Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zlínští dobyvatelé vykradli Lucernu! Mekka boxu viděla krásnou rozlučku s Miminem

Šerban českým mistrem / zdroj foto: Filip ŠkeříkŠerban českým mistrem / zdroj foto: Filip ŠkeříkPRAHA – Podeváté se sešli fanoušci boxu, k-1 a thajského boxu v pražské Lucerně den před Silvestrem na galavečeru těchto sportů. Poprvé bez spoluzakladatele této myšlenky Miroslava „Mimina“ Peka. I když ne tak úplně...

Smrt bývalého boxera, poté manažera a promotéra zasáhla ve světě bojových sportů hodně lidí. Jeho svěřence a chráněnce pak především.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hodně z nich se v sobotu v noci představilo právě v Lucerně, která v průběhu show uvedla ústy jeho parťáka a kamaráda Matouše Rajmonta – a také maminky a dcerky – Peka do Síně slávy tohoto galavečera.

Vzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip ŠkeříkVzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip Škeřík

Vzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip ŠkeříkVzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip Škeřík

Po skvělém představení Martiny Schmoranzové, která se pomstila své polské přemožitelce s letošního mistrovství Evropské unie Hanně Solecké (ještě předtím v rámci amatérského boxu porazil v kategorii kadetů Lukáš Ferneza ve váze nad 75 kg Pavla Nevečeřala), vstoupil do ringu první z nich – Josef Vít.

V souboji dle pravidel thajského boxu se postavil ve váze do 70 kg Jakubu Mírekovi. Zajímavý souboj, kde Vít byl ten, který bojoval chytřeji, nakonec mohl slavit těsný bodový triumf. Stejně jako Jan Rudolf, který ve váze do 71 kg (K-1) zdolal taktéž těsně na body Slováka Tomáše Drábika.

Mezi tyto dva bojovníky, které pojil bližší vztah s „Miminu“ se vklínili boxeři Michal Dufek (22-16-2) a Polák Maurycy Gojko (23-53-6, 9 KO). Českému bijci styl čtyřicetiletého leváka absolutně nesedl a v šestikolové bitvě se oba rozešli nakonec smírem – tedy remízou.

V dalším boxerském souboji už fanoušci vítěze viděli. Jakub Synek (8-0-1, 2 KO) sice ve čtyřkolovém souboji v křížové váze sice postupně odcházel kondičně, na Daniela Vencla (9-5, 6 KO) to tentokrát těsně stačilo. Poděbradský veterán se tak svému rivalovi za rok a půl starou porážku pomstít nedokázal.

Ring Girls / zdroj foto: Filip ŠkeříkRing Girls / zdroj foto: Filip Škeřík

Ještě před nimi viděli fanoušci v akci Daniela Brunclíka a talentovaného Jana Gresigera, který se před dvěma týdny na Dni Rváčů v Plzni během minuty vypořádal se zkušeným Polákem Zbigniewem Stawickým. Proti Brunclíkovi sice strávil v ringu všechna tři vypsaná kola, postupně lehce odcházel fyzicky, výhru ale mohl slavit také tentokrát. A ve váze do 84 kg roste české K-1 skutečně slibný talent.

Jediný knockout viděli fanoušci v supertíze opět dle pravidel K-1. Viktor Pavlíček si pro debut v tomto odvětví vybral hodně silného protivníka – Davida Vinše. A ten mu za odvahu ve druhém kole patou z otočky málem zlomil polovinu žeber. Nakonec z toho byla „jen“ přesně trefená játra, která znemožnila Pavlíčkovi pokračovat dál (kdo zažil, ví, jak nepříjemný takový úder je). Vinš si tak do své sbírky připsal další cenný skalp.

Ještě jeden duel K-1 našlapaná Lucerna viděla. Potřetí si to rozdali slovenský nezmar Vladimír Idrányi a domácí Daniel Vítovec. Dosud to měli 1-1 na zápasy, třetí měl rozhodnout. Jenže po třech kolech bitvy ve váze do 84 kg jasno nebylo.

Musel tak následovat „extra round“, po kterém slavil Idrányi, tento souboj ale prostě a jednoduše poraženého neměl. Ostatně to oba potvrdili svými proslovy po zápase přímo v ringu. Vítovec si z prohry u rozhodčích nic nedělal, vítěz mu pak opakovaně poděkoval a ocenil jeho kvality.

Vzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip ŠkeříkVzpomínka na Míru Peka / zdroj foto: Filip Škeřík

V hodně emotivním duelu v thajském boxu ve váze do 73 kilogramů pak zúročil Jiří Apeltauer, velký to kamarád Míry Peka, své obrovské zkušenosti a zdolal 3-0 na body o hlavu vyššího Slováka Martina Čermáka, který ale působil mnohdy dojmem, že chce českého veterána spíše uválet než zbít.

Titulové vrcholy měla letošní Lucerna v boxerských duelech.

Nejprve se o ten v lehkém velteru utkali Jan „Kačer“ Holec (9-4-1, 5 KO) a Miroslav Šerban (10-1, 5 KO). Po prvním vyrovnaném dějství začal Šerban, který má v rukou více jak 250 amatérských zápasů, zvyšovat tempo a byť v otočeném gardu boxující Holec ukázal velkou odolnost a skvělou kondici, na svého soupeře po zbytek duelu vymyslet nic nedokázal.

Šestadvacetiletý rodák z Kroměříže tak po hladké výhře 3-0 na body může zaslouženě slavit pás mistra republiky a duel s plzeňským Josefem Zahradníkem by se mohl stát ozdobou roku 2018 na české boxerské scéně.

Následně se o pás ve střední váze utkali David Bauza (6-6-3, 3 KO) a Vladimír Říha (10-4, 5 KO). Druhou bitvu mezi X Gymem Praha a zlínským klubem začal lépe domácí bijec. První dvě kola se boxovala více v jeho režii, jenže od třetího Bauza zabral, a byť poslední dvě dějství patřila opět Říhovi, mohla zlínská „Kočka“ slavit senzační zisk titulu.

Titulu, po kterém ještě přímo v Lucerně zatoužil Anatolij Hunanyan (7-3-1, 4 KO).

Lepší pozvánku a přání všeho nejlepšího do Nového roku 2018 si snad ani přát nelze...

David Bauza slaví titul / zdroj foto: Filip ŠkeříkDavid Bauza slaví titul / zdroj foto: Filip Škeřík

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze