Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bytyqi: Jsem na odvetu s Vargasovou připravena. Klidně i v Mexiku, těším se tam

Bytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Vojtěch HájekBytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Vojtěch HájekKLADNO – Má za sebou druhou obhajobu titulu mistryně světa v lehké minimuší váze. Úspěšnou, byť bodoví viděli duel mezi Fabianou Bytyqi (15-0-1, 5 KO) a Anou Arrazolovou (28-14-3, 14 KO) relativně těsně (97-93 a 2x 96-94). A nyní českou „Andělskou pěst“ dle všeho čeká první výlet mimo Evropu. Maria Soledad Vargasová (13-3-1, 1 KO) totiž netrpělivě čeká na odvetu za dubnovou remízu a dá se čekat, že udělá vše pro to, aby tentokrát byla na její domácí půdě.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉ SCÉNY:

Před zraky Karlose Vémoly (ten na poslední duel ale už v hale nebyl), Luboše Šudy, Rudy Kraje či Iva Rittiga slavila první vítěznou obhajobu milovaného titulu WBC v lehké muší váze. A poté se Fabiana Bytyqi, aktuálně už 103. žena světového žebříčku bez rozdílu vah, kdy má kolem sebe vybranou společnost Ewy Piatkowské, Seniesy Estradové č Melissy St. Vilové, rozpovídala o svých pocitech.

VIDEO ZE ZÁPASU BYTYQI VS. ARRAZOLOVÁ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE!

Co bude nyní dál?

Nyní si rozhodně užiji Vánoce a poté příprava na další obhajobu, uvidíme, jestli ji naplánujeme s Vargasovou, nebo přijde někdo nový.

Překvapila tě něčím Arrazolová?

Musím říct, že nikoliv. Čekala jsem od ní, že bude tvrdá od začátku do konce, což se také potvrdilo.

Vypadalo to na daleko taktičtější bitvu, než byla ta první...

Rozhodně, snažili jsme se o to s trenérem, chtěl po mne, abych boxovala z ústupu, že prý se to konečně jednou musím naučit. A ono to celkem i vycházelo.

Musela jsi na to hodně myslet?

Hele, ani ne. Sice je to divné, protože boxuji hodně do tlaku, dopředu, tak mi přišlo takové přirozené. Protože ve chvíli, kdy jsem se snažila jít do tlaku, tak se se mnou začala prát a moc nám to nevycházelo.

Takže to povolování a hned kontry byl taktický plán?

My s tím do toho zápasu šli. Bylo to stanovené dopředu.

A co ten její přední hák? Protože ten tam chodil...

Chodil, ale necítila jsem ho. Zase, jako ty moje spodky dříve s Bačevovou. To spíše ta její zadní z otočeného gardu cítit byla.

Bytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Vojtěch HájekBytyqi vs. Arrazolová / zdroj foto: Vojtěch Hájek

Lukáš byl hodně emotivní, vnímala jsi to?

Ano, myslím, že každým dalším zápasem bude emotivnější více a více. Chtěl po mně nějaký výkon, vím, že jsem neudělala vše, co mi říkal, ale na výhru to stačilo.

Věděla jsi průběžné výsledky po čtyřech a osmi kolech?

Ano, věděli jsme to. Jsme domluvení s Lukášem, že na mne nebude řvát před celý ring, jak to je, ale že mi pak dá vědět.

Po čtvrtém kole to byla remíza, po osmém těsně pro tebe, poslední dvě kola jedno pro každou...

Nevím, jestli bych to takto nabodovala. Ale musím se na to zpětně podívat, pak budu moudřejší. Možná tam procházely ty přední háky, které já tolik nevnímala, ale rozhodčí to vidí. Cítila jsem to v ringu jednoznačněji, ale je to můj aktuální pocit přímo v ringu. Uvidíme, co mi řekne video.

Fungovalo to, co jsi nám říkala před zápasem: Že se tady na Kladně budeš cítit lépe než doma v Ústí, kde jsi pod velkým tlakem?

Musím říct, že už když jsem seděla v šatně, tak jsem byla tak v klidu, až jsem se sama divila. Až mne trochu znervózňovalo to, jak se cítím dobře. Asi mi ta změna prostředí trošku pomohla.

To je dobrá zpráva směrem k případné odvetě s Vargasovou, kdyby proběhla v Mexiku...

Určitě, navíc cesta k moři, pobýt tam týden navíc, nestěžovala bych si. (směje se)

 Bytyqi a Steinforth / zdroj foto: Vojtěch Hájek Bytyqi a Steinforth / zdroj foto: Vojtěch Hájek

Teď vážně, zmiňoval to už i Lukáš (Konečný), že se ta doba blíží, kdy SES Boxing někdo přeplatí a budeš muset obhajovat pás venku. Počítáš s tím také?

Počítám, tak trochu vlastně od začátku kariéry. Vím, že to jednou musí přijít. Nechávám to otevřené, toto stejně neovlivním, je to na mém manažerovi a Lukášovi.

Byla bys za tu odvetu ráda?

Určitě ano. Dneska jsem ukázala, že dělám pokroky. Myslím, že bych se i lépe připravila na odvetu, takže já s ní tak nějak počítám.

Navíc Vargasová je v žebříčku WBC hned za tebou...

Přesně. Říkám, nemám s tím problém, naopak.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze