Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Serranová rozdrtila také Hardyovou a hledá Taylorovou. Na váze ji nezáleží

  • Napsal Antonín Vavrda

Serranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom BoxingSerranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Portoričanka Amanda Serranová (37-1-1, 27 KO) pokračuje v budování odkazu nejúspěšnější boxerky historie. V noci na sobotu zdolala v Divadelním sále Madison Square Garden domácí Heather Hardyovou (22-1, 4 KO) hladce 3-0 na body (2x 98-91 a 98-92).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Slibovala dvacet minut ostré řežby a svůj slib splnila. Sedmatřicetiletou americkou veteránka zasypávala od úvodních vteřin sprškou úderů a zastavila se až závěrečným gongem. Hardyová sice dokázala odolávat, ukázala své obrovské srdce, pás šampiony WBO v pérové váze ale ubránit nedokázala.

O šest mladší Portoričanka k němu přidala také prozatímní titul WBC a znovu měla důvod k úsměvům. „Byl to skvělý výkon. Heather je neskutečně tvrdá, bojovná. Z nějakého důvodu byla šampionkou. Přišla dneska bojovat, ale já byla tou lepší v ringu, ještě holt není na mé úrovni. Je válečnice, ustála všechna kola, ale na víc neměla,“ pronesla sebevědomě žena, která získala světové tituly v sedmi vahách.

A která prohrála pouze jednou, ve Švédsku s domácí hvězdou Fridou Wallbergovou. Tehdy se psal rok 2012. Na odvetu ale nikdy nedošlo, Walhbergová o rok později padla s Australankou Dianou Prazakovou, v ringu zkolabovala a s krvácením do mozku skončila v pouhých devětadvaceti letech v nemocnici. A také s boxerskou kariérou.

Serranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom BoxingSerranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Serranová, která podobně jako Hardyová žije v Brooklynu, ale nyní už nějaký ten pátek touží po jiné misi. Misi, která se dá nazvat: „Porazím Katie Taylorovou“.

Slavná Irka loni v říjnu zničila její starší sestru Cindy a od té doby se hodně nahlas mluví o tomto střetu. Ostatně duel Taylorové se Cindy Serranovou měl pro obě dámy připravit půdu. Jenže zatím se tak nestalo. A to uběhl už rok.

A je téměř jisté, že v roce 2019 se tak již nestane. Hvězdná Irka totiž 2. listopadu bude boxovat v Manchesteru s Dominikánkou žijící v Řecku Christinou Linardatovou (12-1, 6 KO), šampionkou WBO v lehké velterové váze. Taylorová tak po sjednocení lehké divize touží po pásu ve druhé váhové kategorii.

„Vím o tom, takže uvidíme, co bude dál. Bez ohledu na váhu, já ji porazím kdykoliv a kdekoliv,“ nebrání tento posun rivalky Serranové v tom, aby chtěla naplnit svoji misi. Ostatně při svém putování vahami už držela pás také v této divizi. Shodou okolností také federace WBO. A to, když v září loňského roku porazil Argentinku Jamilu Esther Reynosovou.

„Máme dohodu, že by k zápasu mělo dojít za půl roku. Ale jak už jsem řekl, bude to v lehké váze. Amanda není velká holka, i dnes v noci byla tou menší. Nebudeme dávat všechny výhody jim. Takže ten zápas bude, ale o všechny čtyři pásy, co má Katie v lehké divizi,“ řekl manažer Serranové, Američan Lou DiBella.

Serranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom BoxingSerranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Serranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom BoxingSerranová vs. Hardyová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Dohodu mezi oběma stranami potvrdil také promotér Taylorové, Brit Eddie Hearn. „Amanda před zápasem s Heather podepsala smlouvu o duelu s Katie. Lou má další šampionku, která chce Katie, ale nyní touží po titulu ve druhé váze. Ale Katie nemá problém udělat lehkou váhu, nemá problém shodit ani do super pérové divize. Takže to nebude problém,“ pronesl šéf Matchroom Boxing.

Oba vlivní muži se shodli také na tom, kde by se měl duel konat. A to opět v Divadelním sále Madison Square Garden. „Nemyslím si, že zde někdy boxovaly hlavní duel ženy,“ usmál se Hearn. „S ohledem na portorickou menšinu v New Yorku to dává smysl,“ přidal se DiBella. Ostatně právě v tomto městě v minulosti velmi rád boxovat Serranové krajan Miguel Cotto, pro kterého byla hlavní aréně komplexu Madison Square Garden nejoblíbenějším zápasovým místem.

Najdou oba muži nakonec společnou řeč ve všech bodech smlouvy, nebo to dopadne jako když spolu jednali o zápase Anthony Joshua vs. Deontay Wilder?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU AMANDA SERRANOVÁ VS. HEATHER HARDYOVÁ

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze