Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vítej Danny! Garcia vstoupil do velterové divize demolicí Malignaggiho

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Malignaggi / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Malignaggi / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Stále neporažený je sedmadvacetiletý Američan Danny Garcia (31-0). Ten si v noci na neděli porazil v brooklynském Barclays Center s o sedm let starším krajanem Paulem Malignaggim (33-7), když mezi oba bojovníky vstoupil ringový sudí na konci devátého kola.

Byl to smutný konec bývalého dvojnásobného světového šampiona. Malignaggi, který naposledy stál v ringu loni v dubnu, kdy jej zničil ve čtyřech kolech Shawn Porter, neměl proti Garciovi žádnou šanci a souboj před více jak sedmi tisíci fanoušků se proměnil v postupnou demolici.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Nechci dělat rozhodnutí v emocích, ale tohle byl nejspíše můj poslední zápas. Pocházím odsud a pokud se mám rozloučit, pak právě zde. Mám skvělou práci, u boxu zůstanu, je nejspíše na čase skončit. Snažil jsem se, bojoval, chtěl jsem něco vymyslet, nechtěl se vzdát, ale soupeř byl jednoduše lepší,“ prohlásil po zápase oblíbený Paulie, který se v posledních dvou letech postupně vypracoval na jednoho z nejlepších expertů televizí Showtime, CBS a Fox Sports.

Přestože je coby komentátor solidně placený, půl milionu dolarů za nejspíše rozlučkový zápas kariéry ale také není k zahození. „Pokud by byl můj syn, člen mé rodiny, nebo mého týmu, doporučil bych mu, aby skončil,“ doporučil mu odchod do důchodu i kouč a otec soupeře Angel Garcia.

Ten zároveň dodal, že byl na výkon svého potomka náležitě hrdý. „Já jsem také spokojený. Cítím se tak silný, tak silný. A co více, přišlo mi, že jsme silnější v devátém kole, než v tom prvním,“ přidal se sám bijec přezdívaný „Swift“, který za triumf zinkasoval 1,3 milionů dolarů. Dlužno dodat, že za očekávaný triumf.

Malignaggi se jevil s ohledem na jeho nečinnost i styl jako ideální vstupní souboj pro Garciův definitivní vstup do velterové divize, na který se již připravoval i dvěma posledními nepovedenými duely s Rodem Salkou a Lamontem Petersonem. „Nyní mohu být ale spokojený. Paulie je velký šampion a velmi nepříjemný bojovník, hodně lstivý,“ dodal Garcia.

Ten vedl u všech tří bodových po osmém kole (79-73, 79-73, 78-74) a přestože nakonec protivníka nedokázal knockoutovat – ostatně až Portera nikdo z jeho přemožitelů – ringový duel raději v dalším kole ukončil. „Nedokázal jsem používat svoji přední ruku,“ hlesl Malignaggi, jehož levačka byla považována za jednu z nejnepříjemnějších v historii. „Snažil jsem se, ale nešlo to. Myslím, že to ringový udělal správně,“ přidal.

A zatímco on sám nyní přemýšlí o definitivním odchodu do důchodu, Garcia vyhlíží titulové souboje ve velterové váze. Už nyní se údajně nabízí zmíněný Porter, nebo další neporažený americký talent Keith Thurman. „Koho mi Al Haymon určí, s tím se utkám,“ řekl na toto téma Garcia. S ohledem na fakt, že všichni tři patří pod křídla mocného manažera, nejsou tyto duely vyloučené.

Ve druhém taháku večera neměl problém obhájit Daniel Jacobs (30-1) svůj titul mistra světa WBA ve střední váze, když krajana Sergia Moru (28-2-4) dokázal jako první knockoutovat a to už ve druhém kole. I přes vítězství nejsou Jacobsovy aktuální možnosti příliš zářivé – případný duel s Gennadijem Golovkinem téměř nepřichází v úvahu, zbylý šampion této divize Miguel Cotto se dle očekávání domluvil na listopadovém trháku se Saulem Alvarezem.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze