Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Těžká nuda o volný titul v lehké váze. Easter s Barthelemym nakonec remizoval

  • Napsal Antonín Vavrda

Easter vs. Barthelemy / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Hlavním duelem galavečera v Cosmopolitan of Las Vegas byl střet o volný pás WBA v lehké váze mezi Robertem Easterem Jr. (21-1-1, 14 KO) a Rancesem Barthelemym (27-1-1, 14 KO). Ani jeden ho nakonec do své moci nezískal, jejich střet totiž skončil remízou.

„Bude to zápas plný akce, nemyslím si, že dojde až na body,“ předpovídal před duelem osmadvacetiletý Easter, který naposledy prohrál střet o dva pásy v této váze se skvělým krajanem Mikeym Garciou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zpět do ale sobotní noci, pro kterou se příliš dobrým prorokem neukázal. Spíše naopak.

Jeho souboj s o čtyři roky starším Kubáncem Barthelemym nudil. Hodně nudil. Dokonce i oba trenéry. „Musíš vyhrát toto kolo. Co je sakra s tebou?“ bouřil před dvanáctou tříminutovkou Joel Casamayor, jeho kouč a krajan.

Marně, Barthelemy vyslal za toto dějství 26 úder, trefil tři. Jeho soupeř? Také „bodoval“ třikrát, ovšem z celkem 35 pokusů. A podobná čísla nabízela vlastně všechna kola. V šesti z dvanácti se oba dohromady dostali nad 10 trefených úderů (maximálně na číslo 12).

„Myslel jsem, že je to vyrovnaný duel, ale také jsem věřil, že jsem ho vyhrál. Je to lstivý bojovník, který se držel dál ode mne, abych nemohl využít své síly. Byl jsem ale také chytrý a inkasoval méně než on,“ pronesl po duelu sebevědomě Easter.

Notnou dávky ironie se s ním dá souhlasit. Zatímco on trefil 54 ze 415 úderů, Barthelemy 52 ze 328.

Easter vs. Barthelemy / zdroj foto: Boxingscene.comEaster vs. Barthelemy / zdroj foto: Boxingscene.com

Easter vs. Barthelemy / zdroj foto: Boxingscene.com

„Tohle nebyl jeho zápas. Věděl jsem, že bude chtít být aktivní, ale já ho k ničemu vážnějšímu nepustil. Možná v devátém kole se snažil být aktivní, ale to je asi tak všechno. Myslím, že jsem měl vyhrát,“ zaznělo skrze tlumočníka od Barthelemyho.

Mimochodem, bodoví remízový titulový duel, který bylo hodnotit za trest, viděli následovně: Tim Cheatham 115-113 pro Eastera, Eric Cheek 115-113 pro Barthelemyho a Glenn Trowbridge 114-114.

S trochou nadsázky se tak dá říct, že udělali fanouškům i federaci WBA (a také menší IBO) službu tím, že duel vyhodnotili na remízu a díky tomu zůstaly oba pásy dál uvolněné. Za podobnou hrůzu si totiž označení mistr světa nezaslouží ani jeden.

Zároveň je ale lehce děsivé, co oba pronesli na závěr svých pozápasových proslovů.

„Chci odvetu. Potřebuji ten titul,“ zaznělo z úst Barthlemyho.

„Kdykoliv a kdekoliv to můžeme zopakovat,“ opáčil mu Easter.

Máme se tak „nač těšit“. Ostatně, posuďte sami...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ROBERT EASTER JR VS. RANCES BARTHELEMY

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze