Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Ramirez se konečně dočkal KO coby šampion. A nyní chce vítěze WBSS

  • Napsal Antonín Vavrda

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Mexický talent Gilberto Ramireze (37-0, 25 KO) naprosto suverénně obhájil svůj titul WBO v super střední váze, když v noci na neděli zdolal v Bank of America Center v texaském Corpus Christi ghanského vyzývatele Habiba Ahmeda (25-1-1, 17 KO). Letos by měli fanoušci šestadvacetiletého Mexičana vidět v ringu ještě třikrát.

Zhruba 3200 diváků vidělo v hlavním zápase galavečera pod hlavičkou Top Rank a ESPN jednostrannou záležitost.

Pro důkaz není třeba chodit daleko. Sedmadvacetiletý ghanský boxer trefil za celý duel 22 ze 190 úderů. Ramirez jen v posledním šestém dějství 29 ze 67! V něm už Ahmed působil hodně odevzdaně a často se snažil před ataky šampiona utíkat přes celý ring bez jakékoliv snahy o vlastní iniciativu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Zurdo (přezdívka Ramireze) byl dneska lepší. Snažil jsem se, ale ve všem mne převyšoval. Jeho zkušenosti z velkých duelů rozhodly,“ hlesl smutný Ahmed, kterého před dalším výpraskem ochránil jeho roh a ringový rozhodčí.

„Vítězství před limitem je pro mě nesmírně důležité. Hodně jsme trénovali, aby to takto dopadlo, takže jsem rád, že to takto dopadlo. Snažil jsem se trefovat spodky i hlavu a věřil jsem, že to vyjde. Byl jsem trpělivý, a to se mi vyplatilo,“ usmíval se naopak vítěz, který potřetí obhájil svůj mistrovský pás. Poprvé pak nemusel bojovat plný počet z vypsaných kol.

Dlužno dodat, že Ahmed rozhodně nedosahoval kvalit Maxe Bursaka či Jesseho Harta. To bylo jasné už před duelem. A komu ne, tak to poznal hodně rychle v samotném zápase, ve kterém se Ghaňan v úvodu prezentoval sice dobrou obranou, ale směrem dopředu nebyl schopen nic kloudného vymyslet vlastně po celou dobu trvání souboje.

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.com

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.com

Tedy pokud nepočítáme atak, kdy hlavou roztrhl šampionovi ve třetím kole levé obočí. „Nebyl to problém, můj roh odvedl skvělou práci,“ pronesl dál spokojený vítěz, který by rád v budoucnu sjednotil super střední váhu.

„Chtěl bych na podzim bojovat proti vítězi World Boxing Super Series (WBSS), klidně se vydám pro další pás za oceán. Chci další šampiony, budu bojovat kdykoliv a kdekoliv. Věřím, že mi to Bob Arum zařídí,“ vyslovil celkem rezolutně své přání. Zmíněný zkušený promotér pak dodal, že Ramirez bude bojovat v květnu, září u protinožců a poté v prosinci.

Ramirez dokonce nemá problém stanout tváří v tvář šampionovi WBC této váhy. A to ani v případě, že jej po odvetě proti Ronaldu Gavrilovi (18-2, 14 KO) udrží americký mladík s mexickými předky David Benavidez (19-0, 17 KO). Oba úřadující mistři světa jsou totiž dlouholetí kamarádi.

„Máme toho proti sobě odboucháno hodně, známe se skvěle. A právě proto si myslím, že by to byl parádní duel, vím, co v nás je. S Davidem jsme přátelé, ale pokud by na to přišlo, nemám problém se s ním utkat v oficiálním souboji. Věřím, že Gavrila porazí a tentokrát před limitem. A pak se uvidí,“ dodal.

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.com

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.com

Moc dobře si uvědomuje, že duel proti šampionovi WBSS je reálný až na podzim. Do té doby může snít. A třeba i on se dočká druhého souboje se stejným soupeřem. Na sobotním galavečeru se představil také Američan Jesse Hart (23-1, 19 KO), se kterým se Ramirez utkal loni v září a byla z toho parádní řežba.

Devětadvacetiletý syn bývalého vyzývatele o titul mistra světa ve střední váze Eugeneho „Cyclona“ Harta za 88 sekund zdemoloval dalšího Ghaňana Thomase Awimbona (25-8-1, 21 KO). „Je to opravdu velké vítězství, hodně pro mne znamená, hodně tvrdě jsem se na něj připravoval,“ řekl po zápase Hart, který afrického bijce zdolal jako první před limitem.

A to navzdory tomu, že se musel obejít bez nemocného otce, který zůstal doma v Philadelphii. Následně vyslovil to, co vlastně všichni v hale i u televizních obrazovek čekali: „Nemohu spát, protože ta porážka je stále v mojí hlavě. Nečekal jsem, že nad tím budu tak přemýšlet. Musím se pomstít. Chci se na něj opět dívat tváří v tvář!“

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GILBERTO RAMIREZ VS. HABIB AHMED

Ramirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.comRamirez vs. Ahmed / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze