Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sluneta v dubnu nebude, posouvá se. V této situaci nebylo jiné řešení, říká Konečný

  • Napsal Antonín Vavrda

Zrušená Sluneta, plakátZrušená Sluneta, plakátÚSTÍ NAD LABEM – Stejně jako další sportovní akce, také plánovaný boxerský svátek v Ústí nad Labem se na konci dubna neuskuteční. Promotér Lukáš Konečný akci už v pondělí zrušil a rozhodl se ji přesunout na pozdější datum. Jak se o pár hodin později ukázalo, šlo o prozíravý krok.

Pandemie koronaviru se dotýká sportu stále více, box a bojové nevyjímaje. V Montrealu padl duel Roberta Rácze, kterého navíc čeká po návratu povinná dvoutýdenní karanténa. Stejně tak nebude víkendový galavečer MMA OKTAGON 16, posouvá se termín i Heroes Gate. A také Boxing Live v ústecké Slunetě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pro promotéra akce Lukáše Konečného mají současná vládní omezení dopad ještě dalšího rázu, stejně jako pro další, kteří se věnují svým svěřencům coby trenéři. Od dnešní šesté hodiny ranní se totiž musela povinně zavřít všechna sportoviště včetně tělocvičen, gymů a podobně.

Proč ses rozhodl zrušit, respektive přesunout galavečer v Ústí?

Přemýšlel jsem o tom více než týden. Definitivní rozhodnutí padlo v pondělí odpoledne. No a v úterý ráno to vyhlásila i vláda, aby následně opatření ještě zpřísnila.

Že jsi tak učinil s předstihem bylo i kvůli boxerům? Aby se nedostali na hranu. Jako se to bohužel i vlivem okolností stalo zápasníkům pro OKTAGON 16 v Ostravě?

Ne, byl jsem sobec a bylo to především kvůli mně jako pořadateli. Nechtěl jsem riskovat výdaje s nákupem letenek, přípravou akce, promem a podobně. Věděl jsem, že existuje šance na plošný zákaz akcí, či cestování a bál jsem si, že prodělám třeba 500 tisíc korun.

Řešíš už náhradní termín a jak to ovlivní zápasy, které jsi tam chtěl?

Začínám to řešit, jenže stále nic moc nevíme... Plánoval jsem druhou polovinu června. Ale záleží to na televizního přenosu, a především na dalším vývoji pandemie koronaviru. Jak to ovlivní zápasy nevím. Bude záležet i na tom, jak se situace bude vyvíjet v ostatních zemích. Například v Mexiku, protože Fabiána měla jít odvetu s Marií Soledad Vargasovou.

A myslíš, že posun do června je dostatečný? Věříš, že se do té doby situace dostatečně uklidní?

Začínám mít obavy, že to bude delší záležitost. Vyčkám třeba dva týdny a teprve pak to začnu, či nezačnu řešit.

Řešíš přeplánování také programově s televizí?

Samozřejmě. Informoval jsem je hned v pondělí, že svoji akci přesouvám na později. Teď už to je na jednání mezi ČT Sport a mojí osobou a snad najdeme jiný termín. Navrhoval jsem nějaký ten červen, ale v této situaci je jistě zbytečné si říkat konkrétní datum.

Co ty si o dění kolem koronaviru vlastně myslíš? A o postupu české vlády?

Můj soukromý názor je, že pan premiér situaci využil... Když se ekonomicky přestalo vládě kvůli jeho krokům dařit, přišla tato pohroma. Teď je jasné, že to bude mít obrovské ekonomické dopady a žádné dřívější kroky vlády nikdo z jeho voličů řešit nebude. Ale tím nechci zlehčovat tuto tragickou situaci. Protože problém to jistě je a velký. Možná ale z mého pohledu ne tak zdravotní, jako ekonomický.

Dotýká se to vlastně i nějak tvého osobního života, máte s manželkou tři dcery, všechny školou povinné, jestli se nepletu...

Samozřejmě velmi. Jak dcery školou povinné, ale to vlastně úplně neřeším. Spíše jde o rodinné finanční věci. Já provozuji hospody, trénuji ve fitku, mám saunu, domlouvám boxerům zápasy atd. Takže tady je finanční výpadek téměř sto procent... No a manželka trénuje atletickou mládež, cvičí se seniory, cvičí s postiženými a podobně. Takže její výpadek je naprosto sto procent!

Zase na druhou stranu Fabča má teď více času na tréninky, je to tak?

To ano, protože i ona studuje a upravuje tedy trénink školní docházce. Teď má sice volno, ale zároveň ano. Tomáš Šálek i Standa Eschner doma lehli asi s chřipkou.

Mimochodem, nakažené z Ústí, znáš je osobně?

Ne neznám. Někoho z nemocných mám sice v přátelích na Facebooku, ale že bych je znal nějak osobně, si moc nevzpomínám.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze