Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Náhradník složil neporaženého: Nenech minulost určovat budoucnost

  • Napsal Antonín Vavrda

Jonnie Rice slavíJonnie Rice slavíPRAHA – Jonathan Rice (14-6-1, 10 KO) se v noci na neděli postaral na galavečeru Premier Boxing Champions (PBC) na celostátní televizi FOX Sports o prvotřídní překvapení, když v pátém kole ukončil neporazitelnosti Michaela Politeho Coffieho (12-1, 9 KO).

„Klíčem k životu je zlepšovat se každým dnem, který chodíte po této zemi. Takže, víte, chtěl jsem se prostě neustále zlepšovat, nechci, aby mi moje minulost diktovala budoucnost,“ zářil čtyřiatřicetiletý rodák z Columbie v Jižní Karolíně při pozápasovém rozhovoru pro Heidi Androlovou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To už měl za sebou vítězný taneček a oslavy se svým týmem. Nečekané oslavy. Vždyť původním hlavním hráčem pro tento galavečer byl zkušený, už devětatřicetiletý Gerald Washington (20-4-1, 13 KO). Právě ten se měl postavit o čtyři roky mladšímu Polite Coffiemu. Jenže „El Gallo Negro“ onemocněl koronavirem a tak vedení PBC shánělo náhradu.

Volba padla na Riceho. „Já ale nebyl náhradníkem. Čekal jsem na svoji příležitost. Byl jsem připraven někoho nahradit na poslední chvíli. Trénoval jsem každý den, mimo jiné s Michaelem Hunterem. Před tím, než mi před týdnem v pátek večer zavolali, tak jsem s ním odspároval dvakrát deset kol během toho dne,“ pokračoval zářící vítěz přezdívaný „Jonnie“.

Ten ještě v šatně před zápasem vtipkoval, když vytáhl z peněženky balík dolarovek a rozhazoval je po podlaze před televizní kameru. Po zápase se k tomuto vrátil: „Chystám se vydělat co nejvíce peněz. A také chci dělat pořádnou show, proto jsem tady.“

A samozřejmě chce sbírat výhry. Chce být jako spolukomentátor večera, jistý Lennox Lewis. „Ano, nemám žádný zázračný rekord, ale chci vás donutit, abyste mě sledovali. Abyste sledovali můj růst. Chci to všechno, chci to, co každý boxer, chci být mistrem světa,“ sypal ze sebe po triumfu, díky kterému si pozornost rozhodně zasloužil.

Favorizovaného bijce z Bronxu totiž porazil naprosto zaslouženě. Nešlo o žádný náhodný úder, ale postupnou demolici. Polite Coffie zkusil ve druhém kole gard, jenže mu to bylo k ničemu. Sice měl mít dle statistik delší rozpětí paží, opticky tomu ale byl v ringu jinak. Především dlouhá přední jeho rivala mu dělala obrovské problémy. A poté také zadní v crossu, které nestíhal včas nastavovat své levé rameno.

Už v polovině čtvrtého kola poprvé zavrávoral, začalo se mu zavírat levé oko. Ještě odolal. Jenže v pátém dějství postupně vadl a vadl a vadl, až jej po opakovaném tlaku soupeře a vlastní špatné obraně rozhodčí Eric Dali odmával. Rozbitý Polite Coffie chviličku protestoval, ale opravdu jen chvíli.

Jeho přemožitel právě v tu chvíli začal slavit. A kdo ví, možná slaví doteď...

„Hodně svých zápasů jsem prohrál, protože jsem se držel zpátky. Nevěřil jsem si. Mám kolem sebe ale skvělý tým, který mi věří. Je na čase, abych si začal věřit také,“ dodal Rice, než tanečním krokem opustil scénu. Je jisté, že po víkendu si rozhodně věřit bude. A bude zajímavé, koho mu promotéři postaví do cesty nyní.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze