Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Zápas roku knockoutérů v kříži? Málem padlo dvojité KO, slaví Makabu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Makabu vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.comJEKATĚRINBURG – Většinu zápasů nedělního galavečera postavila stáj RCC Boxing Promotions pro své hvězdy, kterých jen v křížové váze představila celkem pět. Ten hlavní ale takový nebyl. A hned v něm došlo k překvapení na úkor domácího boxera, když Dmitrij Kudrjašov (23-3, 23 KO) prohrál s Ilungou Makabuem (25-2, 24 KO) z Konga. Ringový Hector Afu brutální bitku zastavil v pátém kole.

„Boxuj, nebojuj s ním. Boxuj, využívej svých paží,“ znělo vlastně od druhé pauzy v každé v ruském rohu, kam chodil svému kamarádovi radit také bývalý světový šampion Grigorij Drozd. Nic nebylo platné, třiatřicetiletý Kudrjašov byl v tu chvíli už ve svém vlastním světě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Špatně pro něj, skvělé pro fanoušky. Ti totiž viděli jednu z nejlepších bitev letošního roku. Co na tom, že trvala jen necelých pět kol.

To úvodní sice bylo na poměry obou knockoutérů, kteří před limitem vítězí i prohrávají (z 53 duelů v jejich kombinovaném rekordu skončil na body jeden jediný), hodně opatrné, ovšem od druhého do toho oba řádně dupnuli.

Vše odstartovalo menší zaváhání Makabua na konci druhé minuty druhého kola. Jenže ten celou situaci a tlak „Ruského Kladiva“ dokázal otočit ve svůj prospěch a dostat rivala do problémů. A do konce i na podlahu ringu.

Jenže na ní jen s obtížemi neskončil také on sám, jeho bradu totiž ze svého drtivého předního háku dokázal zasáhnout i Kudrjašov, a tak se Makabu do neutrálního rohu doslova dopotácel. To ale ještě ani zdaleka nebyl konec, posledních dvacet vteřin dějství se oba opět úspěšně přebíjeli, a jakýkoliv úder mohl být ten vítězný.

Makabu vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Makabu vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Makabu vs. Kudrjašov / zdroj foto: Boxingscene.com

Nebyl, hůře ale dějství zakončil ruský ranař a protivník žijící v Johannesburgu, zatímco jeho mladší bratr boxující těžkou váhu Martin Bakole na britských ostrovech, na cestu do svého rohu ukázal domácímu gesto vypovídající vše – bude to poprava!

A do třetího kola okamžitě vstoupil drtivě, nekompromisně a s chutí duel ukončit. To se mu ale nepovedlo, navíc několikrát dokázal dobře zasáhnout také Rus, a tak visel knockout ve vzduchu na obě strany.

Další popisování je zbytečné. Vlastně až do zmíněného konce probíhal duel pořád stejně – ostré přestřelky, Kudrjašov ukázal obrovskou vůli bojovat, přestože mu protivník zlomil nos a musel projít kontrolou sličné lékařky.

Doma, před zraky svých fanoušků včetně slavného krajana a rodáka z nedalekého Kopejsku Sergeje Kovaljova nechtěl padnout ani za nic. Jeho marný boj tak musel zakončit až ringový ve chvíli, kdy se dostával pod stále větší tlak Makabua. Hala ztichla, Afričan bouřlivě slavil.

„Pokud rozhodčí považuje ukončení zápasu za nezbytné, pak tak udělá. Ale vidíte na mé tváři, že je vše v pořádku,“ vyprávěl Rus po zápase s viditelně oteklým nosem a podlitinou pod levým okem. „Ahoj, tohle je tvrdý sport, dneska moje tvář a ruce tento test nezvládli,“ přidal následně vzkaz na svůj Instagram už ze šatny.

„Jsem zdrcený, protože jsem boxer a nesnáším porážky. Chci se omluvit všem těm, kteří mi přišli fandit a viděli mne prohrát. Nepočítal jsem s takovým výsledkem, ale holt jste to viděli sami,“ dodal na závěr ruský tvrďák, který ani třetí velký titulový zápas nezvládl (tentokrát byl ve hře volný pás WBC Silver), a je otázka, co s ním bude dál.

Jeho krajané, do jednoho neporažení nezaváhali, přestože Jurij Kašinskij (18-0, 16 KO) to měl s levorukým Francouzem Olivierem Vautrainem (14-2-1, 5 KO) těžší, než se čekalo, a nakonec slavil po deseti kolech sporně 2-0 na body (97-94, 96-94 a 95-95).

Až na body slavil také Jevgenij Romanov (13-0, 9 KO), který v jediném souboji těžkých vah porazil hladce 3-0 (3x 99-90) argentinského rivala Ariela Estebana Bracamonteho (9-3, 5 KO), přestože ten byl hned v úvodním dějství počítán.

Jevgeniij Tiščenko (5-0, 4 KO), Alexej Papin (11-0, 10 KO) a Alexej Jegorov (9-0, 7 KO) ale neponechali nic náhodě a všichni zapsali triumfy před limitem. Prvně jmenovaný poslední olympijský šampion v těžké váze v kole číslo jedna, jmenovci Papin s Jegorovem shodně v kole třetím.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze