Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Eschner: Zpět do ringu se šíleně těším. Rád si dokazuji, že se mohu zlepšovat

  • Napsal Antonín Vavrda

Návrat StanleyhoNávrat Stanleyho
PRAHA/ÚSTÍ NAD LABEM – Loni na konci září se v ústecké Slunetě poměřil v tzv. „boxu holých kloubů“ (bare knuckle boxing) s kulturistou Michalem Řehákem. Zažil těžkou prohru, skončil v nemocnici, zranění tváře vypadalo hrozivě. Nyní, necelých deset měsíců poté je Stanislav Eschner (14-15-1, 7 KO) zpět. A v sobotu večer si to v klasickém boxu rozdá o pás UBO International v polotěžké váze se Slovákem Jozefem Jurkem (6-2, 4 KO).

Co za zranění sis vlastně ze souboje s Řehákem odnesl?
Měl jsem subdurální krvácení do mozku a zlomenou lícní kost zaraženou dovnitř. Skříplo mi to tam nějaký nerv, necítil jsem půlku hlavy a do teď nějaké místa necítím. Ve tváři mi zůstala asi zhruba pěticentimetrová destička se čtyřmi šrouby.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kolik lidí ti říkalo, že máš s boxem aktivně skončit? A měl jsi to někdy vlastně v hlavě?
Pár lidí takovou kravinu pláclo, ale nějak jsem to odmítl vnímat a druhým uchem vypouštěl ven. Je ale pravda, že když jsem po zápase ležel na JIPce v nemocnici a nevěděl jsem, co se mnou bude, tak jsem podobným věcem možná taky sám věřil, ale když jsem si nedávno po roce vyzkoušel sparing s Lukášem (Konečným), tak jsem věděl, že to už půjde.

Bare Knuckle (box holých kloubů) už je ale pro tebe definitivně uzavřená kapitola? Nebudeš už nikdy znovu pokoušet štěstí?
Jak se říká, nikdy neříkej nikdy, blázen jsem na to dost veliký, ale zatím jsem si jistý na stoprocentně jistý, že je to pro mě TABU. (úsměv)

Jak se zpětně za touto zkušeností díváš, co ti to dalo? A co vzalo?
Dívám se na to tak, že díky té dlouhé pauze a zranění už jsem mohl mít odboxováno dalších pár skvělých duelů a mohl jsem být v boxu zase o něco výš. Hlavně teď, takový těžký duel přede mnou hned takhle ze startu. (úsměv) Sám jsem na sebe zvědavý, ale hlavně se šíleně těším zpět do ringu!

Řehák vs. EschnerŘehák vs. Eschner

Řehák vs. EschnerŘehák vs. Eschner

Řehák vs. EschnerŘehák vs. Eschner

Jestli mi to něco dalo, tak mě to možná jen uklidnilo trochu v hlavě. Dlouho jsem se venku neporval jako za mlada, když jsem býval jiný a vyhledával problémy. Ne, že by mi to chybělo, ale za těch pět let, co jsem byl v Ústí, mě Lukáš hrozně moc pomohl psychicky a ukázal jiný, lepší směr života, za což mu vždycky budu vděčný. V zápase jsem se snažil boxovat a přemýšlet u toho, i když to bylo bez rukavic, a ne se rvát jako na ulici. Možná to byl i jeden z dalších důvodu proč jsem prohrál.

Kdy jsi dostal zelenou od doktora k tréninku a následně i k zápasu? Nezrazoval tě?
Dostal jsem od něj zelenou, když jsem mu furt říkal, že chci už boxovat a otravoval ho, zda už můžu. Říkal sám, že to bude na delší dobu ani ne tolik kvůli té zlomenině a destičce pod okem, jako kvůli tomu krvácení do mozku. Proto jsem moc rád, že zlomeninu vůbec necítím. Pár sparingů mám už teď za sebou, tak uvidíme, jak dál.

Co rodina a snoubenka?
Partnerka není teď tou ideální podporou pro box tak, jak bývala dříve. Nejspíše už jí to vše za tu dobu leze krkem. Všechna ta moje zranění a monokly co jsem měl. Diety a nálady jako třeba zase teď. Ani se jí ale nedivím a přeci jenom už mám dceru, který se musím věnovat, aby z ní nevyrostl takový uličník jako ze mě. (úsměv) Na druhou stranu, box fakt miluji, z určité psychický stránky mě to furt uklidňuje a donutí mě to, abych nebyl prase a něco pro sebe dělal. Ještě pořád v boxu nějaké plány mám.

A jak se na tvůj případný celkem rychlý návrat díval trenér a mentor Lukáš Konečný?
Lukáš je obezřetný v tom, abych byl zdravý a byl ok! Doktoři mají poslední slovo, od nich zelenou mám a jsem v pořádku, takže další krok, jestli budu pokračovat nebo ne, závisí stejně jen na mě! Samozřejmě bez Lukáše boxovat nechci a cokoliv mi ohledně boxu řekne, to poslechnu! Za dobu, co jsem ho v Ústí poznal, ho beru i jako kamaráda, ke kterému mám velký respekt. Vždy si od něj nechám poradit, ať jde o cokoliv pro život, tak o trénování.

Jaké byly sparingy v Německu? Kolik kol a s kým jsi tam odtrénoval?
Sparingy a výlet do Německa jsem si moc užil. Bral jsem to, jako když jedu někam na zápas do ciziny. Spal jsem na hotelu, po sparingách jsem měl super váhu, tak jsem se tam i pořádně nažral... (směje se) Poslední den jsem spal na baráku u Dirka Dzemskiho, byli jsme na jídle v restauraci, u něj doma jsme o všem kecali a k tomu pili trochu pivko. Byl to super zážitek poznat trochu blíž dalšího skvělého člověka jako je Lukáš! První den jsem spároval osm kol s Dominikem Böselem, druhý pak šest s Tomem Dzemskim.

Proč se tedy vracíš? Odboxováno máš dost, úspěchy taky, můžeš třeba předávat zkušenosti dál, tak co tě táhne zpět do ringu?
Promiň, ale hloupá otázka. (úsměv) Box je můj život, já bych se bez něj asi zbláznil. Doufám, že tím nechceš říct, ať se na to vykašlu, že už jsem starej a nemám na to... Prostě mě baví ta příprava, trénink, dřina a pocení, nějaká ta určitá morálka. Rád si dokazuji, že jsem lepší a lepší, rád se překonávám.

Jaké máš cíle?
Určitě chci ještě šanci boxovat o český titul a vyhrát ho!

A co víš o sobotním soupeři Jozefu Jurkovi?
Prakticky skoro nic. Jen, že měl zápas s Tomem Dzemskim, se kterým jsme oba odboxovali na body, takže to asi nebude žádný pitomec. (smích)

Eschner a sparingy s Buderou a KonečnýmEschner a sparingy s Buderou a Konečným

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze