Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Před Belmondem skulinu našel. Yoka slaví, stejně jako jeho rival Hrgovič

  • Napsal Antonín Vavrda

Yoka trefuje MilaseYoka trefuje MilasePRAHA – Byla to velká noc. Jak pro Francii, tak pro Tonyho Yoku (11-0, 9 KO). A také úspěšná pro Filipa Hrgoviče (13-0, 11 KO), který slavil v rakouském Klagenfurtu.

V pátek dopoledne proběhl ve francouzské metropoli pohřeb legendárního herce Jeana-Paula Belmonda. Večer pak „seděl“ na svém místě na kurtu Philippa Chatriera v tenisovém areálu Roland Garros, aby zde sledoval galavečer svého dalšího oblíbeného sportu – boxu. Ostatně sám slavný „Bebel“ v mládí opakovaně mezi šestnáct provazů vlezl.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Páteční noc to ale byl příběh především jeho krajanů. Následovníků. „Už dlouho na Roland Garros neslavilo tolik francouzských sportovců,“ poznamenal komentátor živého přenosu. Ano, triumfy zaznamenaly všechna velká domácí želízka.

Mathieu Bauderlique (21-1, 12 KO) se stal novým evropským šampionem polotěžké váhy poté, co Igora Michalkina (24-3, 11 KO) nepustil do osmého kola jeho roh a ringový rozhodčí. Bodování českého zástupce Pavla Hynka a dvou jeho kolegů tak bylo zbytečné.

Alespoň ale zkušený tuzemský sudí mohl stihnout nejen fotku s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, ale také další duely domácích hvězd. Souleymane Cissokho (14-0, 9 KO) obhájil pás WBA Inter-Continental ve velterové váze v pěti kolech, když knockoutoval Ismajla Ilieva (13-3-1, 3 KO).

A Tony Yoka (11-0, 8 KO), hlavní hvězda večera před osmi tisíci diváků – včetně „Bébela“ i Macrona –, pak sedm kol trpělivě čekal na svoji šanci, než předním hákem trefil čistě bradu v otočeném gardu skvěle boxujícího Petara Milase (15-1, 11 KO) a ještě do konce sedmého dějství ho stihl dorazit.

„Jsem tak hrdý, že jsem tu s vámi všemi mohl být. Byla to radost, užil jsem si to. Děkuji všem za vaše přivítání, za atmosféru. A říkám si, že bychom to mohli opakovat pravidelně každý rok,“ usmíval se po hodně cenném triumfu šampion Evropské unie. Že s ním potleskem fanoušci souhlasili, asi není třeba dodávat.

A bude zajímavé, zda si Yoka i jeho promotéři uvědomí, kdo, že to boxoval ve stejný den a de facto opravdu i ve stejnou dobu jako on. Duel Filipa Hrgoviče (13-0, 11 KO) s Markem Radonjičem (22-1, 22 KO) začal v na fotbalovém stadionu v Klagenfurtu zhruba o dvě minuty dříve. A také byl o hodně rychleji ukončen, což se ale tak trochu čekalo.

Bilance jeho černohorského protivníka budila respekt, postavení v ratingu ale ukazovalo na jeho skutečné kvality. Už ve druhém kole byl čtyřikrát na podlaze ringu, ve třetím pak jednou. Ano, ani jednou jej Hrgovič vyloženě neuzemnil, také proto možná ringový Jörg Milke pokaždé nechal pokračovat (byť to v prvních případech vypadalo, jako by chtěl nebohého Radonjiče trápit), jenže po třetím kole to rozumně zabalil jeho roh.

Radonjič sice ve třetím kole Hrgoviče provokoval, vypadalo to, jako by jej to teprve začalo „bavit“, na druhou stranu dostával regulérně nařezáno a byla jen otázka času, kdy by duel pro něj mohl dopadnout daleko hůře. Propast mezi ním a mistrem Evropy z amatérského ringu, kde vybojoval také bronz na OH 2016, byla obrovská.

Mimochodem, na stejných olympijských hrách se přes něj v semifinále dostal ke zlatu právě Yoka. Oba talenty těžké váhy figurují vysoko ve všech prestižních žebříčcích, oba shodně tvrdí, že se jich ostatní bojí. Federace IBF jim už jednou eliminační duel o právo vyzvat šampiona (zatím jím je Joshua) nabídla. Možná už je na řadě na ni kývnout, pokud se bude nabídka opakovat...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze