. A Jágr? Ten po shlédnutí filmu pro Lidovky.cz a LN exkluzivně smekl klobouk naopak před Véghem.

Jak se vám líbil dokumentární snímek Attila Végh?

Bylo to hodně povedené. Já jsem už jsem znal děj, věděl jsem i ty začátky, že to je pravdivý příběh, což lidi vždycky natáhne. Je to příběh o tom, že někdo z malé vesničky se stal šampionem. Je to příběh o tom, že je to kolísavé, že to není jen o cestě nahoru, ale také dolů, takže myslím, že se to lidem bude líbit. Určitě se jim to bude líbit. Tam není absolutně žádná část filmu, která by byla nudná. Navíc to parádně graduje. Začátek byl zajímavý tím, že Attilu jako malého nikdo nezná, to tě vtáhne a potom se jede po té linii přípravy na zápasy, až se to dostane k tomu poslednímu duelu a porodnicí.

Myslíte si, že tento snímek pomůže přitáhnout lidi k MMA?

Těžko říct, ona sama o sobě je MMA na vzestupu, je daleko populárnější než před lety. A že to má své kouzlo, protože lidi sice říkají, že nemají rádi násilí, na druhou stranu je přitahuje a když o něco jde, tak se o to zajímá, chtějí se podívat. Když se bojuje o všechno, to lidi milují. A to boj v kleci splňuje. Ten snímek jim může ukázat i druhou stránku, že jsou to pořád jen lidi, že je to jejich práce, něco, co milují, že to není jen agresivita, protože když s něčím vyrůstáš od dětství, tak to vnímáš jinak. Ne jako něco agresivního. Zápasníci se dle mého respektují možná daleko více než kterýkoliv jiní sportovci. V bojových sportech ten vzájemný respekt je. A je velký. Jeden k druhému i k tomu sportu.

CELÝ ROZHOVOR S JAROMÍREM JÁGREM ČTĚTE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze