Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tarver knockoutoval trenéra Klička, po kterém sám touží!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tarver knockoutuje BankseTEMECULA – Celkem třináct soubojů si přichystal Graig Goossen na první televizní galavečer stáje Goossen Promotions po smrti svého otce, slavného to manažera, Dana Goossena. Ve všech triumfovali favorizovaní boxeři, největší hvězdy pak své protivníky pořádně zbily.

George Blades (23-7) o téměř deset kilo překročil váhový limit polotěžké váhy, čímž přišel o honorář za souboj s mladým talentem Marcusem Brownem (13-0). Ten jej navíc vyprovodil na cestu domů tvrdým knockoutem už v prvním kole. Bývalý neúspěšný vyzývatel v boji o titul mistra světa neměl ostatně problém s váhovým limitem (stejně jako někteří jeho soupeři) poprvé.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Váhu naopak nemusí řešit dvě dvoumetrové hvězdičky Golden Boy Promotions – Dominik Breazeale (13-0) a Gerald Washington (15-0). Oba pokračují v demoličních cvičení, když si tentokrát v prvních kolech smlsli na Kolumbijci Epifaniovi Mendozovi (40-1-19), respektive Američanovi Miku Sheppardovi (22-1-18).

Začátek zápasu Tarver vs. BanksJe otázkou, kdo oba prověří dále. V obou jistě dřímá určitý potenciál, především dvaatřicetiletý Washington už ale nemá moc času na mydlení druhořadých protivníků a je pravdou, že z této dvojice je přece jen tím technicky horším boxerem. Jeho kariéra a styl se až nápadně podobá krajanům Sethu Mitchellovi (taktéž bývalému fotbalistovi) a Deontayi Wilderovi.

Dle žebříčku nezajímavějším duelem supertíh galavečera bylo už jednou odložené setkání bývalého vládce polotěžké váhy Antonia Tarvera (31-6) a Johnathona Bankse (29-1-3), který před pěti lety vyzval (neúspěšně) tehdejší šampiona křížové váhy federace IBF Tomasze Adamka.

Oba boxeři ale příliš papírové předpoklady nenaplnili a šest kol servírovali fanouškům bezbřehou nudu, z níž vybočovala v prvním a druhém dějství přesná levačka v obráceném gardu boxujícího Tarvera. A právě ta nakonec souboj v sedmém pokračování rozhodla. Banks chytil nejprve čistou bradu ze zadního crossu, následoval Tarverův hodně protažený direkt a trenér Vladimira Klička se ocitl na podlaze ringu.

Tarver slaví vítězství nad BanksemZ ní se sice zvedl, nažhavený Tarver ale o pár vteřin později svojí práci dokončil. Vzkaz, který ihned po konci vyslal do televizních kamer nebylo těžké překládat: „Kličko!" Právě po svěřenci dvaatřicetiletého Bankse, který ještě před zápasem tvrdil, že má stále hlad bojovníka a rozhodně nehodlá končit s kariérou, totiž o čtrnáct let starší Američan touží.

Důvod? Chce překonat rekord George Foremana, kterému bylo 45 let, 10 měsíců a pět dní, když knockoutoval Michaela Moorera a stal se nejstarším mistrem světa těžké váhy. Je otázkou, jestli ale vůbec má Kličko zájem pomstít svého kouče a jaké by měl Tarver proti o hlavu vyššímu a více jak deset kilo těžšímu Ukrajinci šance.

Tak, či onak, má Tarver připravenou ještě jednu alternativu – vytáhlého krajana Deontaye Wildera. Také zde si ale bude muset počkat, toho totiž čeká za měsíc bitva o světový titul s kanadským pořízkem Bermanem Stivernem. „Pět zápasů za šest let, to není moc. Nyní to chci změnit, rád bych boxoval opět v prvním čtvrtletí příštího roku," dodal Tarver, pro kterého byl souboj s Banksem druhým za posledních 30 měsíců.

Ve vítězném návratu pokračuje další levoruký bijec – Austin Trout (28-2). Ten si v sedmi kolech souboje ve střední váze (boxeři nesplnili o půl kila limit lehké střední divize) poradil s neznámým Mexičanem Luisem Grajedou (18-2-4), poprvé po třech zápasech zvládl souboj doboxovat bez vlastního počítání a v příštím roce se tak mohou fanoušci těšit v jeho případě na daleko zvučnější soupeře. Jaké? Těžko říct, v lehké střední i střední váze je ale výběr kvalitních protivníků dostatečně široký!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTONIO TARVER VS. JOHNATHON BANKS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AUSTIN TROUT VS. LUIS GRAJEDA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze