Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Taylorová toužící po hvězdách MMA i dravá Harperová, která chce Mayerovou

Taylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom BoxingTaylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Měl to být výjimečný galavečer a povedlo se. Trojlístek ženských duelů na galavečerů ve Wembley Arena v Londýně naplnil očekávání a hlavně: fanoušci se mohou těšit na věci příští...

Vytáhlá a stále relativně neznámá Rachel Ballová (7-1) si letos v létě vyšlápla v rámci jednoho z Fight Campů na favorizovanou Shannon Courtenayovou. Nyní už byla proti Argentince Jorgelině Guaniniové (9-2-2, 1 KO) tou pověstnou stranou A ona. Svoji roli zvládla na výbornou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

O hlavu menší soupeřku (175 cm ku 157 cm) jasně přeboxovala a v deseti kolech si došla k triumfu 3-0 na body (2x 99-91 a 99-92). A také prozatímnímu pásu WBC v super bantamové váze. Tedy pásu, který dlouho držela i v Česku velmi známá Keňanka Fatuma Zarika (před lety zde boxovala na gala Jaromíra Soukupa s domácí kráskou Marinou Krašeninnikovou). Pětatřicetiletá veteránka ale loni o pás přišla s mladou Mexičankou Jamileth Mercadovou (16-2, 5 KO).

„Jsem vděčná Matchroom Boxing za možnost pokračovat ve své kariéře a cestě. Byla jsem hodně sebejistá, využívala jsem svých delších paží. Byl to skvělý boj a už se těším na to, co bude následovat. Katie (Taylorová) a Terri (Harperová) jsou mi velkou inspirací,“ pronesla devětadvacetiletá Ballová, která poté mohla v klidu fandit krajankám.

Ostatně u Harperové (11-0-1, 6 KO) moc dobře věděla, co ji čeká. S dravou Thanderzovou (13-1, 5 KO) totiž sama před rokem a půl prohrála. Čtyřiadvacetiletá šampionka WBC a IBO v super pérové váze, která naposledy remizovala s Natashou Jonasovou (ta pochopitelně tentokrát duel sledovala coby expertka Sky Sports), tentokrát jasně dominovala.

O osm let starší Norka žijící ve Španělsku se absolutně nedostala do tempa, byť se o to hodně snažila. Její tlak byl ale postupem času více a více platonický a když ji v devátém kole chytila Harperová krásným úderem na spodek, bylo rozhodnuto. Thanderzová se snažila problémy rozdýchat, což se ji sice dařilo, inkasovala u toho ale obrovskou porci úderů. A ringový Victor Loughlin raději její trápení ukončil.

„Tohle je můj rok. Chápu, že po remíze s Tashou tady byly pochybnosti, ale myslím, že jsem nyní rozehnala. Napravila jsem to remízové zaváhání. A to jsem si ve čtvrtém kole poranila ruku,“ vyprávěla po duelu vítězka, která skutečně v neděli skončila se sádrou na ruce kvůli zlomeným kůstkám na ruce. A které od televizní obrazovky fandila maminka.

„Chytila jsem jí úderem na hlavu a rozbila nos. Viděla jsem, že ji to dělá problémy, že se jí špatně dýchá, tak jsem zkusila ten spodek a vyšlo to. V tu chvíli jsem věděla, jak to dopadne, snažila jsem se ji dorazit, ale rozhodčí to ukončil. Jsem ráda, že jsem navázala na knockouty z úvodu kariéry, je to dobré pro sebevědomí,“ dodala svěřenkyně Dannyho Wilsona, která vzápětí jasně deklarovala své tužby.

„Mikaelo (Mayerová), kde jsi?“ vyzvala poté od mikrofonu třicetiletou neporaženou Američanku, od konce srpna mistryni světa WBO v této váze. Ta reagovala podobně, jako na svoji poslední oběť, Polku Ewu Brodnickou: „Bacha na to, co si přeješ. Aby se ti tvé tužby nakonec nevyplnily...“

Zatímco mladou britskou pušku podporovala maminka jen od televizní obrazovky, kde ji točily kamery Sky Sports, Katie Taylorová (17-0, 6 KO) měla v souboji o pozici absolutní královny lehké váhy svoji nejbližší ženu života přímo pod ringem. A ráz duelu se zkušenou Španělkou Miriam Gutierrezovou (13-1, 5 KO) daly hned úvodní vteřiny. Poté, co si obě ženy ťukly rukavicemi, nevylezl host z Pyrenejského poloostrova půl minuty ze svého rohu.

Nakonec sice zápas neskončil expresním knockoutem, sedmatřicetiletá Španělka ustála tlak i ve třetím kole, kdy se ji roztančily nohy, down ve čtvrtém, přesto o vítězce nemohlo být pochyb. Už čtyřiatřicetiletá Irka opanovala duel jasně 3-0 na body (100-89, 100-90 a 99-91).

„Rok neboxovala, proto ten tlak od začátku, chtěla jsem využít toho, že byla tak dlouho mimo hru. Ona to ale skvěle ustála a dokázala být těmi svými hozenými údery i dost nebezpečná, musela jsem si dávat pozor a nechybovat. Ale myslím, že jsem to zvládla skvěle. Je opravdu tvrdá jako kámen, bojovná, bylo vidět, že to rozhodně nechce vzdát. Má můj velký respekt, skvělá bojovnice, děkuji. Musela jsem ze sebe vydat to nejlepší,“ začala s hodnocením Taylorová.

Následně pochválila všechny své spolubojovnice na jedné z největších akci ženského boxu vůbec historie. „A doufám, že to sledovalo hodně mladých žen na sociálních sítích i v televizi a že jsme je inspirovaly,“ přidala žena, která má nyní jen ty největší cíle:

Portoričanku Amandu Serranovou, se kterou se už nějaký ten pátek nahání a už se obě měly také utkat. A... „Určitě je ve hře odveta s Jessikou McCaskillovou (porazila nedávno hvězdnou Norku Cecilii Braekhusovou a s Taylorovou v roce 2017 prohrála po velkém boji), Mikaela Mayerová vypadá také dobře, stejně jako Chantelle Cameronová. A pak jsou tu holky z MMA – Amanda Nunesová či Cris Cyborg,“ přidal za svoji hvězdu manažer Brian Peters.

Tenhle ženský večírek bude mít další pokračování...

Taylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom BoxingTaylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Taylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom BoxingTaylorová vs. Gutierrezová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Ballová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom BoxingBallová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Ballová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom BoxingBallová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Ballová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom BoxingBallová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Ballová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom BoxingBallová vs. Guaniniová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Harperová vs. Thanderzová / zdroj foto: Matchroom BoxingHarperová vs. Thanderzová / zdroj foto: Matchroom Boxing

Harperová vs. Thanderzová / zdroj foto: Matchroom BoxingHarperová vs. Thanderzová / zdroj foto: Matchroom Boxing

 

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze