Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bellew: Joshua a Wilder jsou jinde. A doping? Hnus, některé za něj odměňují

  • Napsal Antonín Vavrda

Tony BellewTony BellewLIVERPOOL – Za poslední stál Brit Tony Bellew (29-2-1, 19 KO) v ringu pouze jednou. Jeho očekávaná odveta s krajanem Davidem Hayem (28-3, 26 KO) totiž byla již dvakrát odložená. Bijec z Liverpoolu ale i přesto neztrácí svůj obvyklý nadhled. Důkazem budiž jeho nedávné povídání pro BBC Sport.

Až 5. května se potkají v ringu Bellew a Haye v dlouho očekávané odvetě za jejich první setkání, které loni 4. března překvapivě ovládl prvně jmenovaný v jedenácti kolech. Čekání na krajana si „Bomber“ krátí různě.

VÍCE K ZÁPASU BELLEW VS. HAYE:

Třeba povídání s novináři ve svém domě v Liverpoolu. Co těm z BBC prozradil?

O Davidu Hayemu a jeho zranění.

„Nebudu v ringu v 10oz rukavicích více jak rok, což není úplně dobré. Upřímně jsem z toho trochu nesvůj a nervózní, nejsem na to zvyklý. Tohle bude pro něj větší výhoda než pro mě, protože on s podobnými pauzami má zkušenosti.

Ten chlapík neustále bojuje s nějakými zraněními, ale já jsem zvyklý bojovat v ringu. První přesunutí mi nakonec ani moc nevadilo, pak se to ale stalo podruhé, což už není moc příjemné. Je velmi těžké se nastartovat znovu. Ale je fakt, že v prosinci mi zemřel švagr, což bylo pro celou rodinu hrozně těžké, takže jsem trochu i rád, že jsem mohl být se svými nejbližšími.

Každopádně se pravidelně v noci budím a první myšlenky jsou směřovány k Hayemu. Trénuji na něj neustále.“

O snu být mistrem světa v těžké váze.

„Ten skončil ve chvíli, kdy se protahovalo vše kolem mé odvety s Davidem a mezitím se stihli domluvit Anthony Joshua s Josephem Parkerem. Měl jsem v plánu zdolat Davida a utkat se Parkerem, protože jsem věřil, že ho mohu porazit. To je nyní pryč. Věřím, že Anthony jej porazí a bude vládnout spolu s Wilderem.

A proti nim nemám reálnou šanci uspět. Jsou příliš velcí, já se jim nemohu fyzicky absolutně rovnat. Tyto moderní supertíhy jsou už příliš velké a silné. Musím být k sobě v tomto upřímný, byla by to šílenost.“

O případném souboji s Usykem.

„Kdykoliv se budu chtít vrátit do křížové váhy, mám právo vyzvat šampiona WBC (tím je aktuálně Ukrajinec Alexander Usyk). Stále jsem přesvědčený, že to je moje váha, stále sám sebe vidím především jako křížovou váhu a myslím, že se tam pro mě nabízí hodně zajímavé možnosti. Třeba jako ta, vyzvat vítěze World Boxing Super Series.

Myslím, že je to naprosto skvělá myšlenka, tenhle turnaj je obrovským oživením pro náš sport. Věřím, že Usyk celý turnaj vyhraje a já se mu budu moct postavit tváří v tvář. Jsem si stoprocentně jistý, že ho mohu porazit, že mám zbraně na to, abych si s ním poradil.“

O dopingu v profesionální boxu.

Je to nechutné, nelíbí se mi, co se děje v boxu. Jakmile někdo neprojde dopingovými testy a je to na anabolika, je to o tom, že si něco píchá, měl by dostat okamžitě doživotní zákaz. Jakmile se tak stane, dostanou všichni jasný vzkaz, že se tohle nesmí.

Opravdu nechci nikdy zažít, že v ringu zemře někdo rukou dopujícího boxera, to si ani snad ani nechci představit. Víte, hodně lidí mluví o tom, že box je nebezpečný sport, že by se měl omezit. Pro mě je ale daleko nebezpečnější, když si nějaký boxer zvyšuje výkonnost nedovolenými látkami. To je desetkrát větší nebezpečí pro všechny.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze