Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO 'Tank' rozstřílel Ruize a chce zůstat aktivní. Lomačenko? Taky na něj dojde

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comCARSON – Další drtivé vítězství zapsal o víkendu mladý Američan Gervonta Davis (21-0, 20 KO). Ten už v prvním kole zdemoloval mexického veterána Huga Ruize (39-5, 33 KO) a může dál vyhlížet velké souboje. Třeba ten proti Ukrajinci Vasilu Lomačenkovi...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ne, nikdo nečekal dlouhou bitvu. Přesto 179 vteřin souboje se nečekalo. Jenže, když se „Tank“ z Baltimoru rozjede, těžko se dá zastavit. Zvláště, když soupeřem je muž, který poprvé boxuje o váhovou divizi výše, má za sebou měsíc starý desetikolový duel a je pro tuto noc náhradníkem za původně plánovaného krajana Abnera Marese.

„Hned jak mne začal trefovat, cítil jsem jeho údery. Jeho první trefa byla tak tvrdá. Jeho síla, velikost, to vše bylo na mě moc,“ přiznal bez vytáček čtyřiatřicetiletý ex-mistr světa pro Boxingscene.com.

„Mám za sebou hodně zápasů, kdy jsem ukončil duel v prvním kole, tentokrát holt byla řada na mně,“ přidal po expresním výprasku, za který zinkasoval 100 tisíc dolarů (vítěz bral rovný milion). „Neodpovídal mi, proto jsem to ukončil. Říkal jsem jim to v šatně, potřebuji na otázku reakci. Ale když jsem se ho zeptal, zda může pokračovat (španělsky), tak mlčel a jen se díval do země,“ vysvětlil ukončení duelu v poslední vteřině prvního kola ringový Jack Reiss.

Ruiz, kterému stihl o deset let mladší Davis za tu chvilku totálně rozbít nos, trefil pouze 3 z 19 úderů. Vítězi pak stačilo k triumfu 11 z 56.

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

„Chtěl jsem dnes dát fanouškům skvělý výkon. Věděl jsem, že to přijde, věděl jsem, že ho mám. A nechtěl jsem ho už pustit,“ usmíval se mladý dravec, kterého chválil trenér Calvin Ford i ochránce Floyd Mayweather.

„Změna soupeře i jeho výška nás nijak neovlivnila. Připravovali jsme na všechno. Věříme, že se Mares brzo dostane ze zranění a bude moct boxovat dál. A Gervonta? Ten ještě zdaleka neukázal vše. Pořád jste neviděli to nejlepší z 'Tanku',“ usmíval se Ford, který připomněl přezdívku svého svěřence.

„Je to ten správný člověk pro tuto chvíli pro box. Je šampionem, je to budoucí hvězda tohoto sportu, na kterého se bude jednou vzpomínat. Tak, jako na mně. Je novou tváří boxu. Je jako můj nejstarší syn, kterému se snažím radit a pomáhat,“ přidal se Mayweather, který chce Davisovi zajistit letos ještě minimálně tři duely.

A třeba i exhibici s japonským samurajem Tenšinem Nasukawou, kterého on sám na konci loňského roku totálně zpráskal během prvního kola a ani se nezpotil.

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Oba ale ví, že je tu boxer, kterého by s Davisem rádi vidělo v jednom ringu stále více fanoušků. Ukrajinec Vasil Lomačenko, další fenomenální levák, který je králem lehké váhy. Váhy, do které dříve, nebo později šampiona WBA (Super) v super pérové divizi také zamíří.

„Štve mně, jak ho všichni chválí. Myslím, že je toho až moc. Já jsem bojoval s Josem Pedrazou a zničil jsme ho daleko tvrději než on. Nechci ho ale jmenovat, protože si lidé pak myslí, že se chci na jeho kariéře přiživovat. Ale bavíme se o tom s Floydem a až přijde ten správný čas, tak se utkáme,“ pronesl Davis na adresu o šest let staršího rivala.

Kdy? To nyní nikdo neví. Lomačenko bude boxovat 12. dubna ve Staples Center v LA, jméno soupeře není zatím známo. Davis by se měl vrátit do ringu v květnu, nebo červnu doma v Baltimoru. A zájemci? Třeba velezkušený Javier Fortune (34-2-1, 23 KO), nebo Andrew Cancio (20-4-2, 15 KO)...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GERVONTA DAVIS VS. HUGO RUIZ

Davis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Ruiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze