Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Shieldsová zbila 'babču' Nelsonovou. A teď nakopu zadek Hammerové, tvrdí

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeNEW YORK – Americká boxerka Claressa Shieldsová (5-0, 2 KO) zvládla s přehledem také svůj pátý profesionální duel, ve kterém si poradila s neporaženou krajankou Tori Nelsonovou (17-1-3, 2 KO) a obhájila své tituly WBC a IBF v super střední váze. Další soupeřka? Dle všeho Němka Christina Hammerová (22-0, 10 KO).

Je první Američankou (ženu či mužem), která vybojovala olympijská zlato na dvou olympiádách (dvě zlata má také Oliver Kirk, ten je ale získal na jedněch hrách v roce 1904). Je první boxerkou, která bojuje hlavní duel na prémiové kabelové televizi (Showtime).

VÍCE O CLARESSE SHIELDSOVÉ:

A také je stále neporaženou. „Schytala všechno, co jsem chtěla. Opravdu jsem se ji snažila sundat,“ řekla po desetikolové titulové výhře stále teprve dvaadvacetiletá boxerka. „Byla to těžké soupeřka, ale mnohokrát jsem viděla mezery v její obraně. Zároveň chodila hodně hlavou napřed, nechtěla jsem se zbytečně zranit,“ pokračovala v hodnocení jasné bodové výhry (všichni tři rozhodčí ohodnotili souboj 100-90).

Statistiky ji dávají za pravdu. Mladá bojovnice trefila 186 úderů ze 425, její o jednadvacet let starší soupeřka 70 ze 348. A čísla tentokrát jen potvrdila to, co viděli fanoušci v televizi i v aréně. Favorizovaný „T-Rex“ byl vyjma první minuty celého duelu jasně lepší, od poloviny souboje měla Nelsonová, která má syna ve věku Shieldsové, velké problémy s jejími tvrdými údery.

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: Showtime

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: Showtime

Několikrát to vypadalo na předčasný konec, včetně sedmého kola, které sama obhájkyně titulu tipovala coby finálové. Byť právě v této dvouminutovce si také ona naběhla na tvrdý úder Nelsonové a dostala se na chvíli do provazů. Z nich se ale dostala pevnou obranou a tvrdým kontrem.

Obojí se jí bude hodit také v dalších duelech, nejspíše v dubnu a srpnu. V jednom z nich by se měla postavit německé hvězdě Christině Hammerové (22-0, 10 KO), vládkyni střední váhy. Ta se měla na galavečeru představit v ringu také, jenže se nestihla vyřídit její pracovní víza, a tak zůstala opět (stejně jako při posledním souboji Shieldsové proti Nikki Adlerové) jen v hledišti.

„Myslím, že se mě bojí, nechce se mnou bojovat. To je můj názor. Měla tu dnes bojovat, ale nechtěla a raději se vymlouvá na víza. Nechtěla, abych ji viděla v akci. Bojí se mě, je ze mě nervózní,“ usmívala se v pozápasovém rozhovoru směrem s německém rivalce. „Nakopu ten její hezký zadek. Myslí si, že je lepší než já. Nemohu se dočkat až ji vyvedu z omylu,“ dodala.

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: Showtime

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: Showtime

Jejich souboj by se měl uskutečnit ve váze Hammerové, sama Shieldsová už před pátečním duelem potvrdila, že chce postupně ovládnout střední i lehkou střední váhu. V ní by se ráda utkala se současnou boxerskou královnou Cecilií Braekhusovou (32-0, 9 KO) z Norska, která má v držení tituly všech čtyř prestižních federací ve velterové divizi.

„Je zábavná, myslím, že to bude skvělá kombinace, když se potkáme na jedné kartě a také v jednom zápase. Nemohu se už dočkat toho, až se představím fanouškům v zámoří, až jim ukážu, co umím. To bude nejlepší zápas historie ženského boxu. Bude to zábava. Je čas připomenout všem, že jsme tu také,“ reagovala na slova Shieldsové vytáhlá sedmadvacetiletá Němka.

Zdá se, že i fanoušci ženského boxu se mají letos nač těšit. Kromě této rivality je zde ještě zmíněná Braekhusová, která koketuje s možností zápasu proti hvězdě UFC Cris „Cyborg“ Justinové, na britských ostrovech se pak nacházejí další zajímavá jména v čele s Nicolou Adamsovou či Katie Taylorovou.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA VE VERONĚ NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CLARESSA SHIELDSOVÁ VS. TORI NELSONOVÁ

Shieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: ShowtimeShieldsová vs. Nelsonová / zdroj foto: Showtime

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze