Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Šour padl, triumf slaví Fury. V dalším týdnu mají šanci Ducár a také Rácz!

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Šour / zdroj foto: Matchroom BoxingFury vs. Šour / zdroj foto: Matchroom BoxingMANCHESTER – Český šampion těžké váhy Pavel Šour (11-3, 6 KO) nájezd na britské ostrovy ve vítězství neproměnil. Manchesterské hradby odolaly, domácí obránce Hughie Fury (24-3, 14 KO) jej poslal dvakrát k zemi, během druhého počítání ve třetím kole přilétl do ringu z českého rohu ručník.

Nebyl to marný boj, ostatně proti sobě nastoupily dvě podobně stavěné těžké váhy. Ovšem zároveň bylo zřejmé, že stále teprve pětadvacetiletý Hughie Fury – bratranec slavnějšího Tysona – má už za sebou bitvy s Josephem Parkerem, Kubratem Pulevem či Alexandrem Povětkin. Byť prohrané, podobné zkušenosti za sebou o dvanáct let starší plzeňský „Pablo“ nemá. Ani s amatérskou kariérou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přesto se postavil domácímu favoritovi s otevřeným hledím, dokázal využívat svých dlouhých paží a bylo zjevné, že se snaží klinčy po svých útocích sebrat soupeři kyslík a kondici. Jenže zároveň Furymu vlastně od prvního úderu fungoval jeho zadní, dlouhý cross, jehož trajektorie není přímka, ale ruka dělá tak trochu „kopeček“.

A právě ten duel rozhodl. Už ve druhém kole jím trefil Fury svého rivala na ucho a ten se poroučel k zemi, ovšem do gongu Šour „přežil“. Po čtyřiadvaceti vteřinách třetího dějství ale přistál tento úder na hlavě českého šampiona těžké váhy znovu a ten se opět poroučel na plátno. Znovu se zvedl, ovšem z jeho rohu zamířil do ringu ručník a zkušený Steve Gray duel ukončil.

„Rok 2020 je pro Hughieho velmi důležitý. Věřím, že může opět bojovat o světový titul. V zápase s Povětkinem byl jeho výkon mizerný, ale kdo ví, jak to celé bylo (spekuluje se o nemoci, či zranění). Je extrémně mladý s velkým a šikovným týmem kolem sebe. V létě pro něj připravím velký zápas,“ pronesl po duelu promotér večera Eddie Hearn, který mladšího z klanu Fury zastupuje.

Pro český box ale našlapané dny nekončí. Už ve čtvrtek 12. března se představí v ruské Kazani proti domácímu ranaři Alexi Jegorovovi (10-0, 7 KO) policista z povolání, který na přelomu roku oslavil první přírůstek do rodiny, Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO).

A čerstvou informací budiž výlet slovenské jedničky napříč vahami – Roberta Rácze (22-2, 19 KO) –, který si to v kanadském Montrealu rozdá s místní hvězdičkou Lexsonem Mathieum (8-0, 7 KO). S mladým, teprve dvacetiletým talentem z tohoto města si to rozdá v deseti kolech o pás NABF v super střední váze.

Dopadne alespoň jedna z těchto bitev pro česko-slovenské barvy?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze