Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dorticos brutálně zničil Kudrjašova. Jeho promotér se ostře opřel do fanoušků

  • Napsal Antonín Vavrda

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.comSAN ANTONIO – Měla to být brutální řežba, která skončí před limitem. A tak se i stalo. Kubánec Yunier Dorticos (22-0, 21 KO) i nadále proplouvá profesionální křížovou vahou bez zaváhání, když v sobotu v noci zničil v rámci World Boxing Super Series Rusa Dmitrije Kudrjašova (21-2, 21 KO) během necelých dvou kol.

Navzájem si slibovali knockouty. A tak nějak se s tím také počítalo. Na to, že tento duel skončí na body, si mohl vsadit jen šílenec.

A už od prvního kola bylo vidět, že dvanáct kol Dorticos a Kudrjašov boxovat nebudou. Dva jednatřicetiletí „řezníci“ se do sebe po začátečním oťukování řádně zaklesli a začala bitva „padni, komu padni“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V ní ale měl více sil a rychlosti Kubánec. A navrch získal překvapivě brzo.

Už v první polovině druhého dějství dokázal „Ruské kladivo“ pořádně osekat a zatlačit do provazů základní kombinací přední-zadní rovná, aby po polovině kola práci dokončil.

Kudrjašov chtěl vyslat svoje obávané kladivo z přední ruky, jenže promáchl a než se stihl srovnat, přistál mu na bradě čistý úder Dorticose.

Konec, byť se ruský bohatýr zvládl postavit na nohy, ty mu příliš nesloužili, a ringový jej správně odmával. „Čekal jsem to delší. Ale když jsem ho trefil čistě na čelist, bylo mi jasné, že bude konec. Plánem bylo využívat moji pravou rukou v přímých úderech a to vyšlo. Chtěl jsem přinést do ringu skutečné zemětřesení, hurikán a to jsem také udělal,“ pronesl po čtvrtfinálovém duelu v rámci boxerské Ligy mistrů – WBSS – Dorticos.

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem velmi zklamaný, protože jsem byl kvalitně připravený. Jsem ale v křížové váze, kde může rozhodnout jeden úder. A tentokrát jsem tento jediný úder inkasoval já. Myslel jsem, že bych se mohl postavit, ale rozhodčí se rozhodl duel zastavit a já jeho rozhodnutí respektuji. Očekával jsem, že to budu já, kdo vyhraje, ale musím mu vzdát hold a respekt. Byl lepší,“ přidal se poražený.

Ten to okamžitě slízl na sociálních sítích a také od ruských novinářů, dle kterých prostě a jednoduše na podobný turnaj nemá dostatečné kvality a to především v defenzivní činnosti. Někteří ale zároveň poukazují, že za to tak úplně nemůže Kudrjašov, ale že jde o zažité věci, které už nelze příliš měnit.

„Já ale nebudu soudit, kde udělal Dimo chybu, od toho jsou trenéři a nejdříve si vyslechnu jejich názor. Věděli jsme, že tento duel takto skončí, nejspíše v první polovině vypsaných kol, ale jen jsme věřili, že vyhrajeme my,“ zastal se svého chráněnce, který disponuje mimo jiné vysokoškolským diplomem z ekonomie, promotér Andrej Rjabinskij.

Ten následně okomentoval také dění na sociálních sítích. „Zajímavé. Když Dima vyhrával, byl pro vás všechny hrdina a nezničitelný, jakmile prohrál, okamžitě na něj kydáte hnůj. Jste skvělí, boxerští fanoušci. Bohužel, zlí a špatní lidé chyby neodpouští. Ale bez porážky nejsou výhry. Nikdo nejsme bezchybní, tedy až na vás, vy dokonalí fanoušci a mistři všeho,“ napsal na svůj instagramový účet.

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

A co nyní s oběma bojovníky bude. Dle ruského boháče se Kudrjašov vrátí do ringu v první polovině roku 2018, Dorticos – mimo jiné také regulérní šampion WBA v křížové váze – se může těšit na leden, či únor 2018, kdy jej bude čekat semifinále WBSS.

V něm narazí na lepšího z rusko-polské dvojice Murat Gassijev (24-0, 17 KO), který je úřadujícím mistrem světa federace IBF, Krzysztof Wlodarczyk (53-3-1, 37 KO). Ti se utkají na americké půdě 24. října. „Vím, že chci bojovat s Gassijevem. Vím, že mě sleduje. A já sleduji jeho. Jestli se postará o svoji nejbližší výzvu, rád bych se s ním utkal,“ řekl ke svému případnému dalšímu duelu Dorticos.

A podobně naladěný je také Gassijev. „Samozřejmě jsem tento duel sledoval. Co mohu říct? Dorticos udělal svůj domácí úkol lépe, myslím, že hodně studoval porážku Kudrjašova s Durodolou. A dokázal z ní vytěžit maximum. Dima se přestal pohybovat, spoléhal na svoji odolnost a to se mu nevyplatilo. Doufám, že je v pořádku zdravotně a že bude pokračovat,“ řekl stále teprve třiadvacetiletý ruský neporažený talent.

Dočkají se on a Dorticos svého vzájemného střetu? A jak na to zareaguje WBA, která má v této váze i svého super-šampiona, kterým je další Rus Denis Lebeděv? Toho navíc Gassijev loni v prosinci porazil, o pás WBA se ale v tomto souboji nebojovalo.

Pravidlem totiž bývá, že ve chvíli, kdy se boxuje sjednocující souboj, vítěz se stává právě „super-šampionem“ WBA. Využije federace této situace k prvnímu kroku v plnění svého slibu, že bude mít v každé váze jen jednoho mistra světa?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU YUNIER DORTICOS VS. DMITRIJ KUDRJAŠOV

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Dorticos vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze