Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Smith je králem Liverpoolu, kráska Courtenayová i Cheeseman tvrdě narazili

  • Napsal Antonín Vavrda

Smith vs. FowlerSmith vs. FowlerPRAHA – V sobotu večer se opět rozbouřila liverpoolská Echo Arena. Galavečer DAZN a Matchroom Boxing nabídl skvělé podívané. Včetně hlavního chodu mezi Liamem Smithem (30-3-1, 17 KO) a Anthonym Fowlerem (15-2, 12 KO).

V hledišti nechyběl například ani Rus Magomed Kurbanov, který v květnu kontroverzně a těsně doma v Jekatěrinburgu Smitha dokázal porazit. A který si na stejné místo nyní pozval dalšího ex-mistra světa, Patricka Teixeiru (31-2, 22 KO). Pokud by si poradil i s ním, není vyloučena odveta.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

I když sám Smith má nyní jiné plány – jeho cíl se jmenuje Jessie Vargas (29-3-2, 11 KO). „Doufám, že se toho zápasu fanoušci i já dočkáme,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru nový šampion WBA International v super velterové váze.

Titul získal díky působivému triumfu nad krajanem a velkým liverpoolským rivalem Anthonym Fowlerem. Ten jej v úvodu souboje dokázal dostat do problémů, roztrhl mu obočí, ale nakonec to byl právě synovec slavného liverpoolského kanonýra Robbieho Fowlera, který se ocitl na podlaze ringu.

To se psalo páté kolo a od té chvíle razance a sebevědomí bijce přezdívaného „Mašina“ odešly pryč daleko mimo Echo Arenu. „Věděl jsem, co mě čeká, že to bude vyrovnaný a že je Fowler nebezpečný v úvodních šesti kolech, kdy je ještě hodně čerstvý, plný sil. Ale celou dobu jsem mluvil o tom, že rozhodnou zkušenosti z profesionálního ringu. A také moje brada, která odolala i daleko tvrdším protivníkům,“ usmíval se člen velkého boxerského klanu Smithů.

Jeho slova se v souboji potvrdila. Ano, Smith už třikrát v kariéře prohrál, ovšem s Kurbanovem velmi těsně, s mexickým talentem Jaimem Munguiou, který už je ve střední váze, to také nebyl špatný výkon a jeho krajan Canelo Alvarez sice ex-mistra světa knockoutoval, nikoliv ale na bradu, ale skrze spodky.

„Začal jsem pomalu, ale pak jsem myslím odvedl skvělou práci. Myslel jsem, že bude konec už v pátém kole, ale on ukázal, že je tvrďák. V dalších kolech jsem se ale trochu utrhl ze řetězu a dokončil to v osmém. Věděl jsem, že musím dnes vyhrát. Hlavně kvůli sobě, protože, kdybych padl, byl konec,“ dodal třiatřicetiletý svěřenec Joa Gallaghera.

Místo konce kariéry naopak může vyhlížet další výzvy. Pokud by nevyšla ta zámořská, nikde není psáno, že by si to nemohl rozdat s Troyem Williamsonem (17-0-1, 13 KO). Mezi profesionály nepříliš známý bijec, který má ale zkušenosti z amatérského ringu včetně WSB (byť v ní pokaždé prohrál, ale dvakrát například s fenomenálním Kubáncem Arlenem Lopezem), šokoval v ostré a drsné bitvě (jak jinak v případě „The Big Cheese“) triumfem nad Tedem Cheesemanem (17-3-1, 10 KO).

Deset kol přetahované a přestřelek nakonec zakončil tvrdý levý hák, kterým šestadvacetiletého bijce z Londýna uspal a mohl se radovat ze zisku pásu britského šampiona v super velterové váze. A momentálně je dle BoxRec.com v této váhové kategorii ostrovní dvojku. Za Smithem...

Místo slávy se první obhajoba titulu WBA v bantamové váze stala pro Shannon Courtenayovou (7-2, 3 KO) noční můrou. Nejprve v pátek nesplnila váhu a to tak, že výrazně, limit 53,5 kilogramů překročila o 1,2 kila. Následně se nebyla schopna popasovat se stylem už šestatřicetileté Američanky Jamie Mitchellové (7-0-2, 4 KO), který nakonec po deseti kolech mohla slavit senzační, leč zasloužené vítězství 2-0 na body.

Osmadvacetiletá bojovnice přezdívaná „The Baby Face Assassin“ tak má o čem přemýšlet. Podobnou nečekanou překážku v kariéře bývalé barmanky z Watfordu, která je velkou kamarádkou Anthonyho Joshuy, totiž musela vstřebat už loni v srpnu, kdy ji jasně přeboxovala Rachel Ballová.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze