Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Šálek i Bezvoda padli v Sheffieldu s favority TKO. A Konečný odtajnil své gala

  • Napsal Antonín Vavrda

Ali slaví vítězství nad ŠálkemAli slaví vítězství nad ŠálkemSHEFFIELD – Tenhle výlet na britské ostrovy se českému boxu nepovedl. Jak Tomáš Bezvoda (9-15, 6 KO), tak Tomáš Šálek (15-3, 13 KO) s domácími favority prohráli. Prvně jmenovaný si bude moct zlepšit náladu za měsíc, v ústeckém Clarion Congress Hotelu si to rozdá o český titul ve střední váze s Viktorem Agateljanem (9-1, 5 KO).

Velké naděje vkládali do svých vystoupení oba Tomášové z Čech. Na velmi solidně připraveném galavečeru pod otevřeným nebem v sheffieldském parku, kam se přišli fanoušci především bavit, vstoupil do ringu nejdříve Bezvoda.

VÍCE K TÉMATU:

Proti neporaženému Marku Jeffersovi (12-0, 4 KO) nezačal špatně, ale ve druhém kole se duel zlomil. Nejprve se dokázal třiatřicetiletý moravský ranař ještě šikovně z problémů dostat, jenže jen zlomek vteřiny po závěrečném gongu jej domácí talent poslal skvělým kontrem přímo na bradu na podlahu ringu.

Správně se nepočítalo, jenže necelá minuta odpočinku byla po hodně těžkém downu málo. Třetí dějství ještě Bezvoda zvládl, ale ve čtvrtém se mu začalo zavírat pravé oko a po další z delších kombinací duel ringový ukončil. Na první pohled možná lehce předčasně, na druhou stranu...

Jak už zmiňoval v našem streamu promotér, manažer a trenér Lukáš Konečný, na konec června chystá do Ústí další zajímavý galavečer. „Bude to velké, opravdu parádní zápasy,“ sliboval v úterý večer s lišáckým úsměvem. Zároveň odmítl říct jakákoliv jména.

Během pátku ale na BoxRec.com základ poslal. A hodně zajímavý základ. Bezvoda se už zpět ve střední váze utká o domácí titul v odvetě se svým starým známým i z amatérských let, Viktorem Agateljanem. Loni v září z toho bylo jasné bodové vítězství ústeckého bijce, pokud se dokáže znojemský rodák dát pořádně zrehabilitovat, může být pro něj být čtyřkolová bitva s Jeffersem vlastně skvělou přípravou.

Mimochodem, na severu Čech se představí v přípravném souboji také Vasil Ducár (9-4-1, 8 KO), česká profesionální jednička, nebo Tomáš Ivachov (4-0, 2 KO), kterého čeká duel už dnes v Plzni.

Ale zpět do Sheffieldu, mezi šestnáct provazů, které obklopovaly řady nadšených diváků. Jaký to rozdíl proti předchozím týdnům, měsícům. Více než roku.

Ostatně také na to se český obr těžké váhy těšil. Při nástupu působil koncentrovaně, výborně, stejně jako na startu zápasu. Přesně dle plánu tlačil na Aliho, zkracoval vzdálenost, dobře se pohyboval, trefoval spodky.

Jenže v jeho obraně našel muž, který se zatím nejvíce proslavil kousanci do těla Davida Priceho, za což schytal v dosud největším zápase kariéry diskvalifikaci, jednu důležitou skulinku. Zvedák mezi ruce. Tvrdý zvedák mezi ruce.

Nejprve jím ve druhém kole Šálkem otřásl, následně mu zlomil nos, aby jej poprvé poslal k zemi. Svěřenec Lukáše Konečného se dokázal zvednout, pokračoval v boji dál, nezastavilo ho ani zranění nad levým okem.

Až opět další tvrdý, opakovaný zvedák Aliho v kole číslo tři, který rozhodl. Zkušený rozhodčí Howard Foster českého bijce odpočítal a následně odmával, nenechal ho otřeseného pokračovat dál. Evropský pás IBF v těžké váze tak říká pane od pátečního večera Alimu, který si dle svých slov nyní troufá na odvetu s Pricem.

Zda ji dostane, teprve uvidíme, po ostudné prohře s krajanem z března 2019 ale v Sheffieldu předvedl jednoznačně nejlepší výkon. Výkon, který na velkou scénu rozhodně patří.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze