Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Protekce pro Canelo Team? Valdez zdolal Robsona, přestože nic nepřevedl

  • Napsal Antonín Vavrda

Valdez vs. RobsonValdez vs. RobsonPRAHA – Byla to pro něj hodně náročná první obhajoba titulu WBC v super pérové váze. Dlužno dodat, že si za stres navíc mohl Oscar Valdez (30-0, 23 KO) sám. A tlak na něj po výhře 3-0 na body (117-110 a 115-112) nad Robsonem Conceicaem (16-1, 8 KO) rozhodně neopadl.

Jestli do minulého týdne nikdo moc nevěděl, co je to fentermin, tak teď o této látce naopak vědí boxerští fanoušci snad všechno. A třicetiletý Oscar Valdez je v očích velké části z nich další z řad podvodníků, který následně tvrdí, že nic neudělal. Navíc patří do týmu kolem Canela Alvareze, který aktuálně platí za nedotknutelnou ikonu boxu. A který má taktéž dopingový škraloup, tři roky starý...

A právě čtvrtfinalista olympijských her v Londýně 2012 v noci na sobotu poprvé obhajoval svůj titul WBC v super pérové váze, který si vybojoval nádhernou knockoutovou výhrou nad nad krajanem Miguelem Bercheltem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Proti svému rivalovi z amatérského ringu, který jej v roce 2009 porazil ve finále Panamerických her, Robsonu Conceicaovi.

A měl prohrát i tentokrát. Skvěle takticky připravený Brazilec, šampion z domácí olympiády 2016, mu v první polovině z vypsaných dvanácti kol nedal čuchnout. V té druhé sice o trochu více, přesto dle autora těchto řádků i se sporným odečtem bodů za záhlavek po stopu (podobný faul o dvě kola dříve předvedl ale i Valdez) vyhrál pohodlně 115-112.

Ještě před oficiálním verdiktem – na stranu Robsona se přiklonilo také ESPN (114-113), či fanoušci na BoxRec.com (přes 40 z nich nabodovalo duel v průměru 115,21 ku 110,18 pro Brazilce).

Trojice bodových pod ringem byla jiného názoru: Stephen Blea byl nejspíše úplně na jiném zápase, v jiné zemi a možné i vesmíru, když viděl duel 117-110, dvojice Omar Mintun a Chris Tellez viděli souboj 115-112. Všichni shodně pro Valdeze.

„Mám za sebou těžký týden. Už jsem si toho prožil dost. Všichni chceme vítěze zápasu Jamel Herring – Shakur Stevenson. Pojďme to udělat,“ připomněl následně s pásem WBC přes rameno říjnový střet o titul WBO mezi Jamelem Herringem (23-2, 11 KO) a Shakurem Stevensonem (16-0, 8 KO).

„Myslím, že jsem ten zápas vyhrál, viděl to celý boxerský svět. Vyhrál jsem,“ reagoval zklamaný poražený, který natrefoval 141 úderů, zatímco jeho „přemožitel“ 83. V kolonce power punches pak zvítězil Robson v poměru 103 ku 64. A pozor, nikoliv snad jen díky větší aktivitě, byl i přesnější, procentuálně se dostal na 24, jeho protivník na 21.

Jenže na rozdíl od vítěze, jeho manažer neseděl během večera vedle Boba Aruma (Canelo Alvarez ano), na rozdíl od vítěze neměl i přes dopingový škraloup v kapse čerstvý, vylepšený kontrakt na další roky s promotérem večera Bobem Arumem...

Úderové statistikyÚderové statistiky

„Tohle je holt box. Nemůžu hrát jeho hru, musím hrát tu svoji. A na konci, podívejte se na jeho obličej a na můj. Na mém není nic vidět, jeho tvář je pořádně zdemolovaná, kdo ten zápas vyhrál?“ pousmál se na závěr jízlivě skrze tlumočníka Brazilec.

„Nejsem neuctivý člověk, on mě ale znevažoval, házel na mě špínu. Už jsem toho zažil dost, vyhráli jsme zápas, on mi tady řve do obličeje, přitom jsme dospělí chlapi sakra. Chápu, že může být naštvaný, každý chce být mistrem světa, ale neukazuj na mě, neřvi na mě, neplivej na mě, tento týden jsem si prožil fakt dost,“ reagoval nakonec ještě uraženě mexický bijec.

Na čí straně je pravda, se můžete ostatně přesvědčit sami níže...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze