Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Bivol udělal, co musel. A nyní vyhlíží lepšího z dvojice Beterbijev-Gvozdyk

  • Napsal Antonín Vavrda

Bivol vs. Castillo / zdroj foto: Boxingscene.comBivol vs. Castillo / zdroj foto: Boxingscene.comCHICAGO – Rus Dmitrij Bivol (17-0, 11 KO) s přehledem obhájil pás šampiona WBA v polotěžké váze, když v noci na neděli v Chicagu přejel Dominikánce Lenina Castilla (20-3-1, 15 KO) hladce 3-0 na body (120-107 a 2x 119-108). I on ale moc dobře cítí, že už by to chtělo větší, daleko větší bitvu...

„Možná někdo může říkat, že jsem nudný bojovník, nebo něco podobného. Ale snažím se vyhrávat své zápasy a já je vyhrávám. Kdo se mnou chce bojovat? Kdo se chce pokusit mne porazit?“ pronesl ostře po zápase osmadvacetiletý talent z Kyrgyzstánu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dlužno dodat, že má na svá slova právo. Světový box sleduje cestu Vasyla Lomačenka, Alexandra Usyka, který na stejném galavečeru zničil Chazze Witherspoona, ovšem i ta Bivola je parádní. Stejně jako dalšího krajana Artura Beterbijeva.

O prozatímní pás šampiona WBA bojoval Bivol už ve svém sedmém duelu, ex-mistru světa Felixi Valerovi nedal ve dvanácti kolech šanci. Poté jej nehájil pouze dvakrát, proti Ukrajinci žijícímu v Praze Jevgeniji Machtějenkovi a Američanovi Cedriku Agnewovi, kteří nebyli v době duelu v ratingu (Machtějenko byl tehdy náhradníkem za zraněného plánovaného protivníka).

Ruský bijec zničil i Sullivana Barreru, Isaaka Chilembu, Jeana Pascala či Joa Smitha Jr. Až na prvně jmenovaného je neknoutoval, ale přejel tak, jako naposledy Castilla. Často i s jedním počítáním, leč na to definitivní KO ani jednou nedošlo.

„Je opravdu hodně dobrý a tvrdý. Věděl jsem, že má kvalitní kontry, proto jsem se ale na nich snažil sám pracovat. A vyšlo to skvěle,“ vrátil se ještě Bivol do zápasu s Castillem, respektive do šestého kola, kdy jako první poslal Dominikánce do počítání.

Ten se z něj postavil, bojoval dál, ale neúspěšně. Rus jasně dominoval, trefil 188 úderů z 652, zatímco poražený jen 98 ze 426. Na druhou stranu. V kolonce „power punches“ byly statistiky trochu jiné: Bivol 70 trefených ze 139, Castillo 77 z 223. Kdo se snažil druhého sestřelit, a kdo zápas kontrolovat, není třeba dodávat.

A kdo uspěl už také ne. Sám vítěz cítí, že musí ale porážet zvučnější soupeře. Proto se tento pátek objeví ve Philadelphii, kde si to o pásy IBF a WBC v této váze rozdají jeho krajan Artur Beterbijev a Ukrajinec Alexander Gvozdyk. Bitva neporažených bijců se očekává s velkým napětím. A nejen mezi fanoušky a experty.

„Chci se zapsat do historie boxu. A proto musím bojovat s těmi nejlepšími. Takže proti dalším šampionům, i když je to těžké, protože ne vždy se naše tužby a možnosti potkají. Teď by to možné bylo, naše duely dělí šest dní. Uvidíme, jak to dopadne, pak si sednu se svým týmem a probere všechny možnosti,“ přidal Bivol, který patří Matchroom Boxing (společně s Andrejem Rjabinským) a DAZN. Zmíněná dvojice pak Top Rank Boxing a ESPN.

Je tu ale ještě jedna cesta, byť ta bude také velmi komplikovaná. 2. listopadu se do sebe pod hlavičkou DAZN zaklesnou Canelo Alvarez a zbývající šampion polotěžké váhy Sergej Kovaljov, který ale dlouhodobě patří také Top Ranku/ESPN a do nové platformy by si měl odskočit jen pro tento „big money fight“. Otázkou je, co bude poté.

„Určitě mne Kovaljov zajímá, ale uvidíme, co bude v jeho duelu s Canelem. I ten by byl pro mne zajímavý, jsem vyšší, mám dobré boxerské dovednosti, dostatek zkušeností, on je jedna z nejlepších středních vah současnosti. Kdyby chtěl, nebo kdokoliv jiný, mohu jít i do super střední váhy. Opravdu nejsem velká polotěžká váha, neměl bych problém shodit,“ dodal Bivol.

Čeho se nakonec dočkáme? Za pár dní možná budeme chytřejší...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DMITRIJ BIVOL VS. LENIN CASTILLO

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze